Pielgrzymka na Jasną Górę to nielegalne zgromadzenie! Policjanci zatrzymali i wylegitymowali pątników

365. Łowicka Piesza Pielgrzymka/ fot. Facebook lowicz24.eu
18

W poniedziałek (25.05.2020) wyruszyła 365. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W okolicach Słupi (powiat skierniewicki) policjanci zatrzymali i wylegitymowali pątników jako uczestników nielegalnego zgromadzenia. Część wróciła do domu, a część zapowiada, że będzie kontynuować pielgrzymkę. Czy dostaną zgodę policji? Jak informuje portal lowicz24.eu, decyzja ma zapaść we wtorek rano.

Pielgrzymka została zatrzymana po 30 kilometrach. – Przyjechało 5 radiowozów, chyba dwa samochody nieoznakowane, zrobił się ogromny chaos. Nie wiedzieliśmy, co robić. Jedni uciekali przez pola, inni w las, jeszcze inni ruszyli w dalszą drogę już na nocleg. Część zadzwoniła po rodziny, by odwieźli ich do domu. Wszystkich spisują. Co będzie dalej, nie wiemy – mówili pątnicy w rozmowie z portalem gosc.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, wyjaśniła w rozmowie z Onetem, że „przemieszczanie się w ten sposób tak licznej grupy pod przewodnictwem księdza z łowickiej parafii w naszej ocenie nie zapewniało przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów stojących na straży bezpieczeństwa sanitarnego”.

Łowicka Piesza Pielgrzymka to jedna z najstarszych pielgrzymek w Polsce. Odbywa się od 1656 roku. Biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski przypomniał podczas rozpoczynającej pielgrzymkę Mszy Świętej, że 125 lat temu pielgrzymi z Łowicza uprosili ustanie zarazy cholery, która dziesiątkowała miasto. Pątnicy mieli dojść na Jasną Górę w sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Globkurier [CPS] PL

365. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Posted by lowicz24.eu on Sunday, May 24, 2020

Posted by lowicz24.eu on Monday, May 25, 2020

 

Źródło informacji: lowicz24.eu, gość.pl, onet.pl

Zobacz też:

„Premier był źle poinformowany”. Kuriozalne wyjaśnienie rzecznika rządu ws. wizyty Morawieckiego w restauracji

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Historyk mówi

   Jakie prawo.Na jakiej podstawie zabiera się podstawowe prawa gwarantowane przez konstytucje?Gdzie jest stan nadzwyczajny ?To jest bandytyzm , a nie prawo.

  2. Jaca mówi

   Racja , popieram w 100%, a temu panu antyparchowi, to jeszcze te bandyckie jak to nazywa prawo, kiedyś bokiem wyjdzie. Może już niedługo.

  3. Piotr mówi

   Ty idioto, gdzie jest prawo nadrzedne w.postaci konstytucji gwalconej przez rozporzadzenia.jakiegos ministra. Pomijam juz kwestie ze cale to prawodawstwo III RP jest nielegalne jako pochodzace od okupantow post-PRLowskich

  4. bb mówi

   Nie prawo a przepisy jeśli już coś. Ciężko nazwać stanowieniem prawa to co wyrabiają rządzący.

  5. marju73 mówi

   To jest parchate prawo więc możesz mu podlegać jak chcesz. Suwerenni wolni ludzie nie uznają praw tworzonych przez łajdaków będących na usługach korporacji, banksterki i wszelkiej maści lobbystów światowego (nie)rządu.

 1. Rdk mówi

  Nosz Kur… ! Ludzie! Szkopy juz się organizują! Powstają grupy, protesty, nie ma na co czekać!!!

 2. Rdk mówi

  Nosz Kur… ! Ludzie! Szkopy juz się organizują! Powstają grupy, protesty, nie ma na co czekać!!! Czas zdjąć te szmaty z twarzy.

  1. Antyparch mówi

   Korwin Mikke,swego czasu powiedzial,ze czlowiek ma rozum,i wystarczy raz wezwac do rozejscia sie,za drugim razem strzelac,hipokryci.

  2. bb mówi

   Widocznie ty nie masz rozumu. Skoro wszystko traktujesz tak zerojedynkowo. Do tego szczujesz jednych na drugich zamiast jednoczyć w imię wyższego dobra. Typowy konfident z ciebie jest najwyraźniej.

 3. Piotr mówi

  Masoni pozwalają sobie na coraz więcej, niedługo wejdą do kościołów i będą aresztowali za udzial we mszy. Ciekawe jak sie maja matki tych pachołków. Pewnie te pachołki kiedyś sluzyli do mszy. Postem w narodzie coraz wiecej zaprzancow

 4. W K mówi

  Teraz policja stanowi prawo. Zasada ,,Co nie jest zakazane, jest dozwolone” nie obowiązuje.

 5. anonim mówi

  Szkoda że nie byli tacy praworządni, kiedy fanatyczne żydostwo chasydzi w Leżajsku zorganizowali swój spęd alkoholowy, bez masek ignorując oficjalne zarządzenia. Siedzieli w komisariatach jak mysz pod miotłą, choć powinni użyć pał i armatek wodnych jak to zwykli używać na tubylczy lud.

  1. Krzesimir Dobry mówi

   Nie można o tym wspominać, to niedobra jest.

  1. Marian mówi

   Schował się jak szczur. A może dostał kilka srebrników.

 6. ROMAN mówi

  Nigdy z królami nie będziem w aliansach, nigdy przed mocą…
  diabeł hula, a w Kościołach nawet wody święconej nie ma…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.