„Sprzątamy po tarczy antykryzysowej”. Plan Bosaka dla gospodarki [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
2

Podczas poniedziałkowej (4.05.2020) konferencji prasowej, Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, przedstawił plan odbudowy polskiej gospodarki zamrożonej decyzjami rządu w ramach walki z pandemią koronawirusa. Plan składa się czterech filarów: niskie podatki, sprzątanie po tarczy antykryzysowej, szukanie oszczędności i walka ze skutkami suszy.

– Kryzys dopiero nadciąga. Jeśli nie wyjdziemy mu naprzeciw z mądrym planem, to może on nas kosztować setki tysięcy, o ile nie miliony miejsc pracy i dziesiątki tysięcy bankrutujących firm – ostrzegł Bosak podkreślając, że Konfederacja nie po raz pierwszy wychodzi z konstruktywnymi propozycjami zanim jeszcze pojawia się jakikolwiek plan rządowy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Rząd ma politykę podwyższania obciążeń podatkowych. Musimy zatrzymać tę tendencję – zaznaczył Bosak i przypomniał o niezrealizowanej obietnicy prezydenta Dudy, który zapewniał, że zostanie podniesiona kwota wolna od podatku. To nie zostało zrobione. Plan Bosaka przewiduje realizację tego punktu, a także wprowadzenie dobrowolnej składki ZUS dla przedsiębiorców. Plan przewiduje też obniżenie podatku VAT na żywność.

– Żadnych nowych podatków – podkreślił Bosak i przypomniał o propozycji premiera Morawieckiego, który postuluje wprowadzenie czterech nowych podatków i to na poziomie unijnym, co jest kolejnym ciosem w polską suwerenność.

Drugim filarem planu Bosaka jest sprzątanie po tarczy kryzysowej. – Od początku mówiliśmy, że tarcza to betonowe koło ratunkowe rzucone przedsiębiorcom w trudnej chwili. Dziś proponujemy, żeby usunąć wszystkie nowe, niepotrzebne regulacje biurokratyczne, stworzone przez tarczę. Trzeba jak najszybciej posprzątać bałagan, który stworzył rząd premiera Morawieckiego. Pod przykrywką tarczy rząd rozwijał biurokrację i tworzył podstawy pod nowe podatki, takie jak ozusowanie wszystkich umów cywilnoprawnych – stwierdził Bosak i dodał, że trzeba usunąć wszystkie regulacje doklejone do tarczy, które nie służą walce z kryzysem.

Trzeci filar to szukanie oszczędności zamiast zadłużania państwa. Wśród postulatów Konfederacji znalazło się m.in. anulowanie subwencji dla TVP, wstrzymanie składki na WHO, wstrzymanie finansowania lewicowych projektów i zastopowanie marnotrawstwa pieniędzy na poziomie samorządowym.

Czwarty filar, czyli walka z suszą, przewiduje system dopłat do gruntów przeznaczanych na zbiorniki wodne, zmianę systemu zarządzania gospodarką wodną i wprowadzenie rozwiązań produkcyjnych oszczędzających wodę.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Sikorski wtargnął na konferencję Konfederacji! Kłamał, że Jan Paweł II poparł wstąpienie Polski do UE [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. robert mówi

    KRYZYS 2020. W POLSCE PANDEMII NIE MA I NIE BYŁO. DOWODY SĄ NIEZBITE! | wolna-polska.pl

  2. mario mówi

    TZW.Kandydat na Prezydenta Bosak ciągle ma jakieś plany.I ciągle je szumnie ogłasza.Tylko jako 40-sto letni facet na razie nie osiągnął nic.Studiów nie skończył,nie pracował ani w „finansach” ani w „gospodarce”,nie ma dzieci i nic nie wie o ich wychowywaniu,nie potrafił też wyłożyć ze swojej kieszeni choćby paru milionów na swoją kampanię bo jest gołodupcem.Bez żadnych osiągnięć w życiu prywatnym jak i „zawodowym” „zaplanował”, że nadaje się na Prezydenta Polski.Na mojej ulicy mieszka co najmniej 1000 osób,które we wszystkich dziedzinach życia „biją na głowę” tego geniusza planowania ale nie zgłaszają się do wyborów uważając ,że nie są dostatecznie dobrzy by starać się o tak odpowiedzialne stanowisko.Więcej pokory i do roboty bo sejmowe „koryto” to i tak dużo jak na takiego miernego „planistę”!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.