Kolejna manipulacja prof. Grabowskiego zdemaskowana. To cios w holokaustową hagadę

Jan Grabowski/ fot. youtube
5

Ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch po raz kolejny skompromitował prof. Jana Grabowskiego z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Kumoch pokazał, w jaki sposób Grabowski manipuluje źródłami, żeby przypisać Polakom wymordowanie 200 tysięcy Żydów przebywających poza gettami. Pierwsza manipulacja Grabowskiego to podawanie liczy 200 tys. ofiar z powołaniem się na Szymona Datnera, w których mówi on o 200 tys. uciekinierów z gett, których losy były różne. Datner szacuje, że ok. połowa z nich przeżyła (głównie dzięki pomocy Polaków).

Druga manipulacja Grabowskiego polega na falsyfikowaniu liczby Żydów, którzy przeżyli po aryjskiej stronie. Kumoch przeanalizował źródła, na których opiera się Grabowski wyliczając liczbę ocalonych na ok. 40 tys. Na czym polega manipulacja? Grabowski podaje liczbę ocalonych Żydów powołując się na badacza, który wyliczył ją analizując liczbę Żydów zarejestrowanych w Centralnym Komitecie Żydów w Polsce do czerwca 1945 r.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jakub Kumoch podsumowuje metodę „badawczą” Grabowskiego tak: „Źródłem pierwotnym dla liczby 40.000 jest jedno zdanie z artykułu Antony’ego Polonsky’ego – reszta to wyłącznie cytaty z niego; Artykuł Polonsky’ego bardzo jasno wyznacza cezurę czasową rejestracji (czerwiec 1945), co następnie w jego cytowaniach przez Friedländera i Grabowskiego nie jest uwzględniane; Widać poważny problem badawczy, jakiego dostarcza cenzus CKŻP – jest niewiarygodny. Jedni się zarejestrowali, inni nie. Jaki odsetek się zarejestrował? Nie wiemy”.

I jeszcze fragment, który Kumoch zatytułował „Notatka osobista”: „Wczoraj spotkałem się ze znajomym, który przeżył Holocaust. Ma 94 lata. Zapytałem go czy po wojnie zarejestrował się w CKŻP. Odpowiedź: „Gdzie? Nie należałem do żadnych organizacji żydowskich i nigdzie się nie rejestrowałem. Miałem większe problemy na głowie”. Ilu postąpiło tak jak pan Bronisław? Większość? Mniejszość? Duża większość? Duża mniejszość? Połowa? 10%? 95%? Nie ma na to pytanie żadnych odpowiedzi i ktoś kto robi z ludzkich tragedii cmentarnej arytmetyki po prostu postępuje niegodnie”.

Nasz komentarz: Jakub Kumoch ma rację. Postępowanie twórców holokaustowej hagady jest postępowaniem niegodnym, a wręcz ohydnym. Kapłani holokaustowego złotego cielca, czyli współcześni historycy Holokaustu niczego tak naprawdę nie badają. Ich działalność polega na manipulacji źródłami, żeby dowieść tezy o polskim współsprawstwie w Zagładzie. Tak powstaje „postępowa” polit-poprawna bajka o Holokauście, a jej krytycy natychmiast atakowani są pałką antysemityzmu. Z badaniami naukowymi nie ma to nic wspólnego.

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Leszek Żebrowski demaskuje antypolską wywrotową działalność żydokomuny, która nadal spija całą śmietankę z łupionej przez nią Polski. Czy na bandytów i złodziei nie można znaleźć odpowiednich paragrafów ?! Czy PIS doszedł do władzy tylko po to, żeby zamieść pod dywan wszystkie afery PRL i III RP grając tylko – dla zmyłki, na nutkach patriotyzmu ? Bo żaden zdrajca, żaden malwersant większego kalibru, żaden wróg Polski i Polaków nie został należycie ukarany ani jego majątek nie przeszedł w całości na skarb państwa. A co do powyższej informacji : Jak wielu jest prawdomównych i uczciwych Żydów, bo chciałbym chociaż na palcach jednej ręki ich policzyć ?!

  https://www.youtube.com/watch?v=8_MoDh5oq70

  1. Franio mówi

   Przecież odebrano emerytury ubekom. Lepiej późno niż wcale, bo większość z nich sobie nie zdaje do dziś sprawy, ile złego zrobili ludziom. A stosunki polsko-żydowskie w czasie i po wojnie to slodko-gorzka historia. Z jednej strony bohaterska, patriotyczna, braterska postawa, a z drugiej szmalcownictwo, zdrada i zbrodnia. Myślę, że większość mądrych Żydów zdaje sobie z tego sprawę.

 2. michu mówi

  Z badaniami nie ma to nic wspólnego, ale z konkretną wypłatą i bezkarnością pewnie tak 😉

 3. Adam mówi

  Dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski donosi, że władze Instytutu Pamięci Narodowej ukryły informacje o żydowskim zbrodniarzu z czasów II wojny światowej. Sugeruje, że decyzja IPN wynikała z chęci niedrażnienia Izraela, którego obywatelem jest podejrzany Baruch Schub.

 4. http://www.star-writers.com mówi

  I did not belong to any Jewish organization, and I did not register anywhere because I have a very skeptical attitude to what I know about these organizations.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.