PILNE! PiS złożył projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym dla wszystkich wyborców

5

We wtorek (31.03.2020) Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym dla wszystkich wyborców – informuje PAP. We wcześniejszym głosowaniu PiS odrzucił poprawkę Senatu wykreślającą z tarczy antykryzysowej możliwość głosowania korespondencyjnego dla osób w wieku 60+ i przebywających na kwarantannie. Nowelizacja Kodeksu wyborczego została przyjęta podczas nocnego głosowania Sejmu nad rządowym projektem ustaw wspierających gospodarkę w związku z epidemią koronawirusa.

ZOBACZ: Sejm przyjął tarczę antykryzysową. Wprowadzono zmiany w kodeksie wyborczym

Po uchwaleniu tej nowelizacji wprowadzającej nierówność wobec prawa Konfederacja zaapelowała o umożliwienie głosowania korespondencyjnego wszystkim wyborcom.

– Jeśli centrolewica zdecyduje się próbować blokować czy opóźniać ustawy o tarczy czy o głosowaniu korespondencyjnym to będzie to tylko korzystne dla PiS. Sprytna opozycja złożyłaby raczej wspólnie projekt rozszerzenia głosowania korespondencyjnego na wszystkich obywateli – napisał dwa dni temu na Twitterze Krzysztof Bosak. Dziś przypomniał o swoim wpisie i postulacie Konfederacji, który właśnie realizuje Prawo i Sprawiedliwość. Konfederacja nie mogła złożyć własnego projektu w tej sprawie, ponieważ nie ma wystarczającej liczby posłów.

„To, co zrobiło PiS, wprowadzając nagle w środku nocy możliwość głosowania korespondencyjnego tylko dla obywateli powyżej 60. roku życia, zostanie zapamiętane jako obrzydliwa segregacja wyborców w imię interesu politycznego. Wielu ludzi wam tego nie zapomni, anty-obywatelska władzo. Krzysztof Bosak i cała Konfederacja domaga się równości obywateli wobec prawa! Wszyscy Polacy powinni mieć możliwość zagłosowania bezpiecznego, korespondencyjnie lub przez Internet” – apelowała Konfederacja 29 marca.

Źródło informacji: PAP, Twitter, Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Korespondencyjny wirus wyborczy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysztof mówi

  Epidemia zabiła 200 tyś. Polaków. Dlaczego kina, teatry i szkoły działały w najlepsze?

 2. Jolanta mówi

  No i dobrze, że PiS się zreflektowal, faktycznie wielu byłoby wykluczonych, ale nie sądzę, że było to celowe działanie o charakterze politycznym, jak stwierdziła Konfederacja, raczej ktoś tego nie przemyślal. Dlaczego jesteśmy tak skłonni wszystkich zaraz posadzac o zła wolę?

 3. Dar mówi

  Pani Jolu napiszę tak “O ŚWIĘTA NIEWINNOŚCI I NAIWNOŚCI” ja już w swoim życiu przeżyłem kilka ustrojów rządów i zawsze wszystkie chciały by obywatelowi było dobrze zazwyczaj im było dobrze…Pozdrawiam

 4. Stanislaw mówi

  PiS chce wygrac za wszelka cene!! Jezeli nie oszukaja w min cyfryzacji moga sie zadlawic!

 5. Robert mówi

  Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową,z miedzynarodową komunistyczną ochroną,ponad naszą głową

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.