Katarzyna TS: Owsiak powrócił, igrzyska trwają, publika zachwycona

Jerzy Owsiak/ fot. screen
7

14 stycznia 2019 roku Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 19 stycznia 2019 roku Jerzy Owsiak ogłosił, że wycofuje swoją rezygnację i będzie nadal „grał z WOŚP”. Decyzję o rezygnacji Owsiak ogłosił na konferencji prasowej zwołanej tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zaatakowanego przez kryminalistę Stefana W. podczas finału WOŚP. Decyzję o wycofaniu rezygnacji Owsiak ogłosił tuż po pogrzebie Adamowicza w Bazylice Mariackiej. Oba momenty zostały wybrane bardzo precyzyjnie, czyli w chwilach największego natężenia emocji społecznych. Dwukrotnie Owsiak zrobił show dosłownie na trupie Adamowicza, a do tego przez pięć dni trwało ogólnopolskie błaganie Jurka, żeby nie zostawiał orkiestry, bo bez niego ani rusz i koniec świata. Jurek dał się uprosić. Igrzyska będą trwały. Publika zachwycona.

Jak zachował się Owsiak, gdy trwała reanimacja Pawła Adamowicz i podano informację, że jego stan jest krytyczny? Czy Jurek przerwał imprezę, albo chociaż stonował jej przebieg? Nic z tych rzeczy. Adamowicz umierał, a Jurek rozkręcał zabawę „bez focha”. Czy rozbawieni orkiestrowicze mieli do niego pretensje? A skąd! Jak zabawa, to zabawa. Trzeba przecież pokazać swoją „troskę o dzieci” i balować w najlepsze. Nic nie może zatrzymać orkiestry! Nawet prezydent Gdańska leżący na scenie w kałuży krwi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdy trwała reanimacja Adamowicza, a Jurek podkręcał kolejne licytacje, Matka Kurka (Piotr Wielgucki) napisał na Twitterze: „Bądźcie pewni, że Owsiak z tej tragedii za chwilę zrobi ideologiczny biznes i pranie mózgu”. Posłanka PiS Joanna Lichocka  napisała wtedy pod adresem Wielguckiego: „Wypad, pajacu”. Przewidywania Matki Kurki sprawdziły się co do joty. Owsiak odstawił cyrk z rezygnacją i wycofaniem rezygnacji, a 21 stycznia oświadczył, że złoży do sądu skargę w sprawie „świata z plasteliny”, czyli satyrycznej animacji autorstwa Barbary Pieli krytykującej WOŚP.  – To były emitowane przez dwa lata programy nienawiści. Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy lepią to z plasteliny, i ci, którzy to emitują. Powinniśmy wyłączać telewizor. Nie oglądajmy tego, to jest sączenie nieprawdopodobnego jadu – stwierdził Owsiak. Jak widzicie, Jurek nie odpuszcza i konsekwentnie zaszczuwa Barbarę Pielę opowiadając o nazistowskiej plastelinie i programach nienawiści, a publika szaleje z zachwytu.

Cały czas zastanawiam się, dlaczego większość Polaków nadal kocha Jerzego Owsiaka i nie przyjmuje do wiadomości, że tzw. akcja charytatywna WOŚP to po prostu pomysł na biznes, którego szczegółów Owsiak nie chciał ujawnić nawet przed sądem. I uszło mu to na sucho! Zastanawiam się, dlaczego zakochani w Owsiaku Polacy nie widzą nic niewłaściwego w bluzgach, którymi karmi ich ze sceny. Dlaczego uparcie nie chcą przyjąć do wiadomości, że Owsiak wykorzystuje WOŚP do lansowania jednej opcji politycznej i zaszczuwania tych, którzy są jej przeciwni? Co takiego dał Polakom Owsiak, że raz do roku dostają zbiorowego amoku i obklejają się serduszkami WOŚP?

Pierwszy powód, o którym mówią wszyscy i za który chwalą Owsiaka, to tzw. czynienie dobra. Finał WOŚP ma być momentem, w którym ludzie mają okazję pomóc innym ludziom i pokazać swoje dobre serce. Jeśli można kupić sobie dobrą opinię i dobre samopoczucie za kilka złotych wrzuconych do puszki, to czemu tego nie zrobić? Potwierdzeniem tej dobroci serca jest serduszko WOŚP naklejane na kurtkę dobrego człowieka. Ci z naklejonym serduszkiem patrzą z wyższością na tych bez serduszka. Ci bez serduszka zaczynają czuć się niepewnie, bo skoro oni nie zostali oznaczeni jako „ci dobrzy”, to automatycznie przechodzą do kategorii „ci źli”. To już lepiej być „tym dobrym” nawet jeśli ma się jakieś zastrzeżenia do Owsiaka. Tym sposobem naklejki WOŚP stają się elementem szantażu emocjonalnego i wpisowym do grupy „tych dobrych”. Presja jest ogromna. Propagandowa młócka wynosi uczestników WOŚP pod niebiosa i ładuje ludziom do głów, że finał WOŚP ich jednoczy i sprawia, że są wspaniali. Ta młócka trwa już 27 lat, więc nie dziwcie się, że przyniosła efekty.

A  teraz pora na drugi powód, który sprawia, że WOŚP cieszy się tak wielką popularnością: to licytacje podczas finałów WOŚP organizowanych w miastach i miasteczkach w całej Polsce. I to jest – moim zdaniem – główny powód, dla którego orkiestra Owsiaka jest tak popularna. Po prostu Owsiak dał Polakom pretekst do igrzysk, które oni sam mogą sobie zorganizować według scenariusza „Róbta, co chceta”. Do tego dochodzi element rywalizacji i nakręceni nią ludzie naprawdę czują się dumni, że w ich gminie zebrano więcej pieniędzy niż w sąsiedniej. Przy okazji można się pochwalić przed sąsiadami, że dało się coś na licytację, albo, że coś się wylicytowało. I to nie byle co, tylko np. możliwość podpalenia radnego. Poważnie! Taka licytacja miała miejsce w tym roku w Zielonej Górze. Licytację wygrał wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki, który za 3300 złotych mógł wskazać radnych przeznaczonych do podpalenia. Wybór pozostawił żonie, a ta wskazała dwóch delikwentów, których ubrano w w ognioodporne kombinezony i wyposażono w aparaty powietrzne, a żona wicemarszałka podłożyła ogień.

„Przez chwilę płomienie szalały między radnymi-astronautami. Nie było nic widać, śmierdziało. Chmura ognia tańczyła, tak jak zawiał wiatr. Widzowie, którzy liczyli na emocjonujący show, przy każdym „buchnięciu” ognia rozbiegali się w popłochu. Sytuacja wyglądała dość niebezpiecznie, choć strażacy zapewniali, że wszystko jest pod kontrolą”  – opisała rezultat licytacji zielonogórska „Wyborcza”.  – Byłem pomysłodawcą tej licytacji. Nawet podczas niej było wiele śmiechu. Było to naprawdę jajcarskie – powiedział portalowi niezalezna.pl Paweł Wysocki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zielonej Górze.

Faktycznie, takich jajcarskich igrzysk w tzw. słusznej sprawie to ze świecą szukać. Dlatego Matka Kurka może do końca świata pisać felietony, w których pokazuje machinacje Owsiaka i jego mataczenie przed sądem oraz bluzgi, agresję i zaszczuwanie tych, którzy Owsiakowi podpadli. Nic to nie zmieni, bo takie igrzyska, jakie dzięki WOŚP urządza się jak Polska długa i szeroka, są jajcarskim festynem, którego ludzie po prostu nie pozwolą sobie odebrać. Jeśli nie otrzeźwiło ich nawet to, że Jurek nakręcał imprezę, gdy Adamowicz konał w trakcie tego festynu, to nic ich nie otrzeźwi. Igrzyska trwają i mają trwać do końca świata i jeden dzień dłużej. Jurek powrócił, a publika jest zachwycona. Teraz będą grali „dla Pawła” wymyślając coraz bardziej jajcarskie licytacje, przy których ubawią się jak nigdy w życiu. Na tym polega fenomen WOŚP, dzięki któremu Owsiak może robić, co chce i nikt mu nie podskoczy.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Święty Adamowicz, patron eurokołchozu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. luke mówi

  onet, wp i interia – mowa nienawiscia aż zieje z tych portali – proponuje zamknąć – W sprawie Owsiaka teraz rozumiem jak Miller powiedział : Panie Ziobro – jest Pan zerem – a teraz ja mówię : Panie Ziobro jest Pan zerem! W obliczu wałów kręconych przez Owsiaka gówno Panie Ziobro robisz! Nie masz jaj!

 2. Zbulwersowany mówi

  Tak się zastanawiam jakiego wyznania był zmarły. Bo w pochówku, którego nie oglądałem, a o którym przeczytałem brał podobno udział i arcybiskup i rabin i mulla i chyba pop. Co do zasady wyznaje się jedną religię i uroczystości odbywają się w jednym obrządku. A tu jakaś kompletna nowość w stosunku do jednej osoby. Czyżby wprowadzono oficjalnie nową religię – multireligie ?! Dziwi w takim przypadku obecność arcybiskupa, księży, bo to z pewnością nie po katolicku.

  1. kama mówi

   jest takie wyznanie – Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.

 3. Artur mówi

  To jest pierdzielony neomarksizm… Obawiam sie, ze nie odwrócimy tego szamba. Społeczeństwo jest ogłupione doktrynami lewackimi i aż dziw bierze, ze neokomuniści tak łatwo opetali społeczeństwa europejskie. Mam nadzieje, ze nasz Pan Jezus Chrystus w pewnym momencie postawi szlaban – bez tej nadprzyrodzonej
  interwencji nic nam nie pomoże -zło wtacza się ze wszystkich stron do naszej biednej Ojczyzny…

 4. Piotr Bein mówi

  Adamowicz też wraca :(((
  https://www.youtube.com/watch?v=rViM9qC4cm4
  Co to za katolicki obrządek ze spaleniem zwłok? U nas prawosławnych zabronione.
  Przed pogrzebem katolickim trumna jest otwarta dla publiki dla oddani aostatniego hołdu i pomodlenia się za duszę odeszłego.
  Czy było to w spektaklu z pogrzebu? Żona oglądała, mówi że tylko machnęli kamerom urną „oto prochy Pawła Adamowicza”.
  Wiele rzeczy pozostaje dziwnych na spektaklu „zanożowania”. Linków nie podaję, bo bot forum nie pozwala.

 5. fantuska mówi

  Wypiłem z kumplem baaaaardzo dużą flachę na cześć, że odchodzi a tu ZONK. Kto mi zwróci poniesione koszty???

 6. D. mówi

  owsiak za deprawację dzieci i młodzieży – na tym jego woodstocku giną co roku młodzi ludzie, powszechny tam jest alkohol, narkotyki i sekty; owsiak za koszmarnie wulgarny język – darł się ze sceny, ze zakłada cytuję „ruch wypier…. Krystyny Pawłowicz w kosmos”; owsiak skazany 18 wyrokami; owsiak za absolutne cyniczne bezczelne jak on sam, NIEZABEZPIECZENIE imprezy wośp-u na której szaleniec zabił Adamowicza, itd.itd. winien już dawno siedzieć w więzieniu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.