Krzysztof Bosak ostrożnie o podżegaczach wojennych: Nieodpowiedzialni albo niepoinformowani

Krzysztof Bosak/ fot. screen
3

Lider centroprawicowej Konfederacji Krzysztof Bosak ostrożnie wypowiedział się na temat osób, które wzywają aktualnie do zerwania stosunków dyplomatycznych z Federacją Rosyjską. Według centroprawicowca, są oni „nieodpowiedzialni albo niepoinformowani”.

Każdy, kto sugeruje, że Polska mogłaby w tej chwili wejść do wojny, wysłać wojska na Ukrainę, jest nieodpowiedzialny albo niepoinformowany – relacjonuje słowa Krzysztofa Bosaka serwis rp.pl, które padły na antenie Radia Zet.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bosak odniósł się także do ewentualności wydalenia ambasadora Rosji z terytorium Polski:

Wydaje mi się, że w tej chwili nie ma takiego powodu, żeby to robić. Wydalenie jest zerwaniem stosunków dyplomatycznych – relacjonuje słowa polityka serwis rp.pl.

Przypomnijmy, że tuż po wybuchu konfliktu na Ukrainie w lutym 2022 roku Bosak publicznie przypinał sobie wstążkę w ukraińskich barwach narodowych. Jednocześnie obierał postawę jednoznacznie proukraińską i antyrosyjską, deklarował też, że „ma dystans” wobec hasła „Stop ukrainizacji Polski”. W ostatniej kampanii wyborczej do parlamentu hasła ukrainosceptyczne, które wcześniej podnosili jedynie Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke, zyskały uznanie Bosaka oraz Sławomira Mentzena dopiero pod koniec wyborczej rywalizacji, co i tak nie dało to pożądanego rezultatu. Konfederacja uzyskała wynik około 7% i zajęła ostatnie miejsce spośród ugrupowań, które przekroczyły próg wyborczy 5 procent.

Po wyborach, mimo że Sławomir Mentzen deklarował wzięcie na siebie odpowiedzialności za wyborczą porażkę, konsekwencje wyciągnięto jedynie wobec Janusza Korwin-Mikkego. Sam Sławomir Mentzen wcześniej uznawał za „pozytywny” napływ Ukraińców do Polski oraz stwierdzał, że „nie widzi” żadnej ukrainizacji Polski.

rp.pl / Radio Zet / wprawo.pl

Przeczytaj także:

M. Skalski: Dajmy się zabić – byle na złość Rosji

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Reakcjonista mówi

    Bosak jest jak chorągiewka. Trochę tu, trochę tam byleby dieta była.

  2. Kunegunda mówi

    Bosaczek zyddowska choragiewka ,,, swieczka I ogarek””” Jego nieznana zona w zaawansowanej ciazy zostala POLSKIM POSŁEM— to jest tragedia …POLSKI i POLAKÓW! Rzadza POLSKA zydzi osaczyli Polske pajeczyna…i dusza nas powoli!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.