PILNE! Facebook usunął stronę Konfederacji. Jako powód podano naruszanie zasad społeczności dotyczące zasad walki z Covid-19 oraz mowy nienawiści

fanpage Konfederacji/ fot. screen
8

W środę (5.01.2022) Facebook usunął stronę Konfederacji obserwowaną przez 671 tys. osób. Jako powód podano naruszanie standardów społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z Covid-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści. Blokada nastąpiła w momencie, gdy na stronie Konfederacji trwała relacja na żywo z wysłuchania publicznego w sprawie projektu ustawy segregacyjnej autorstwa posłów PiS.

– Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają. W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z Covid-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści – napisano w oświadczeniu firmy Meta, właściciela Facebooka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Zablokowany został największy i najpopularniejszy profil polskiej partii politycznej na podstawie przyjętej przez FB lewicowo-liberalnej poprawności politycznej. Tym sposobem zagraniczna firma wpływa na debatę polityczną w Polsce – napisał na Twitterze poseł Konfederacji Krystian Kamiński.

Konfederacja informuje, że ostatnie zastrzeżenia od Facebooka do profilu na FB pochodziły z 30 listopada 2021 roku. Od tego czasu nie było ani jednej informacji o naruszaniu regulaminu.

Źródło informacji: Twitter, spidersweb.pl

Zobacz też:

Wysłuchanie publiczne ws. ustawy segregacyjnej [RELACJA NA ŻYWO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  Jest MeWe, Minds, Banbye.pl.. a trzymacie się tej ryjoksiążki jak pijany płotu!!!

 2. Rebih mówi

  Żaden problem, i tak by to nastąpiło. Facebook jest znany z kasowania stron partii prawicowych pod koniec kampanii wyborczej. Oczywiście nikt wtedy nie podnosi głosu przeciw ingerencji służb amerykańskich (bo Facebook jest ich firmą) w demokratyczny proces wyborczy.

 3. Arkadiusz mówi

  Jest wreszcie wprawo.pl które od początku nie korzysta z usług ryjoksiążki. Jest to zdecydowanie najważniejszy argument który przemówił za moimi przenosinami z innych portali informacyjnych na wprawo.pl właśnie. Był taki czas kiedy myślałem żeby założyć konto na fejsie, no bo wszyscy mają… bo się fajnie komunikuje ze znajomymi… bo „jak nie masz fejsa to nie żyjesz…”. I to była dobra decyzja żeby tego nie robić, ci sami ludzie którzy wtedy mnie do tego namawiali, dziś sami z niego uciekają. Moda przemija…

 4. Arkadiusz mówi

  Dodatkowo, nie potrzebuję fejsa, żeby wiedzieć co w Konfederacji „piszczy”.

 5. Tolek mówi

  No skandal, prywatna firma robi co chce.

 6. abcdefg mówi

  W Wolnej Polsce te korporacje zostaną zlikwidowane a ich właściciele faktyczni i twarze które to firmują zostaną zlikwidowani przez wysłane specjalne komanda śmierci.

 7. Flex mówi

  Nieobecność na zbukach i pyskaczach nie nie oznacza tego samego w świadomości wyborców. Już dawno pisałem, że w obliczu walca propagandowego TVPIS od prawej, a WSI24 i Sb SAT od lewej do centrum Konfederacja musi poprawić drogi komunikacji ze społeczeństwem. Portal Konfederacja.pl – w tej chwili wszedłem i co tu mamy? Program „Polska na nowo 2021” po locckdownie. Niżej „wakacje z Konfederacją 2021”, potem Kluby Konfederacji a im niżej tym starsze materiały. Bez Newsów, aktualności czy linków do interesujących tekstów i materiałów. Bez forum dyskusyjnego. Przecież taki portal powinien być bramą do rekonesansu po wszystkim co dotyczy ugrupowania. Szczególnie in statu nascendi, świeżego i budującego swoją popularność. Obecność na fb pośród rozlicznego badziewia, pań chwalących się innym nowymi majtkami czy, facetów prezentujących kolegom nowe auto czy kobietę to nie jest ani prestiż, ani skuteczna droga dotarcia do poszukujących alternatywy dla dzisiejszego betonu politycznego. Wiem, że sprawne działanie portalu wymaga środków finansowych i kadr, ale po wejściu do Sejmu Konfederacja dostaje subwencje i powinna przemyśleć jak jej część mądrze zainwestować. No i tu wrócę do mojego pomysłu na opracowywanie, drukowanie! i publikowanie co tydzień biuletynu polityczno- społecznego, który byłby pro bono dystrybuowany w całej Polsce, szczególnie wśród mieszkańców wsi i emerytów. Nie potrzeba na to wielkich środków. Gazetka jako pdf z opcją drukuj może trafiać na portal, a klubowicze i sympatycy drukować potrzebną liczbę egzemplarzy i przekazywać rodzinie, sąsiadom, znajomym itd. Na koniec. Czy PRowców Konfederacji nie zastanowiło nigdy, dlaczego najpopularniejsza jest wśród młodszej części społeczeństwa? Bo ma dla niej dobrą, atrakcyjną ofertę? Po części tak, ale główną przyczyną jest to, że młodzi aktywnie korzystając z sieci do niej docierają, a starsza część społeczeństwa nie ma o niej pojęcia lub unika jak diabeł święconej wody, miażdżona i urabiana TVpropagandą. Bez skutecznej „pracy u podstaw” wszystkie zbuki i twittery nie przysporzą Konfederacji popularności na miarę strategicznego klubu poselskiego i choć kilku „języczków u wagi” w senacie. Ale może wcale nie o to chodzi Panowie Liderzy? Teraz trochę medialnie pokrzyczycie i powygrażacie fb by po chwili wrócić do gabinetów? Przemyślcie to sobie szybko bo już za kilka miesięcy PJK może zostać bez większości jak Himilsbach z angielskim i ruszy ostra kampania przed przyspieszonymi wyborami!

 8. BP mówi

  Ktoś umieścił kilka słów typu „miłość, dobro,prawda, radość” w różnych kolejnościach na Facebooku i też go skreślili uznając te słowa za złe. Koniec świata , jak mawiał Popiołek. To też słowa nienawiści? Już nic nie rozumiem …. Dlatego NIGDY nie będzie mojego konta na FB

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.