Konfederacja o usunięciu strony przez Facebooka: „To bezpośrednia ingerencja w proces wyborczy w Polsce” [WIDEO]

konferencja prasowa Konfederacji po usunięciu strony przez Facebook/ fot. screen
16

W środę (5.01.2022) Facebook usunął stronę Konfederacji twierdząc, że narusza ona standardy społeczności. Jako pierwszy o decyzji właściciela platformy społecznościowej poinformował na Twitterze pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Facebook usunął stronę Konfederacji. Jako powód podano naruszanie zasad społeczności dotyczące zasad walki z Covid-19 oraz mowy nienawiści

Podczas konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji odnieśli się do cenzorskich praktyk amerykańskiego koncernu. Anna Bryłka podkreśliła, że usunięcie profilu partii politycznej jest „bezpośrednią ingerencją w proces wyborczy w Polsce”.

– Miliony Polek i Polaków codziennie korzystają z Facebooka. Dla wielu milionów Polaków jest to jedyne źródło informacji. My dzisiaj tracimy możliwość przedstawiania naszego punktu widzenia i informacji naszym wyborcom. Jest to cenzura. Jest to ingerencja w wolność słowa i oczekujemy zdecydowanych kroków – powiedziała Bryłka.

Poseł Krzysztof Bosak podkreślił, że amerykańska korporacja pozwoliła sobie na cenzurowanie legalnie działającej partii opozycyjnej, a o tym, że strona zostanie skasowana poinformowany został polski rząd, natomiast nie zostali poinformowani politycy Konfederacji. Przedstawiciele Facebooka nie raczyli skontaktować się z Konfederacją, która od dawna zabiegała o taki kontakt.

Bosak wskazał, że usunięty przez Facebooka fanpage Konfederacji był największym profilem partii politycznej w Polsce notującym największe zasięgi idące w miliony. – Odbieramy tę sytuację jako ingerencję w polską demokrację – oświadczył poseł Konfederacji. – To ingerencja na rzecz zawężenia swobody debaty i swobody wyboru politycznego przed zbliżającym się sezonem politycznym przypadającym na lata 2023-2025 – powiedział.

Bosak zapowiedział, że Konfederacja złoży pozew cywilny przeciw Facebookowi, a także przedstawi projekt ustawy o ochronie swobody wypowiadania i rozpowszechniania informacji przez uczestników demokratycznego życia politycznego.

– Nie jest to sprawa błaha, bo model konsumpcji mediów zmienia się. Coraz mniej osób ogląda telewizję i czyta gazety. W tej chwili przepływ informacji w demokracji w coraz większym stopniu jest uzależniony od kilku platform internetowych. Jeżeli dwie lub trzy platformy internetowe zdecydują się wyłączyć któryś komitet wyborczy, to dla połowy wyborców w Polsce on po prostu nie będzie istniał. To podważa sens demokracji. Prawo nie może na to przyzwalać – powiedział Bosak.


Konfederacja opublikowała oświadczenie, w którym wzywa polski rząd do „reakcji na próbę cenzury partii politycznej oraz do pilnego uchwalenia przepisów chroniących wolność słowa przed zagranicznymi korporacjami”.

Źródło informacji i cytatów: Twitter

Zobacz też:

„Pandemiczny establishment musi usłyszeć: Wszyscy won!”. Katarzyna Treter-Sierpińska w telewizji wRealu24 [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  I jak tu nie wysuwac tezy, ze swiatowe zydostwo to wrog nr 1 wolnosci, demokracji i praw podstawowych, ktore daje nam Stworca a nie jakies gremium ludzi, ktorzy uwazaja ze to oni nadaja takie prawa.

 2. Tolek mówi

  Meta to prywatny podmiot i może robić co chce. Konfederatom marzy się ręczne sterowanie gospodarką.

 3. Van' t Hoff mówi

  Elektrownie atomowe też są zarządzane przez prywatne firmy, co nie oznacza, że mogą one działać ponad prawem. Już dawno postulowano, aby uwolnić dane platformy FB, żeby odbiorca mógł wybrać „przeglądarkę” tych danych, analogicznie do przegladarki internetu. Jak ktoś chce oglądać z cenzurą, to włącza filtry.

 4. z-k mówi

  W cholerę z taką partią, której byt jest uzależniony wprost od pańskiej łaski żydowskiej platformy internetowej.

 5. Hammurabi mówi

  Wszystko to kwestia skali, pieniędzy i – jak w przypadku Zuckerberga „charakteru”… Wiadomo, że w obliczu wzrostu popularności „Konfederacji” siły jej wrogie uczynią wszystko, by ją zakneblować, usunąć w cień, na margines, by ją skazać na niebyt.
  Facebook jest tworem powołanym do życia nie po to, by pomagał oponentom. Dlatego nigdy tam swojego konta nie miałem, nie mam i mieć nie będę.

 6. verizanus mówi

  Dopóki polscy wolnościowcy nie będą mieli własnych mediów społecznościowych zawsze będą u kogoś na łasce i to będzie się powtarzać w najbardziej newralgicznych momentach 😉

 7. BP mówi

  „amerykańska korporacja” ? To korporacja beznapletkowców! FB to bagno , które słowa „miłość, dobroć, szlachetność, prawdę” uważa za SZKODLIWE SPOŁECZNIE.

 8. Zbigniew mówi

  Eliminacja az pozostana tylko klony korporacyjne zachipowane wszechstronnie.
  Bezimienne klony klonuja ludzi.
  Dotychczas polegalo to na tym, ze czesc jest niewolnikami a teraz pozostana tylko bezplciowe klony usmiechniete od rana do rana.

  Mnie fascynuje postac Krasko – w kazdej tv, zaczynajac od tureckich stacji jest identyczny Krasko.

  Mowi sie, ze kiedys beda klony a ja widze wszedzie Krasko i nie takiego znowu mlodego ?
  Narura klonuje?

 9. Vjsj mówi

  Co chce? To może może również kogoś zabić skoro jest prywatna? Otóż króliczku każdy podmiot zagraniczny musi przestrzegać polskiego prawa. Facebook jako platforma powinien przestrzegać prawa o braku dyskryminacji w tym przypadku z powodu poglądów politycznych.

 10. j-da mówi

  Panowie! Nie powinniście się nawet na ów pejsobook wpisywać bo to wstyd i sromota a wy płaczecie, że was wywalił bez ostrzeżenia

 11. Tomasz mówi

  Przecież cały ten facebook to wytwór i sposób działania rodem z Izraela.

 12. szalom mówi

  Jak dzieci!! K**** jak dzieci! Jeśli szukacie sobie wyborców wśród entuzjastów pejsobooka to nie zawracajcie ludziom d*** tylko połączcie się z Biedroniem, Żukowską, Zanzbergiem, Brejzą i Jachirą

 13. verizanus mówi

  Po to przecież zlikwidowano takie portale jak nasza klasa, żeby były tylko tłtery i pejsbuki 😉

 14. ppp mówi

  cukierman dawno powinien zarobić kulkę

 15. ppp mówi

  @trolek – kolejny raz udowadniasz żeś idiota. i nazista

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.