P. Szymański: Braterska pomoc Wuja Sama dla ludobójców z UPA. Wojna Polski z Iranem (cz. 1)

Ajdar na Marszu Obrońców Ukrainy. Fot. Unian
11

Wywiad USA oznajmił, że 16 lutego 2022 roku nastąpi zmasowany atak rosyjskiej armii na Ukrainę. USA przerzuciły ponad 3000 żołnierzy z 82 Dywizji powietrznodesantowej do Polski. Wraz z żołnierzami przeleciały myśliwce i bombowce. Rząd Morawieckiego przygotowywał społeczeństwo do wojny.

6 września 2021, oficjalnie zakończyła się kadencja ambasador Georgette Mosbacher w Polsce. Wakat wypełniony został dopiero 20 stycznia 2022 przez Marka Brzezińskiego. Przez pięć miesięcy, USA nie miało swojego ambasadora w Polsce. Oficjalnym powodem opóźnienia były niejasności dotyczące obywatelstwa Pana Brzezińskiego. Według polskiego prawa Pan Brzeziński jest obywatelem Rzeczypospolitej, przynajmniej ma prawo do posiadania polskiego obywatelstwa. Sprawę podobno rozwiązano, ale prawdopodobnie chodziło o coś znacznie poważniejszego niż status prawny Pana Brzezińskiego wobec Rzeczypospolitej. Pan Mark Brzeziński jest synem Zbigniewa Brzezińskiego, byłego doradcy Prezydenta USA Jimmy Cartera, głównego architekta operacji „Eagle Claw”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cofnijmy się jednak do 31 czerwca 1951 roku kiedy to rząd USA zatwierdził Projekt Aerodynamic, operację mającą na celu infiltrację i destabilizacje ZSRR przy pomocy działaczy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i niedobitków jej ramienia zbrojnego jakim była Ukraińska Powstańcza Armia. CIA w kooperacji z amerykańskim lotnictwem dokonywały zrzutów przeszkolonych dywersantów (Cichociemnych) z OUN-UPA na terytorium Polski, Czechosłowacji i Ukrainy. Pomoc ze strony OUN koordynował Mykoła Łebed, który przed wojna został skazany przez sąd Rzeczpospolitej na kare śmierci za zabójstwo pułkownika i ministra Bronisława Pierackiego. Karę śmierci zamieniono Łebedowi na dożywocie.

Mykoła Łebed został de facto przywódcą OUN i ukraińskich nacjonalistów po śmierci Stepana Bandery 15 października 1959 roku z ręki Bohdana Staszyńskiego agenta KGB. W tajnym dokumencie, rząd USA wyraził pełne poparcie dla działalności zbrodniczego OUN, wyraził jednak krytykę wobec Stepana Bandery i prosił o gruntowne zmiany. Niestety dokument który pozyskałem z archiwum CIA nie jest datowany, ale krytyka została wysłuchana i Stepan Bandera stał się męczennikiem za sprawę na równi z Romanem Szuchewyczem.

Zbigniew Brzeziński
Zbigniew Brzeziński

W okresie II Wojny Światowej, Mykoła Łebed został szefem bestialskiej Służby Bezpieki OUN i był architektem ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Poeta Zygmunt Rumel pojechał negocjować z przedstawicielami Służby Bezpieki OUN i został rozerwany końmi woźnice przepiłowano piłą. Po wojnie, Łebed podjął współpracę z brytyjskim wywiadem MI6, a następnie z amerykańskim CIA. W ramach Operacji Paper Clip, trafił do USA, gdzie otrzymał obywatelstwo USA na wyraźny rozkaz dyrektora CIA Allen-a Dulles-a. CIA doskonale wiedziało o roli Mykoły Łebeda w zabójstwie na Pierackiego i jego wyroku jaki otrzymał do sądu w imieniu Rzeczypospolitej. CIA opracowała szczegółowy raport w tej sprawie. Poniżej zamieszczam pierwszą stronę raportu CIA.

Oficjalną przykrywką działalności Mykoły Łebeda w USA była Prolog Research Corporation, której był jednym z dyrektorów. Prolog został założony przez CIA w 1952 roku w ramach Projektu Aerodynamic.

Pamiątkowa fotografia od Georga Busha dla Jarosława Stecko
Pamiątkowa fotografia od Georga Busha dla Jarosława Stecko

Zbigniew Brzeziński aktywnie włączył się do Projektu Aerodynamic już od 1962 roku. W 1966 roku Desmond FitzGerald wystosował list do Zbigniewa Brzezińskiego sugerując mu, aby Prolog Mykoły Łebedia wydał w całości książkę pod tytułem Documents of Ukrainian Communism (Dokumenty Ukraińskiego Komunizmu). Trzeba założyć, że Zbigniew Brzeziński utrzymywał ścisłe kontakty z Mykoła Łebediem i blisko współpracował z Prolog Research Corporation aż do zakończenia Projektu Aerodynamic w 1982 za kadencji Prezydenta Ronalda Reagan. Jak widać z tego listu CIA zbudowała całą sieć propagandową która rozciągała się na wszystkie kraje należące do bloku RWPG. Podobną operację propagandową CIA przeprowadziła w Ameryce południowej przy użyciu magazyny Life i amerykańskiej kinematografii. Włodzimierz Iljicz Lenin poprawnie zauważył że Kino to najważniejsza ze sztuk. Wszystkie operacje propagandowe miały ten sam przekaz dla uciśnionych ludów. Przekaz obwieszczony światu przez Prezydenta Roosevelta w słynnym przemówieniu o czterech wolnościach imperium amerykańskiego.

Mykoła Łebed
Mykoła Łebed

Zbigniew Brzeziński musiał zdawać sobie sprawę kim jest rzeźnik Polaków Mykoła Łebed. Zacytowane dokument pochodzą z archiwum CIA z kolekcji jaka powstała w ramach ustawy Kongresu Stanów Zjednoczonych, “Nazi War Crimes Disclosure Act”, z dnia 8 października 1998 roku. Projekt Aerodynamic nie jest znany polskiej opinii publicznej. Polscy historycy nie badają tej operacji CIA. Trzeba pamiętać, że Mykoła Łebed jest jednym z wielu psychopatów odpowiedzialnych za bestialskie zbrodnie jakich dokonało OUN-UPA na Polakach. Żaden z tych bandytów nie poniósł odpowiedzialności karnej. Polska nie ścigała zbrodniarzy z OUN-UPA, a wielu z nich znalazło swoje schronienie w Kanadzie, USA i Australii. Mykoła Łebed przekazał swoje archiwum bibliotece Uniwersytetu Harvarda.

24 grudnia 1979 roku, Związek Radziecki wkroczył do Afganistanu. Rola Zbigniewa Brzezińskiego w tej wojnie jest znana i dobrze opisana i nie muszę jej streszczać. Brzeziński był architektem pomocy militarnej dla mudżahedinów w Afganistanie, dzielnie walczących z rosyjskim najazdem. 30 sierpnia 2021 roku ci sami dzielni mudżahedini zmusili równie dzielnych Amerykanów do wycofania swoich wojsk z Afganistanu, kończąc najdłuższa wojnę w historii USA. W wojnie z mudżahedinami straciło życie 2401 żołnierzy USA.

Allen Dulles
Allen Dulles

24 kwietnia 1980 roku, siły specjalne USA rozpoczęły operację o kryptonimie „Eagle Claw” (Szpon Orla). Ten szalony plan odbicia personelu ambasady USA w Teheranie zrodził się w głowie Zbigniewa Brzezińskiego. Od słów do czynów jeden krok. Operacja była koszmarnym fiaskiem, w operacji zginęło 8 żołnierzy USA. W konsekwencji Jimmy Carter przegrał wybory i w Białym Domu zasiadł Ronald Reagan wraz z byłym dyrektorem CIA Georgem Bushem. Rola Zbigniewa Brzezińskiego w operacji irańskiej jest doskonale opisana, więc nie trzeba jej streszczać. George Bush, przyjaciel Polski i Polaków miał słabe serce do Ukraińców z OUN-UPA. Nawet ofiarował pamiątkową fotografię Jarosławowi Stecko, który był odpowiedzialny za mord na polskich profesorach Uniwersytetu Lwowskiego im. Króla Jana Kazimierza. Trzeba też pamiętać, że to George Bush praktycznie nominował Wojciecha Jaruzelskiego na Prezydenta Polski. Jeszcze trzeba wspomnieć o ważnym spotkaniu Jaruzelski-Rockefeller z 25 września 1985 roku. Spotkanie opisał Doktor Paweł Zyzak w dwutomowej książce pod tytułem „Efekt domina. Czy Ameryka obaliła komunizm w Polsce?”.

Bronisław Pieracki
Bronisław Pieracki

Ukraina zawdzięcza swoją niepodległość Zbigniewowi Brzezińskiemu, CIA i Mykole Łebediowi. Aż dziw bierze, że ich pomniki nie stoją tuż obok Romana Szuchewycza?! Historia przyznała rację Romanowi Szuchewyczowi gdy wypowiedział słowa że: Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy, albo będzie Ukraina albo krew lechicka po kolana, Polaków w pień wyciąć! . Pomnik Romana Szuchewycza stoi dumnie we Lwowie. Mieście za które oddały swoje młode życie Polskie Orlęta walcząc z Ukraińcami wbrew woli Piłsudskiego.

Polska utraciła Kresy. Wschodnią granicą Polski jest Linia Curzona. Rosja przerzuciła swoje wojska na wschodnią granicę Ukrainy, ale żeby w pełni zrozumieć dramat jaki się toczy na naszych oczach i wobec którego Polacy są bezradni, trzeba sięgnąć do spuścizny Zbigniewa Brzezińskiego, polityki USA, Anglii, Chin i Niemiec na arenie od Bugu po Chiny. Chodzi o ropę, gaz, i pozycję dolara, jedynej waluty za którą można kupić ropę.

Koniec części I.

DOKUMENTACJA:

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Paradoksalnie pomimo całej burzliwej historii kontaktów Polska-Rosja na przestrzeni kilku stuleci i czasy konflików zdarzały się chwiele kiedy interesy Polski i Rosji były zgodne. Do takich należało i POWINNO NALEŻEĆ !!!!rozprawienie się z ukraińkim szowinizmem, czego emenacja był i nadaj jest kult wśród ukraińców zwyrodnialca bandery i przestępczych organizacji takich, jak: upa/uon, ss-galizlien. Zarówno dla prawdziwych Polaków jak i Rosjan banderowcy ukaińscy to terroryści, którzy kultywują przemoc. Paranoją jest, że ,,polskie” władze milczą i bezkrytycznie wykonują rozkazy Wujka Sama, a ściślej żydowskiej diaspory od Wujka Sama, tylko po to, żeby włączyć się w proces odzyskania hipoteki żydowskiej czyli Krymu, pod zasiedlenie ewakuowanych parchów z państwa leżącego w Palestynie. Nagrodą i wdzięcznością za uczestnictwo Polski w tym procederze są kalumnie na Polaków w masmediach i prasie określajace nas
  jako antysemitów, morderców żydów, złodziei którzy zagarneli majątek żydowski itd. Dodatkową wdzięcznościa, są masowe przesiedlenia uraińców do Polski i tworzenie piątej kolumny.

 2. anonim mówi

  Apropo tego brzezińskiego, nazywanie tego agenta syjonistycznego Polakiem jest nieporozumieniem. Daleko jabłko od jabłoni nie pada synuś to też szkodnik dla Polaków, który nie powinien być ambasadorem w Polsce

 3. Misiek13 mówi

  Nie mam zamiaru ginac za banderowska ukraine

 4. Henryk mówi

  Czy ci Ukraińcy to matoły same? To ich godło „Tryzub” to nic innego jak chazarska „Tamga”, której ta dzicz chazarska u używała jako swoje godło. Oni nie znają swojej historii, nie wiedzą też, że nie są żadnym narodem tylko zlepkiem różnych grup etnicznych zamieszkujących tamta tereny. Są trochę Rosjanami, Polakami, Litwinami, Białorusinami, z chazarskimi odpadami, etc….

 5. Mirosław mówi

  tu nie chodzi o ginięcie z ukrainę tu chodzi o to aby ukraińcy walcząc utrzymali się w granicach swojego państwa powstrzymując w ten sposób zbliżenie ruskich do Polskiej granicy od tej strony

 6. Antyglobalista + mówi

  Ukraińcy jednak nie chcą walczyć za żydowskich oligarchów którzy nota bene uciekli swoimi samolotami do rajów podatkowych m.in. na CYPR, za pieniądze które złupili na Ukrainie!
  Moim zdaniem Putin i jego doradcy czekają teraz na ruch USA/NATO.
  „ZŁAPAŁ KOZAK TATARZYNA A TATARZYN ZA ŁEB CZYMA”.
  „POŻYJEMY ZOBACZYMY”.
  CARPE DIEM!

 7. adam mówi

  Polska nie powinna drzeć gęby i odgrażać się Rosji bo sama nic nie znaczy . Dlatego pomoc Ukrainie , wysyłanie broni, to czysta głupota i narazanie nas na wojne. Pieknie zachował sie Orban. NIe wtrąca się. Polska natomiast popelnia kolejny błąd który popełnił Kaczyński odgrazając się w Tibilisi Putinowi. Juz go nie ma. Kim i czym Duda z Morawieckim chce walczyć z Putinem. Amerykanami ?I ich sprzetem? Jak chcą niech sami idą sie bić. Ukraina zawsze była rosyjska zawsze bedzie rosyjska.

 8. KAR mówi

  Polska powinna zdala trzymać się od Ukrainy. Być neutralna. Ukraina nigdy nie będzie przyjacielem Polski.
  Polscy politycy różnych maści powinni przestać drzeć mordy. Czy to takie trudne?

 9. W K mówi

  Telewizor każe ludziom wybierać pomiędzy Moskalami a banderowcami i ludzie wykonują polecenie.

 10. Zyga mówi

  Kolega wybrał się busem załadowanym darami (żywność i środki medyczne) na Ukrainę do miasta niedaleko Lwowa. Jechał przez Słowację, bo tam mniejsze kolejki. Słowacy przepuścili go bez problemu, a po stronie ukraińskiej zabrano mu dokumenty i czekał 3,5 godziny, bo tyle go trzymali licząc na łapówkę. On wiezie lekarstwa dla Ukraińców a banderowscy celnicy chcą łapówki i trzymają go, aby skruszał!! Tam się nic nie zmieniło od 25 lat, kiedy jechałem przez całą Ukrainę do Chersona. Korupcja na każdym kroku, miliardy u oligarchów i bieda w całym kraju.

 11. Bozena mówi

  Ukraincy, ktorzy uciekl wynajmu ja w spokojnej części Ukraincy mieszkania za gruba kase a do Nas przyszli po zasilku, żeby do konca Polske zniszczyc no i mamy Konia Trojanskiego a jesienia dopiero sie zacznie nie wspomne o 1 I 3 maju Zdrawiam Obudzonych sluchajcie Zygfryda Ciupke

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.