PILNE! Łowicka Piesza Pielgrzymka została rozwiązana. Po raz pierwszy od 365 lat nie dotrze na Jasną Górę

rozwiązanie pielgrzymki na Jasną Górę/ fot. screen
13

We wtorek (26.05.2020) Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę została rozwiązana. Decyzję podjął ksiądz przewodnik Wiesław Frelek po interwencji policji, która uznała pielgrzymkę za nielegalne zgromadzenie zakazane na mocy przepisów epidemiologicznych wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią SARS-CoV-2. W poniedziałek policja zatrzymała i wylegitymowała pątników. Część z nich wróciła do domu, ale ok. 40-50 osób chciało iść dalej i zostało na nocleg w okolicy.

ZOBACZ: Pielgrzymka na Jasną Górę to nielegalne zgromadzenie! Policjanci zatrzymali i wylegitymowali pątników

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak informuje portal lowicz24.eu, ks. Frelek, który w tym roku po raz 20. miał prowadzić łowickich pątników na Jasną Górę, zadecydował o rozwiązaniu pielgrzymki w Budziszewicach (pow. tomaszowski) po przejściu kilkunastu kilometrów. Decyzja była podyktowana działaniem policji w stosunku do pątników, którzy we wtorek rano ruszyli w dalszą drogę. Pomimo tego, że szli w kilkuosobowych grupkach, z zachowaniem dystansu i z maseczkami na twarzach, zostali po raz kolejny wylegitymowani przez policję, która obserwowała pielgrzymkę.

 – Tu odstępy czy maseczki mają niewielkie znaczenie. Osoby ponownie dziś wylegitymowane brały udział w nielegalnym zgromadzeniu. Mimo, że na trasie szły w odstępach, to na postojach gromadzili się w jednej, dwóch grupach. Będziemy analizować także dostępne materiały z trasy i sprawdzać, czy to te same osoby, które wczoraj zostały wylegitymowane i jeśli dziś, mając już świadomość łamania prawa, brały udział w pielgrzymce to pewnie będą wyciągane dalsze konsekwencje. Na bieżąco informowany jest także Inspektor Sanitarny, który może podejmować swoje kroki – mówi Joanna Kącka, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej w Łodzi.

Pątnicy wracają autokarami do Łowicza. Po raz pierwszy w swojej 365-letniej historii Łowicka Piesza Pielgrzymka nie dotrze na Jasną Górę.

Źródło informacji: lowicz24.eu, gosc.pl, lowiczanin.info

Zobacz też:

Katarzyna TS: PiS wyprowadza kozę, ale służąca zostaje

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Władza boi się normalności. Zauważyłemm,że ci co mają olej w głowie chodza po ulicach bez maseczek. O ile uważam za słuszne środki ochrony typu mycie i dezynfekowanie rąk w miejscach publicznych, to maseczki to rodzaj tresury dla kundli. Kolejny etap to zaszczepienie kundli, kolejny to wszczepienie czipa kundlowi aby zawsze można go było znaleźć. Teraz pytanie czy powinnismy już ostrzyć widły, czy jeszcze zaczekać. Paradoksalnie im gorzej będzie tym będzie lepiej. Tylko totalna ignorancja władzy pomoże obalić ten nierząd i przywrócić normalność, z dala od paramasońskich mokrych snów.

 2. Ktoś mówi

  Czyli jest już odpowiedź co z procesjami w Boże Ciało. Walka z religią katolicką trwa w najlepsze. Rozdział władzy świeckiej i duchownej, prawa i wolnosci zapisane w konstytucji – wszystko nieważne – wszak od marca jest dyktatura i państwo policyjne.

  1. Roland mówi

   Z gorliwą pomocą tzw. księży…

 3. benedykt mówi

  Gorsi bandyci niż za Bieruta. Nawet on, będąc JAWNYM wrogiem Polski nie odstawiał takiej szopki w postaci maska-(zd)rady, pogardy i nienawiści jak obecny „polski” rząd wobec wierzących. Ale faktycznie- dobrze pisze gość powyżej: im gorzej tym lepiej. Jeszcze kilka zakazów dla całego ogółu, ale przede wszystkim „ze szczególnym uwzględnieniem dobra Katolików” i skończy się sen (z tragicznym przebudzeniem) bandyckiej kliki u steru o wzięciu za pysk całego Narodu.

 4. Bury mówi

  Wychodzi na to,że my katolicy we własnym katolickim kraju będziemy zmuszeni postawiać fizyczny opór,bo na inny sposób obrony naszej wiary i tożsamości narodowej nie ma co liczyć.Neomarksistowska hołota jest tak rozzuchwalona,iż nie podobna jest abyśmy dalej tolerowali jej nienawiść wobec nas i naszych wartości chrześcijańskich.
  Tak nam dopomóż Bóg!!!

 5. Marcin Malik mówi

  Mogli krzyczeć „Allah Akbar” dla zmylenia, to na pewno policja by ich przepuściła w drodze tolerancji religijnej.

  Poważnie, cóż to innego jeśli nie walka z chrześcijaństwem? Smutne jest jednak to jak bardzo Polacy sami niszczą swoją kulturę. Policja była przecież polska. Wiem, że będzie to dziwne dla tych którzy mnie znają, ale chciałbym aby tylko dla sprawdzenia tego absurdu przeszedł „marsz tęczowy”. Ciekawe jakie byłoby wytłumaczenie policji gdyby przeszli bez przeszkód, kichając na siebie???

  Dodam, że w Anglii nie ma tej histerii. Ludzie leżą na plażach, chodzą do parku, organizują pikniki. Niby wirus bombarduje bez litości a jest pełen relaks.

 6. ANTONI mówi

  wszyscy nabrali wode w usta.ZMOWA jest domena zarowno Kosciola , jak i Panstwa.
  Nielegalne protesty w Warszawie maja inne prawa ?

 7. Dar mówi

  Nic dodać w tym temacie,już w 2019 roku pokazali bandyci w mundurach na co ich stać jak pacyfikowali marsz 11 listopada,ostatnia wypowiedż zarządzająca tą mafią czyli Kaminskiego jasno i wyrażnie artykułuje,czym są ci występujący w mundurach policyjnych i jakie mają uprawnienia i do czego mogą być użyci.To już nie Argentyna ,Brazylia czy Indie to zdecydowany powrót do działan i czynów milicji tzw obywatelskiej i ich zauszników z ormo.To karykatura państwa demokratycznego gdzie banda zdegenerowanych mięśniaków,bezmuzgowców znalaazła sobie sposob na życie wstępując do takiej formacji jak obecna policja.Nieszczęściem jest to że obecny episkopat milczy w tak ważnych sprawach i nie zabiera jasnego głosu w tak oczywistych prowokacjach.Jeszcze trochę a zaczną oficjalnie strzelac do ludzi tłumacząc to epidemią.Proszę sobie zobaczyć na Live cams jak żydzi stoją pod ścianą plaaczu w Jerozolimie pomijam odległości ale ilość tam przebywających jest powyżej 200 osób a i jest tez wojsko które OCHRANIA WIERNYCH ,a u nas w Polsce PACYFIKUJE POLICJA WIERNYCH I WSZYSTKICH INACZEJ MYŚLĄCYCH ,CZYLI POLAKÓW KATOLIKÓW WIERZĄCYCH.Natomiast ci błażni pisowscy tańczący u kś Rydzyka to jak nie rozwodnik,to narkoman albo zlodziej to są fakty mam nadzieję że ci obecni wybrańcy narodu polskiego tak skończą jak w 1794 roku i 1831bo to co obecnie uczyniono Polsce i Polakom tylko tak powinno być zapłacone obecnie tym którzy rządzą i tym którzy te rozkazy wykonują z nadgorliwościa I bezwzglednością .Pozdrawiam wszystkich uczciwych i prawych ludzi.

 8. Siemowit mówi

  Co więcej, w „polskiej policji” jest pełno ukraińców – największego wroga Polski. Ich nawet nie trzeba namawiać do pałowania, lub w przyszłości, do strzelania do Polaków. I o to właśnie chodziło przestępcom z POPiSu.

 9. jer mówi

  Mamy kryzys jakiego Polska nigdy nie miała. Opozycja wykorzystuje każdy pretekst by zdestabilizować Państwo i dalej kraść nasze pieniądze. Obrona Polski jest ważniejsza od pielgrzymowania.

  1. Adam mówi

   Pan Bóg jest najważniejszy. jeśli ktoś w to wątpi, zobaczy to szybko również w swoim życiu.
   „Opozycja”, czyli po prostu obca agentura, poza Konfederacja, trzeba się zając, ale PIS robi to coraz bardziej nieudolnie. M. in. pogłębiając histerie wirusa i prześladując na rożne sposoby Kościół.

 10. Teresa Maria mówi

  Większość klasy politycznej to szambo, zarówno opozycja jak i rządzący. Ciekawi mnie tylko, kiedy pis-gnięta sekta otworzy oczy i oprzytomnieje. Jedyny sposób na zmiany to wy…….ć obecnych rządzących i nie dopuścić POKO i lewactwa do władzy. Ale do tego trzeba rozsądku i solidarności dużej grupy Polaków .

 11. Adam mówi

  Bandyci udający „Policje Państwową”. Oczywiście najbardziej bandyccy są ich dowódcy łącznie z „ministrem”. Taki bandytyzm nie był na porządku dziennym nawet w sowieckiej PRL.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.