PiS próbuje przekupić posłów Konfederacji. Bosak: „Nie jesteśmy na sprzedaż” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
3

W poniedziałek (4.05.2020) Krzysztof Bosak był gościem „Super Expressu”, gdzie ocenił obecny chaos związany z terminem i formą wyborów oraz odniósł się do słów wicepremiera Jacka Sasina zrzucającego na opozycję winę za ewentualne niepowodzenie wyborów korespondencyjnych.

ZOBACZ: Sasin o terminie wyborów: 10 maja trudny do zrealizowania. Winna jest „złośliwa” opozycja [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bosak nazwał stanowisko Sasina „typową strategią PiS-u”, który usiłuje przerzucać na opozycję odpowiedzialność za to, co robi obóz rządzący. – Politycy PiS niezbyt cenią inteligencję Polaków i uważają, że taką prostą manipulacją są w stanie ludzi oszukać. Wydaje mi się, że do pewnego momentu to może działać, bo nie każdy ma czas na to, żeby interesować się polityką, ale jest taki moment, kiedy ludzie zaczynają zauważać, że są oszukiwani i wtedy mogą się mocno wkurzyć i przenieść swoje poparcie na inne siły polityczne, bo przestaną czuć się szanowani – powiedział Bosak.

Zapytany o to, czy PiS usiłuje przekupić posłów Konfederacji, żeby głosowali za ustawą o wyborach korespondencyjnych, Krzysztof Bosak potwierdził, że takie próby mają miejsce.

Wszystkie takie propozycje z zasady odrzucamy, dlatego, że jako Konfederacja nie mamy zamiaru pomagać do czegoś, z czym się nie zgadzamy i mamy zamiar szanować naszych wyborców i siebie samych. Powiedziałem to wielokrotnie i powiem jeszcze raz: Nie jesteśmy na sprzedaż. Nasz głos nie będzie przedmiotem handlu. Gdyby PiS przekonał nas argumentami podczas normalnych konsultacji politycznych, jakie odbywają się w Sejmie, czy na zaproszenie premiera, czy prezydenta, to bez żadnych korzyści zagłosujemy za tym, co jest dobre dla Polski. Natomiast jeśli nie widzimy uczciwości w działaniu, nie widzimy przejrzystych reguł, a widzimy matactwo, krętactwo i próbę wygrania wyborów sposobem, to nie przyłożymy do tego ręki – oświadczył Bosak i zapewnił, że nikt z posłów Konfederacji nie rozważa przyjęcia propozycji PiS.

Cała rozmowa z Krzysztofem Bosakiem poniżej (od 12.00 do 53.00 min. nagrania)

Źródło informacji: YouTube, twitter

Zobacz też:

„Sprzątamy po tarczy antykryzysowej”. Plan Bosaka dla gospodarki [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jurgen mówi

  Pan Bosak „skumał się” , w wielu sprawach z Platformą która jeszcze kilka lat temu rozbijała Marsze Niepodległości. Mimo wysiłków Pana Jacka nikt normalny o narodowych poglądach na tego kandydata nie zagłosuje.

  1. antyPOPiS mówi

   @Jurgen, Bosak ani Konfederacja w niczym się nie skumali z PO, głosują w interesie Polski i Polaków. O ile POlszewiki prowokowali z lewactwem „zajścia” na Marszach Niepodległości, to kacPiScy syjoniści wprost chcieli go przejąć, by połączyć obchody 100lecia Niepodległości Polski z rocznicą uznania okupacyjnego tworu judeo_nazistów w Palestynie. Blade masz pojęcie o normalności, sądząc po tandetnej propagandzie na rzecz popychadła/długoPiSa żoliborskiego satrapy…

 2. Adolf mówi

  I to mówi człowiek który sprzedał się totalnej opozycji która kolaboruje z UE i jest po to żeby strzec niemieckich interesów w Polsce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.