Katarzyna TS: Cierpienie prof. „200 tysięcy” Grabowskiego i hucpa prof. „Najlepsza strategia” Żbikowskiego

koloryzowane zdjęcie z łódzkiego getta/ fot. arch.
8

Prof. Jan Grabowski, który twierdzi, że Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów podczas tzw. trzeciej fali Holokaustu, złożył w czwartek w warszawskim Sądzie Okręgowym pozew przeciwko Reducie Dobrego Imienia o ochronę dóbr osobistych. Grabowski poczuł się dotknięty oświadczeniem przygotowanym przez RDI w 2017 roku i podpisanym przez 134 polskich naukowców. Oświadczenie zostało wysłane do władz Uniwersytetu w Ottawie, którego Grabowski jest pracownikiem oraz do uczelni, na których Grabowski miał prelekcje i wystąpienia, a także do wydawnictw w których publikował artykuły i książki. Zastanawia mnie, dlaczego prof. Grabowski złożył pozew przeciwko Reducie Dobrego Imienia dopiero po roku. Czyżby wcześniej nie czuł się urażony?

Szanowny Czytelniku, wyobraź sobie, że ponad 100 naukowców podpisuje oświadczenie, w którym zarzucają Ci, że nie przestrzegasz podstawowych zasad rzetelności badacza, używając obrazowych i zdecydowanie przerysowanych określeń bardziej w celu budowania konstrukcji propagandowych niż pokazania rzetelnego obrazu i że nie ma to nic wspólnego z nauką, której celem jest służba prawdzie. Co robisz w tej sytuacji? Czekasz rok, czy składasz pozew od razu?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prof. Jan „200 tysięcy” Grabowski czekał rok. Dlaczego? Oto moja hipoteza, która oczywiście może być mylna, niemniej jednak postanowiłam się nią podzielić z czytelnikami tego portalu. Moim zdaniem prof. Grabowski złożył pozew dopiero teraz, ponieważ oświadczenie RDI przyniosło skutek i być może prof. Grabowski nie został zaproszony na jakąś konferencję lub sympozjum, albo odmówiono mu zamieszczenia jakiejś publikacji właśnie ze względu na to oświadczenie. Być może okazało się, że presja ma sens i zadufany w sobie twórca holokaustowych bajek poczuł, że traci grunt pod nogami. Jeśli tak jest w istocie, to byłaby to wspaniała wiadomość i początek końca błyskotliwej kariery człowieka, który z manipulacji, łgarstw i plucia na Polaków zrobił sobie sposób na życie. Na własne uszy słyszałam, do czego ten człowiek jest zdolny. Wybrałam się na premierę książki „Dalej jest noc” w Muzeum POLIN i z uwagą słuchałam tego, co mówił wtedy prof. Grabowski. Gdyby posłuchał tego ktoś, kto nie ma pojęcia o historii, doszedłby do wniosku, że okupacja niemiecka była dla Polaków spełnieniem ich marzeń, bo w końcu mogli bezkarnie mordować Żydów. Podczas swojego wystąpienia prof. Grabowski stwierdził, że Polacy wymordowali ok. 200 tysięcy Żydów, a poproszony o przedstawienie dowodów wyjaśnił, że to jest jego osobiste przekonanie. Tak wygląda warsztat naukowy tego historyka Holokaustu. Moją relację z premiery „Dalej jest noc” znajdziecie TUTAJ.

Manipulacje i kłamstwa prof. Grabowskiego należy piętnować, tak jak zrobił to węgrowski historyk Radosław Jóźwiak, który wykazał, że historyczny warsztat Grabowskiego to bezkrytyczne powtarzanie „opowieści dziwnej treści” lansowanej przez usiłującego wybielić się żydowskiego policjanta. Kłamstwa Grabowskiego zdemaskował też Jakub Kumoch, czyli polski ambasador w Szwajcarii, który wykazał w jaki sposób Grabowski manipuluje źródłami, żeby przypisać Polakom mord na 200 tysiącach Żydów.

Ale zostawmy teraz na boku roczne cierpienie prof. „200 tysięcy” Grabowskiego i przejdźmy do delikwenta, który – moim zdaniem – jest jeszcze bardziej bezwzględny w antypolskiej nagonce i manipulacjach mających na celu wrobienie nas we współsprawstwo w Holokauście. Chodzi o prof. Andrzeja Żbikowskiego z Żydowskiego Instytutu Historycznego, który lansuje tezę o tym, że „najlepszą strategią przetrwania” dla Żydów podczas Holokaustu był niemiecki obóz koncentracyjny. Okazuje się jednak, że to nie jest ostatnie słowo prof. Żbikowskiego. Obecnie zabrał się on za wybielanie żydowskiej policji oraz szefa łódzkiego Judenratu Chaima Rumkowskiego. Jeśli ktoś nie wierzy, odsyłam do wystąpienia prof. Zbikowskiego w Klubie Jagiellońskim w marcu 2018.

Od razu ostrzegam, można stracić panowanie nad sobą słuchając jak Żbikowski pieje hymny pochwalne na temat Grossa. Ja jestem już na to uodporniona i traktuję to jako stały element tego typu występów. Nie byłam jednak przygotowana na to, co Żbikowski powiedział na temat żydowskiej policji pod koniec tej ponad dwugodzinnej rozmowy. Owszem, przyznał, że jest dużo żydowskich świadectw z epoki krytycznych wobec policji żydowskiej, ale – jak powiedział – „momentem próby” dla tej policji była deportacja. „Na te trzy tysiące policjantów, którzy byli w getcie warszawskim, do tej współpracy z Niemcami w wyłapywaniu i prowadzeniu tych ludzi na Umschlagplatz, podobno podjęło tę pracę 400 osób. Czyli już nie wszyscy byli gotowi przekroczyć pewien próg, żeby się ratować”.

Zwracam Państwa uwagę na słowo „podobno”, którego użył prof. Żbikowski. Czy historyk powinien posługiwać się takimi określeniami? Nie powinien. Opcja „podobno” jest zarezerwowana dla ploteczek w stylu „jedna baba drugiej babie”, a nie dla historyka z tytułem profesora. Tym bardziej, że żydowskie źródła jednoznacznie wskazują na masowy udział żydowskiej policji w deportacjach oraz na poziom moralny ogółu policjantów pastwiących się nad Żydami, okradających ich, a nawet wysyłających na śmierć własne rodziny w ramach narzuconego przez Niemców dziennego kontyngentu „łebków”. Dziwne, że w tych źródłach nie ma informacji o zbiorowym nawróceniu się policji żydowskiej na dobrą drogę i odmowie uczestnictwa w wyłapywaniu Żydów i prowadzeniu ich do pociągów śmierci. Wprost przeciwnie. Skąd zatem prof. Żbikowski wziął tych sprawiedliwych policjantów żydowskich, którzy nie byli gotowi na przekroczenie pewnego progu, żeby się ratować? Czyżby z „opowieści dziwnej treści” prokurowanych przez tych policjantów, żeby się wybielić? Nie byłaby zdziwiona, gdyby tak było, bo przecież prof. Żbikowski i jemu podobni mają taką metodę, że z każdego polskiego szmalcownika robią typowego reprezentanta narodu polski, a każdy żydowski szmalcownik to dla nich ofiara Holokaustu. Wybielanie żydowskiej policji jak najbardziej wpisuje się w ten trend.

A teraz kolejny cytat z wystąpienia prof. Żbikowskiego w Klubie Jagiellońskim. Muszę przyznać, że gdy tego słuchałam, zrobiło mi się po prostu niedobrze. Oto, co prof. Żbikowski ma do powiedzenia na temat Chaima Rumkowskiego, czyli znienawidzonego przez Żydów szefa Judenratu w łódzkim getcie, który nie tylko zgodził się na wysłanie do gazu żydowskich dzieci i starców, ale apelował do mieszkańców getta, aby nie przeciwstawiali się tej zbrodni.

„Rumkowski doszedł do wniosku, że albo zrobi się z tego fajny obóz pracy sprawnie działający i bardzo posłusznie pokaże się Niemcom, że jest się bardzo użytecznym, to wtedy pozostawią nas przy życiu. Niemcy w pewnym momencie zażądali od niego takiego „sprawdzam”, czyli chcecie być pozytywni, to oddajcie nam starców i dzieci. I on wygłosił na tym rynku bałuckim to dramatyczne przemówienie (…) I rzeczywiście Niemcy zamordowali w Chełmnie parę tysięcy tych dzieci i parę tysięcy tych starszych, ale to getto funkcjonowało dalej, prawda? I mnie to oceniać?” – powiedział Żbikowski.

Wzruszające. Prof. Żbikowski nie czuje się upoważniony do oceny żydowskich zbrodni na Żydach. Nie czują się też na siłach dokonać tej oceny ani prof. Grabowski, ani prof. Engelking, ani prof. Jan T. Gross. Natomiast cała ta ekipa jest przekonana, że ma prawo do manipulacji i kłamstw, gdy chodzi o wmówienie opinii publicznej, że Polacy byli współsprawcami Holokaustu i świetnie bawili się mordując Żydów zachęceni do tego niedzielnymi kazaniami. A potem jest płacz, zgrzytanie zębów i pozew, bo pojawia się oświadczenie, które te kłamstwa i manipulacje piętnuje. Wiecie, co? Jakoś nie jest mi żal prof. Grabowskiego, który rozdziera szaty i po całorocznym cierpieniu domaga się zadośćuczynienia za rzekome krzywdy wynikłe z oświadczenia RDI. Szkoda tylko, że takiego oświadczenia nie doczekał się prof. Żbikowski. A należy mu się jak mało komu.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Muzeum POLIN i listek figowy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zuzia mówi

  „Z frontu walk w Polin. Spiker zapowiada: za chwilę nadamy relację z frontu ciężkich starć w Polin. Najbardziej zaciekłe walki nasze oddziały toczą w okolicach i w samym mieście Kroke (Kraków). Jest tam nasz korespondent wojenny – major Jonny Izaraels.
  – Hallo Jonny!
  – [nieco przeciągając, podekscytowanym głosem à la Max Kolonko] Taaak! Siądźcie wygodnie w fotelach i oglądajcie! Za to pewno dowódca nagrodzi naszego kaprala tygodniową przepustką! To był piękny strzał! Trzeba go koniecznie zobaczyć na filmie w zwolnieniu! Buntownik po prostu nakrył się nogami! Z ponad dwóch kilometrów snajper naszej niezwyciężonej armii zastrzelił uzbrojonego tubylca! Prosto w głowę, gdy to zwierzę rzucało w naszą stronę kamieniami! Za chwilę też zastrzelił jego uzbrojonego syna, który puszczał podpalone latawce w narodowych barwach! W sumie dzisiaj nasz snajper może się poszczycić doskonałym wynikiem: na pewno trafił dwunastu nastoletnich gojów, którzy brali udział w nielegalnych rozruchach. Nie darmo generał-gubernator okupowanych terytoriów Michael Phollop dosłownie zasypał ulotkami w jidysz miasta oraz wsie. Ostrzegł w nich te brudne zwierzęta, że noszenie flag lub godła byłego ich państwa, świętowanie rocznic, wszelkie zgromadzenia, manifestacje, odmowa pracy, nie płacenie podatków, nie poddanie się chipowaniu, zakrywanie twarzy, rzucanie kamieniami, robienie wideo lub zdjęć, lub nagrywanie żołnierzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków, a to w celu zakłócenia morale obywateli i żołnierzy lub w celu destabilizacji państwa, słowem: jakikolwiek opór w dowolnej formie – będzie karany śmiercią! Za masowe protesty gojów, by nauczyć ich moresu, nasza artyleria ulokowana na wzgórzu Vavele ostrzela późnym popołudniem położone poniżej miasto! I tak wiele dzielnic Kroke już płonie, a horyzont zasnuwa dym, gdyż nasze lotnictwo w wielu miejscach zrzuciło napalm! Podam też meteorologiczną ciekawostkę, że na niebie nad Kroke pojawiła się niezwykła chmura: Cumulus Flammagenitus. Takie obłoki pojawiają się podczas erupcji wulkanów czy pożarów buszu. Do ich powstania konieczna jest wysoka temperatura i sporo pary wodnej. Relacjonował: Jonny Izaraels.
  Wielu z Was pomyśli: to fikcja! To nie możliwe, nie w XXI wieku, nie w Europie!
  Czyżby?! Od drugiej połowy XX wieku armia USA na Bliskim Wschodzie realizuje cele polityczne planu tzw. ‘wielkiego Izraela’! Skutkiem tego izraelscy sąsiedzi (tej chwili jeszcze poza Iranem) zostali obdarzeni ‘amerykańską demokracją’, czyli chaosem i nędzą! A Żydzi bezkarnie uskuteczniają ludobójstwo na Palestyńczykach i Syryjczykach! A cały świat na to NIE reaguje!
  Nie w Europie? Przecież ‘demokrację’ pomogli też Amerykanie zbudować Ukraińcom nad Dnieprem! Z podobnym skutkiem!
  Mniej więcej od dwudziestu lat, tzn. od czasu, gdy przemysł holokaustu zgromadził dokumenty dotyczące pożydowskiego majątku w amerykańsko-izraelskim kondominium [(z łac. con- = 'współ-’, dominium = 'panowanie’) – kolonia lub inne terytorium zarządzane wspólnie przez dwa lub więcej państw-metropolii)] Polin – trwały przygotowania do zaatakowania naszego kraju. Filosemityzm i/lub zażydzenie rządzącej sitwy [wystarczy przypomnieć dowcip z okresu rządów premiera Mazowieckiego: Czym się różni rząd w Warszawie od tego w Tel Awiwie? W zasadzie niczym. Choć my mamy jednego Syryjczyka (nazwisko jednego z ministrów) – od tamtego czasu nie wiele się zmieniło!] oraz kompradorska uległość wobec mocarstw – ułatwiła im to. Podpisanie przez prezydenta USA D. Trumpa rasistowskiej ustawy JUST 447 stwarza prawny przyczółek do zagarnięcia naszego narodowego majątku, przechwycenia władzy w Polin i zorganizowania tubylcom ‘polskich obozów pracy’! W XXI wieku, w Europie – Holokaust nas również może spotkać!
  Już wcześniej Anglosasi wielokrotnie nas sprzedawali, przedostatnio: w Jałcie i Teheranie. Wtedy to spotykało nas ludobójstwo czy to z rąk niemieckich żołdaków, czy NKWD-owskich siepaczy. Baczmy, by historia znów się nie powtórzyła!”

 2. George mówi

  Proszę w wytłumaczeni, o co chodzi! W Muzeum Polin, do którego powstania walnie przyczynił się nieszczęsny Lech Kaczyński, lżą nasz naród, konfabulują, uprawiają antypolska propagandę A mimo to ten nieszczęsny obłudny i łgarski PiS daje na to NASZE pieniądze??? I co najdziwniejsze Polacy obdarzają ich zaufaniem! Czyżby Polacy to „vanitas vanitatum et omnia vanitas”?

 3. janusz mówi

  NIE MA ZADNEJ WATPLIWOSCI ZE POLACY WYDALI I WYMORDOWALI 200.000 ZYDOW . ZADNEJ !!!! I NIE JEST TO ZADNE WIDZIMISIE PROF. GRABOWSKIEGO ALE PRACA CALEGO ZESPOLU LUDZI W INSTYTUCIE . A OD POLICJI ZYD. SIE ODPIER. BO ONI NIE ZABILI NAWET JEDNEGO ZYDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA POLICJA GRANATOWA MA NA KLACIE , DZIESIATKI TYSIECY OFIAR W TYM SETKI JESLI NIE TYSIACE DZIECI ZYDOWSKICH !

 4. Krysia mówi

  Dorzuce ze „badania” tych historycznych hochstaplerow ( Gross i inni ) sa powielane przez nastepnych „badaczy” ,,,,Nie tak dawno w szwajcarskim radio wystepowal (polskiego? pochodzenia ) badacz „historyczny” niejaki Dr. Szurek ( pracownik francuskiego instytutu). Po wielogodzinych pseudo historycznych opowiadaniach stwierdzil : ze opierajac sie na badaniach innego ” wybitnego” badacza tego tematu prof Grossa (!) polacy wymorodowali 300.000 Zydow !!! na pytanie dziennikarza kto to uczynil – polscy chlopi ! zwolani przez polskich Ksiezy ! . I tak wlasnie te „badania” historyczne wygladaja !!! Aby sie wypromwac ! aby zaistniec w „swiecie” historycznym , wspierani przez pewne lobby maja otwarta droge do „kariery” Moje pytanie : kto za te herezje im placi ? to nie sa drobne kwoty ! to sa miliony na pewne „instytuty”etc.

 5. Marianna mówi

  Szanowna Pani Kasiu, prosze wejsc na Google i wpisac „Graffitti on Polish church in Vancouver” a zobaczy Pani jaka nam zgotowano uczte. Kosciol pomazany swastykami, obok grafitowy napis Antifa z gwiazda Dawida. Smutne to ze dzieki takim sprzedawczykom rzadowym kazdy nami tylko pogardza i nas szkaluje. Polacy, patrioci 9BUDZCIE SIE !!!!!!

 6. Marta mówi

  Janusz, daruj sobie te brednie. Nie krzycz tak ;-)) Pies jak się boi – także głośno szczeka. A może ty prawdę próbujesz zakrzyczeć?

 7. Greg mówi

  Mam wątpliwości co do Twojej choroby zawistny pejsaty chwaściorku.
  Waszą reklamą na dobro jest palestyna.
  Tam zabiliście miliony palestyńczyków w tym dzieci…muzułmanie się w niedługim czasie wami zajmą.Dlaczego świat was nienawidzi….bo jesteście sługusami lucyfera.Zabiliście Jezusa Syna Bożego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.