Z bohatera zrobili szmalcownika! Jest pozew przeciw autorom „Dalej jest noc”

Barbara Engelking i Jan Grabowski/ fot. Wikipedia
9

Barbara Engelking i Jan Grabowski, redaktorzy i współautorzy książki „Dalej jest noc”, będą tłumaczyć się przed sądem z kłamstw zamieszczonych w tym „dziele”. Pozew przeciwko nim złożyła w Okręgowym Sądzie w Warszawie bratanica Edwarda Malinowskiego, sołtysa wsi Malinowo na Podlasiu, któremu Barbara Engelking przypisuje grabież i wydanie na śmierć kilkudziesięciu Żydów.

W rzeczywistości Malinowski był bohaterem bezinteresownie ratującym Żydów przed Niemcami, co potwierdzają zeznania świadków w procesie wytoczonym mu po wojnie na skutek donosu do UB. Na Malinowskiego doniosło kilku skonfliktowanych z nim mieszkańców wsi. Zeznania świadków, w tym uratowanych Żydów, doprowadziły do jego uniewinnienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozew złożony przez bratanicę dawnego sołtysa, 94-letnią Filomenę Leszczyńską, wspiera Reduta Dobrego Imienia. Maciej Świrski, prezes RDI, nie ma wątpliwości i nazywa skandalicznym sposób, w jaki w książce „Dalej jest noc” został opisany sołtys wsi Malinowo. Świrski dodaje, że ta publikacja ma na celu potwierdzenie propagandowej tezy o zabijaniu Żydów przez Polaków.

– Nazwisko Edwarda Malinowskiego w publikacji Grabowskiego i Engelking, poprzez nazwanie go de facto mordercą i złodziejem, zostało zbrukane. Malinowski był niewątpliwie bohaterem i udowodnimy to w sądzie – stwierdził prezes RDI.

Źródło informacji: tvp.info

Przeczytaj też:

Węgrowski historyk demaskuje holokaustową bajkę lansowaną przez prof. Grabowskiego

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  I co? Do kiedy będą te korowody? Które tak czy inaczej przyczyniają się do wzmocnienia w głupich gojach przekonania, że żydostwo jest wyjątkowe, że przeznaczeniem głupich gojów jest poświęcać się dla żydostwa? Ja na to ich ratowanie sram i szczam. Nie widzę najmniejszego powodu, żeby to robić. A tym bardziej w stosunku do jawnych wrogów mojego kraju.

 2. jacek mówi

  w takich sprawach powinny być potężne kary finansowe, żeby tę hołotę anty-polską z torbami puścić…

  1. el.marycha mówi

   Kara za wyrządzenie krzywdy to jedno, ale Gowin Minister Dobra Zmiana powinien zażądać zwrotu dotacji budżetowej (grantu) na napisanie tej zakłamanej książki. „Ale co tam marzyć o tem”.

  2. Maniek Prawdziwek mówi

   Engelking i Grabowski to ci, którzy dostają od pis milionowe dotacje na swoje plugastwa. Czemu to mnie nie dziwi? Z drugiej strony, Reduta Dobrego Imienia, jest nieoficjalnie związana z osobami z pis. Niezły bajzel w partii wŁadzy. Czas głosować na Konfederację, by wykopała okrągłe stołki w niebyt.

 3. Walerian Bychawski mówi

  Kiedy kolejne dotacje wielomilionowe od masonka Glińskiego i drugiego artysty Gowina dla Engleking i dla Abrachamera? Masakra z tym prosyjonistycznym pisem.

  1. dfgd mówi

   Najpierw musieliby obaj zdjąć jarmułke, a założyć bejsbolówke

 4. MM. mówi

  gdzie jest prezydent i jego zona kornhauser!!! dlaczego NIGDY nie reagują na niewyobrażalne w cywilizacji łacińskiej mega kłamstwa tych pasożytów z cywilizacji talmudycznej, tych szmalcowników, tych pseudo naukowców!! dlaczego prokuratorzy z IPN-u NIE wytaczają tym szmalcownikom procesów!!!???Gdzie w ogóle jest IPN!!!!!???? przecież te świry z ludzi – Polaków prawych uczciwych, ludzi honoru, ludzi którzy zycie swoje i swoich rodzin absolutnie ryzykowali zeby zyda uratować przed niemieckimi zbrodniami!!! dlaczego te świry za NASZE POLAKÓW PIENIĄDZE, NAS POLAKOW, OPLUWAJĄ!!! gdize jest ten cały Gowin!!!!????? dlaczego gowin DAJE IM PIENIADZE NA OPLUWANIE BEZPODSTAWNE NARODU POLSKIEGO!!!???? DLACZEGO GOWIN NIE PRZEKAZAŁ ZADNEJ DOTACJI LUDZIOM – historykom – POLAKOM, PISZĄCYM KSIĄZKI OPARTE NA PRAWDZIE, TYLKO ONI WYDAJĄ KSIĄZKI WŁASNYM SUMPTEM!! A ŚWIRY RYJA DRĄ ZE TO SĄ …..ANTYSEMICI!!! JACY antysemici??? jacy!!!??? CO SZUBRAWCY, PRAWDA JEST ANTYSEMICKA!!!!?????WASZE ŁGARSTWA POŚWIROWANE TO JEST CZYSTY ANTYSEMITYZM BO ZE WSZYSTKICH ZYDÓW W TYM KOMPLETNIE NIEWINNYCH, CAŁKOWICIE OD WAS SWIRY SIĘ ODCINAJĄCYCH, ROBICIE DEBILI W OCZACH NAS POLAKÓW I W OCZACH INNYCH NARODÓW!!!

  1. MM. mówi

   KOREKTA: powinno być: „Gdzie w ogóle jest IPN!!!!!???? przecież te świry z ludzi – Polaków prawych uczciwych, ludzi honoru, ludzi którzy zycie swoje i swoich rodzin absolutnie ryzykowali zeby zyda uratować przed niemieckimi zbrodniami – BEZCZELNIE CYNICZNIE OSTENTACYJNIE ROBIĄ MORDERCĘ!! TO NALEZY ROZUMIEĆ, ZE POLACY NIGDY NIE POWINNI RATOWAC ZYDÓW BO ICH ZYDOWSCY ZIOMALE CHCĄ ZEBY ZOSTALI PRZEZ SZWABA ZABICI, BO CI ZYDZI ZOSTALI WŁASNIE PRZEZ WŁASNYCH ZIOMALI SKAZANI NA SMIERC!!!!!????? TAKIE WNIOSKI SIĘ CISNĄ DO GŁOW, BO INACZEJ TEGO GIGANTYCZNEGO KŁAMSTWA NIE DA SIĘ ZROZUMIEĆ W BOŻEJ-LUDZKIEJ- UCZCIWEJ CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ!!!! TERAZ TAKIE PSEUDONAŁÓKOFCE DOSTALI OD SWOICH ZWIERZCHNIKÓW ZAPEWNE OD SOROSA I PRZEDSIEBIORSTWA HOLOKAUST ROZKAZ ZNISZCZENIA BOHATEROW POLSKICH ZEBYŚMY MY POLACY MIELI NAUCZKĘ ABY NIGDY ZYDOWI NIE PODAC KROMKI CHLEBA ANI SZKLANKI WODY BO ZOSTANIEMY- JAK NAM SIĘ UDA PRZEZYC HOLOKAUST POLAKÓW – ZOSTANIEMY OSKARŻENI,MIMO ZE ZYDA URATOWALIŚMY, O ZBRODNIE NA TYM ZYDZIE WŁASNIE!!!

 5. Jacenty mówi

  Niestety, przewiduję poważne problemy, z którymi zapoznał się już Ziemkiewicz, kiedy postanowił skierować pozew przeciwko niejakiemu Stoli, dyr. muzeum Polin. Okazało się, że nikt nie zna adresu tego gościa, nawet w miejscu jego pracy. Podobnie może być z resztą tego towarzystwa koczowniczego przecież z natury. A żadna władza w Polsce nie ma śmiałości niestety, aby wobec żydów egzekwować prawo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.