Owsiak dostał licencję na używanie wulgaryzmów? „Jestem standuperem, to słowa artysty”!

Jerzy Owsiak/ fot. Facebook
4

– Od grupy Stand-up Polska otrzymałem oficjalną legitymację członkowską – jestem standuperem, więc moje niecenzuralne słowa to słowa artysty – wyraz artystyczny – poinformował Jerzy Owsiak na konferencji prasowej podczas 28. Finału WOŚP, który odbył się w niedzielę (12.01.2020).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W myśl artykułu 141 Kodeksu wykroczeń „kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany”. Jerzy Owsiak przekonał się o tym na własnej skórze, gdy w 2017 roku Sąd Rejonowy w Słubicach ukarał go naganą i mandatem w wysokości 100 zł za wulgaryzmy wypowiedziane ze sceny podczas festiwalu „Przystanek Woodstock”. W 2018 roku wrocławski sąd był już bardziej łaskawy dla Owsiaka i umorzył postępowanie w sprawie wulgaryzmów wypowiedzianych podczas spotkania autorskiego z czytelnikami, gdzie Owsiak promował swoją książkę.

Najwidoczniej szef WOŚP nie potrafi powstrzymać się od rzucania mięsem, więc zamiast zadbać o kulturę wypowiedzi, będzie teraz przeklinał schowany za legitymacją standupera. Czy sąd uwzględni to w kolejnych postępowaniach? Zważywszy na fakt, że autentyczny artysta, czyli raper Stopa, był przez rok gnębiony procesem za utwór artystyczny, w którym nie używał wulgaryzmów, ale mówił prawdę o żydowskich roszczeniach, artystyczna legitymacja Owsiaka nie powinna być tu żadnym argumentem. Ale nie od dziś wiadomo, że są równi i równiejsi, a Owsiak jest już niemalże dobrem narodowym fetowanym przez rozhisteryzowane tłumy. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

ZOBACZ: Zapadł wyrok! Raper Stopa uniewinniony!

Przy okazji, w niedzielę (12.01.2020) Piotr Wielgucki (Matka Kurka) ogłosił na portalu kontrowersje.net, że zobowiązuje się przelać 1 000 000 zł na konto wskazane przez Jerzego Owsiaka, jeśli prezes „Złotego Melona” ujawni pełną listę faktur/umów wraz z wyszczególnionymi cenami za konkretne usługi i nazwami kontrahentów z listy zamieszczonej przez Kurkę.

Żaden z trzech ostatnich finałów nie został rozliczony do końca, a ostatniego na kwotę 175 000 000 zł, Owsiak zgodnie z przepisami nie rozliczył w ogóle” – pisze Wielgucki. „Owsiak pokazuje ludziom kolorowanki bez wartości, bo w papierach nic się z jego „grafikami” nie zgadza, a na dodatek mamy prawdziwy cud rachunkowy. Rzekomo wydano prawie wszystkie pieniądze z trzech ostatnich finałów, ale na koncie WOŚP jest w tej chwili około 200 milionów, podaję szacunki, ponieważ prawdy od WOŚP się nigdy nie dowiesz, pomimo nakazów i wyroków sądowych” – czytamy w artykule Kurki pt. „Oszust Owsiak i jego kolorowe „rozliczenia” – gdzie jest 150 milionów, gdzie są faktury?

Źródło informacji: Twitter, kontrowersje.net

Zobacz też:

Katarzyna TS: Owsiak powrócił, igrzyska trwają, publika zachwycona

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Tomasz mówi

    Z tłumaczenia Wielkiego Jerzego rozumiem, że stand-uperska legitymacja znaczy więcej niż polskie prawo. Ja dostałem legitymację od Mafia Polish Politics uprawniającą mnie do kradzieży i używania tytułu „złodziej”, więc ide sobie na jakąś stację benzynową, lub do sklepu na jakiś rabunek… w razie czego legitymację mam. Wielki Jerzy niech pogrzebie w domowych szkatułkach i wyciągnie legitymację tatusia, to będzie mógł sobie legalnie kogoś pałą zdzielić na przystanku łutstok. A tak swoją drogą, to samo twierdzenie”legitymacja standuperska” jest tak śmieszne, jakby ktoś mu na podpuchę to dał, żeby mieć ubaw. Ciekawe czy ma legitymację np na tańczenie pogo na festiwalu. Dziecinne tłumaczenie wyrachowanego, milicyjnego pomiota, który zapewne sam się z tego śmieje kiedy kamery zgasną

  2. Walko mówi

    W Panu Owsiaku jak w lustrze odbija się poziom naszego społeczeństwa. Napisałem z dużych liter, żeby mi nie zarzucono „mowy nienawiści”. 🙂

  3. ikss67 mówi

    Jerzy O. ps. Stan Duper. Stan umysłu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.