Obrzydliwy hejt na prezeskę Fundacji „Wołyń Pamiętamy”!

Katarzyna Sokołowska z Fundacji "Wołyń Pamiętamy"
23

Katarzyna Sokołowska od wielu lat walczy o potępienie zbrodniarzy i godne upamiętnienie ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. W tym celu w 2018 roku założyła Fundację „Wołyń Pamiętamy”. Teraz padła ofiarą obrzydliwego hejtu.

Od kilku lat Sokołowska razem z sympatykami rozlepia dziesiątki tysięcy plakatów informujących o ludobójstwie na narodzie polskim w latach 1939-1947. Na plakatach znajduje się krótki apel: „żądamy od Ukrainy ekshumacji ofiar”. W ramach fundacji Katarzyna Sokołowska rozprowadza także naklejki na samochody „Wołyń Pamiętamy” i patronuje inicjatywom patriotycznym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz prezeska fundacji poinformowała na Twitterze o hejcie jaki spotyka ją w Internecie. Powód? Informowanie w kwestii przestępstw mniejszości narodowych w Polsce, walka o prawdę w kwestii Rzezi Wołyńskiej i domaganie się zgody na ekshumację pomordowanych Polaków.

Oto kilka wybranych wiadomości (zachowaliśmy pisownię oryginalną):
A może spakujesz walizkę i spierdalaj do Rosji jest fajne zajebiste życie a nie siedzisz w pl i pierdolisz te kocopoły – w prywatnej wiadomości pisze jeden z internautów.
Jak cię ruska kirwo spotkam na mieście to sobie pogadamy. Dobrze że udostępniasz swój ryj – napisał internauta ukrywający się pod pseudonimem „Tomasz Marek Blicharski” z flagą ukraińską w awatarze.
Mało was śmierdzących Polaków wyrżnęli, pszeki niedobite – do Katarzyny Sokołowskiej cyrylicą napisał „Akord Misza Bandera”.

To tylko wycinek skandalicznych wypowiedzi skierowanych do Polaków potępiających zbrodnie OUN-UPA na polskim narodzie. Kilka dni temu opublikowaliśmy nagranie, w którym „banderowiec”  – jak sam przedstawił się antybohater – groził wyrżnięciem Polaków. Dlaczego tego typu sprawami nie zajmują się tzw. organizacje antyfaszystowskie i polska prokuratura?

Zobacz także:

Świadek Rzezi Wołyńskiej z apelem do polskich władz, o pomocy Ukrainie i zakłamywaniu historii!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH, banderowskich, bandyckich korzeni?!
  Co zostało z czasów walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM, kiedy brakiem lojalności wobec Polski, a szczególnie na Wołyniu, wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA?! Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA, dziś Polsce został wystawiony żydowski rachunek za MIENIE BEZSPADKOWE. Michael E. Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Trzeba zatem mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU, który przejął w działaniu rosyjski rasizm, do ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ. Tą wojnę jako doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać opisał Song Hongbing. Coraz bardziej sprowadza się ona do pojedynku USA-Chiny, DOLARA z ANTYDOLAREM, bazującym na powiększających się zasobach chińskiego złota. W ramach ANTYAMERYKAŃSKOŚCI pojedynek Rosja – Ukraina, natomiast w ANTYAMERYKAŃSKOŚCI chińskiej gra idzie o Tajwan?! ANTYPOLONIZM ma swoją historię wobec faktu, że POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM a ZACHODEM, tylko jeszcze bardziej globalnie jak to w swoim czasie oceniał Feliks Koneczny, autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE?! Nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ zamieścił w BIZANTYJSKIEJ, a wyeksponował ŻYDOWSKĄ, nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Polska po odbiciu się od ściany moskiewskiego zakonu dryfuje ku ścianie?!

 2. Flex mówi

  Bycie obiektem chamskich, wulgarnych ataków bezsilnych adwersarzy na pewno nie należy do przyjemnych i wymaga odporności, szczególnie od Kobiety. Ale ma też dużą zaletę. Pokazuje całkowity brak merytorycznych argumentów tych obrzydliwych pieniaczy. A każdy taki wpis jest swoistą „wizytówką” i CV autora. Trzeba je traktować jak psie g. na chodnikach – splunąć nań z obrzydzeniem i ominąć szerokim łukiem. „Tyle w temacie” jak mawia Ferdek K.

 3. z-k mówi

  To początek wielu „przyjemności” jakie niesie nam zafundowanie sobie wielomilionowej „mniejszości” – wrogiej nienawistnej, okrutnej i chamowatej

 4. Hammurabi mówi

  Dojdzie do tego, że owi „bohaterowie” wielbiący swoich sadystycznych. tępych i wyzbytych człowieczeństwa idoli zostaną zmuszeni do posmakowania choć odrobiny tego, czego doświadczali Polacy na kresach.
  To tylko kwestia czasu.
  A tak na marginesie…
  Kochani nie ulegajcie feministycznej nowomowie.
  Choć od niedawna „prezeska” pod presją wściekłych macic ponoć błędem nie jest, to jest jednak zwyczajnym feminatywem, (bo przecież słowo „prezes” jest rodzaju męskoosobowego) obok coraz natrętniej nam serwowanych dziwolągów takich jak: „ekspertki”, „inżynierki”, „psycholożki”, „pilotki”, „ginekolożki”, „pedagożki”, „naukowczynie”, „burmistrzynie” czy „sędziny”.
  To chore idee „równościowe”, bo pani – burmistrz, inżynier, ginekolog itd. żadnej kobiecie ujmy nie czyni, natomiast określenie „premierka” w stosunku do kobiety będącej premierem rządu brzmi jak kpina z godności tego urzędu.

 5. Jas mówi

  Te ataki tylko swiadzcza o tym ze trzeba wiecej walczyc i mowic o kazni dokonanej na Polakch przez banderowcow ukrainskich,i nie ma zadnej nadziei ze nie nasz nierzad cokolwiek dla nas Polakow w tej kwesti zrobi bo od 45 roku jestesmy pod koszernym butem antypolskim.Do tego Ukraincy maja kompromitujace dowody / filmy jak to wladza PO/PISu szalala w burdelach ukrainskich na Podkarpaciu i sluzby ukrainskie trzymaja na krotkiej smyczy te towarzystwo ktore na naszych oczach wchodzi w dupe banderoscom i im rozdaje nasze pieniadze i nasze dobra.Wiadomym jest ze te pieniadze czy to gotowka czy materialna pomoc w tym uzbrojenie nigdy nie zostanie Polakom oddane ziemie ukrainskie juz sa podzieleone przez zachodnie koncerny ktore beda te tereny eksploatowac.

 6. Mieszko mówi

  Hejtem w Internecie sie nie ma co przejmować. Takie wpisy mają po prostu wartość terapeutyczną. Dla piszących. Niech sie wyżyja, otrzeżwieją, być może jutro uderzą w skruchę i wyspowiadają się u Jędraszewskiego w Mariackim w Krakowie? „Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?” Ewangelia z 20.. którejś tam zwykłej niedzieli (podnieta dla konsekrowanych). A Katarzyna Sokołowska niech się trochę zastanowi, czy lepiej mieć żałobę po babci prywatnie czy robić z tego szopkę wielkanocną dla gawiedzi? 🙂 Jeśli robimy szopkę, hejt jest wskazany 😄

 7. verizanus mówi

  A podobno mowa nienawiści, wszelki hej itp są zakazane. Co na to wszystkie ośrodki monitorowania, obrońcy praw człowieków, zwolennicy tolerancji, wolności ekspresji itp itd??? Co na to służby wszelakie ponoć na hejt i nienawiść bardzo wyczulone??

 8. ZiomzB4 mówi

  a może to OMZKiR powinien się zająć tymi sprawami?

 9. Ewa-Maria mówi

  Niebezpiecznie zaczyna się dziać . Kneblowanie ust i grożby za prawdę to szokuje a zarazem przeraża. ,, Ludzie , ludziom zgotowali ten los,, czyli PiSowska władza. Nie możemy być niewolnikami we własnej Ojczyżnie. , Nie pozwólmy na to, tym co chcą aby wymazać z naszej pamięci to bestialstwo jakim był Wołyń. wOŁYŃ PAMIĘTAM I NIGDY NIE ZAPOMNĘ.

 10. Ewa-Maria mówi

  @ Mieszko od słów do czynów droga bliska . Nie należy tego lekceważyć szczególnie w obecnych czasach.

 11. Mieszko mówi

  Ewa-Maria: oczywiście, to zrozumiałe, przecież o pamięć się rozchodzi. Konkretnie powiem tak: mi się ten problem wydaje błahy. Prezydenta mamy chujowego. Ten szczyl nie ma pojęcua. Wie jak założyć jarmułkę i nalać sobie szkocką. Palant nic nie jest w stanie zrobić z własnej inicjatywy. Komirowskj c.d.n. TRZASKOWSKI NA PREZYDENTA! I wrócimy do Eurooy. Może… pewny nie jestem.

 12. wit mówi

  Przede wszystkim drodzy forumowicze, to należą się słowa wsparcia pani Katarzynie. Oby każdy z nas miał tyle siły i odwagi w działaniu ile ma ta drobnej postury kobieta. Zresztą nie tylko ona. Podobnie jak pani dr Lucyna Kulińska czy Katarzyna Treter-Sierpińska, są one dziś wyznacznikiem i symbolem niezłomnego działania w przywracaniu pamięci bestialsko pomordowanych rodaków. Tej siły i odwagi, którą one reprezentują brakuje dziś wielu mężczyznom, Polakom. I nie wiem, czy dlatego , że kwiat odważnej młodzieży zginął dawno na polu chwały a nowe pokolenie Polaków odrodziło się z jakąś ułomną uległością, czy też, że zbytnio hołduje się nadmiernej i nieuzasadnionej tolerancji dla wrogów i zdrajców naszej Ojczyzny przebywających tu teraz na naszej ziemi.

 13. Rafał mówi

  Od razu widać, że to nie Polacy wylewają te pomyje. Niestety wśród Ukraińców, którzy chętnie korzystają z udzielanej im pomocy, nie brakuje „godnych” następców rezunów.

 14. M.K. mówi

  Ojojoj, a przypomnieć wam co „polscy patrioci” wypisywali o muzułmanach parę lat temu? A o gejach? OMZRIK ma mnóstwo roboty.

 15. Adam mówi

  Musimy odzyskać państwo. Od pokoleń zarzadzają nami ludzie działajacy skrycie przeciwko Polsce pod biało czerwonym sztandarem z napisem patriotyzm. Opisane tu promowane przez nich działania to fragment ich antypolskiej działalności

 16. Hammurabi mówi

  No, przypomnij!
  Bo o gejach jakoś dziwnie cicho było. Głośniej o LGBT+ co to tych zboków pod swoje skrzydła wbrew ich woli przygarnęła. Geja zawsze byli le żaden się ze swoim zboczeniem nie obnosił po jakichś „paradach”.
  Mogę też dziesiątkami stron poprzypominać zachowanie muzułmańskich migrantów wlewających się do Europy niczym woda do tonącego statku.
  Te wymowne gesty pokazujące podrzynanie gardeł, ta pogarda i rozrzucanie jedzenia, wody… Mogę przypomnieć sylwestra kiedy Niemki nagle napadów paniki dostawały…
  A może tak odrobinka londyńskiej rzeczywistości ulicznej, co? Albo tej dzielnicowej, ze Sztokholmu, Malmö i Göteborga? A może paryskie fajerwerki?
  Pewnie wzorem Ochojskiej astronomię studiowałeś. Tyle, ze jej za krecią robotę dobrze płacą a Ty robisz to samo z czystej głupoty!

 17. Jozef mówi

  NIE hate (hejt) tylko piszemy po Polsku w jezyku Polskim – NIENAWISC –nienawiść, nienawiść, nienawiść, nienawiść !!!!!!!!!!!!!

 18. Boł mówi

  Organizacje „antyfaszystowskie” się tym nie zajmują, bo tak na prawde same są FASZYSTOWSKIE

 19. bodek mówi

  Wspieramy cie Kasiu nie jesteś sama pozdrawiam

 20. preczZBanderowcami mówi

  PRECZ ZE ZBRODNIARZAMI KTÓRZY NIENAWIDZĄ POLSKI I POLAKÓW !!!
  PRECZ ZE ZBRODNIARZAMI Z FLAGAMI UKRAIŃSKIMI ZASTRASZAJĄCYMI POLAKÓW !!!

 21. Stan mówi

  Te hejty piszą potomkowie banderowców z Akcji Wisła. Zamiast jechać na Ukrainę i wspierać swoich ziomków,
  to wolą siedzieć w internecie odgrywać banderowskich bohaterów. Stop ukrainizacji Polski.

 22. Realista mówi

  Cenna uwaga . Racja . Braun wiedział o tym przed 2015 roku.Należy zapytać co jescze wie !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.