Pomnik Smoleński na Żwirki i Wigury. Konferencja prasowa Janusza Korwin-Mikkego [WIDEO]

1

Wraca temat pomnika ofiar katastrofy rządowego Tu-154M, który w kwietniu 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem. Zwolennicy PiS uznali bowiem, że ustawione na płycie placu Piłsudskiego w Warszawie granitowe schody, które miały być symbolem owej tragedii, to za mało. Żądają pomnika na Krakowskim Przedmieściu wzniesionego tuż przed Pałacem Prezydenckim. Na to z kolei nie godzi się aktualny obóz władzy, którego przedstawiciele uznali temat katastrofy pod Smoleńskiem za dawno już zamknięty. Trudno zatem się dziwić, że sprawa ta ponownie wzbudza duże kontrowersje.

Z rozwiązaniem przychodzi jednak Janusz Korwin-Mikke, który obecnie kandyduje na prezydenta Warszawy. Zdaniem polityka pomnik należy wznieść, ale w miejscu nie budzącym sporu. I tu Korwin-Mikke twierdzi, że znalazł takie miejsce, które zarówno pod względem lokalizacji, jak i nazewnictwa jest po prostu idealne. Chodzi bowiem o skrzyżowanie ulicy Żwirki i Wigury z ulicą im. Komitetu Obrony Robotników, leżącym tuż obok portu lotniczego im. F. Chopina, z którego rządowy Tu-154M wystartował do Smoleńska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Janusz Korwin-Mikke proponuje, by skrzyżowanie zamienić w rondo, na środku którego stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem ważna jest tu nie tylko bliskość „bramy Okęcia”, ale i ulica dedykowana dwóch polskim pilotom, którzy też tragicznie zginęli w katastrofie lotniczej.

Jednocześnie polityk dodaje, że po jego wyborze na urząd prezydenta miasta Warszawy, wyda zgodę na przebudowę skrzyżowania oraz pozwolenie na wzniesienie pomnika, ale jego wykonanie i ustawienie na miejscu sfinansować będą musieli sami zainteresowani. Miasto, pod zarządem Korwin-Mikkego nie będzie w żadnym razie fundowało takich atrakcji.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jerzy mówi

    Samo miejsce może wydawać się historycznie ciekawe, jednak ustawienie pomnika na środku ronda gdzie krzyżują się bardzo ruchliwe arterie bedzie bardzo dużym utrudnieniem w dostępie do pomnika. Zarówno w trakcie indywidualnych wizyt jak i bardziej zorganizowanych obchodów rocznic. A może o to chodzi aby wyizolować ten pomnik ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.