Obrzydliwy atak Zełenskiego na Polskę! Dudzie jest przykro, ale nadal będzie wspierał Ukrainę

Andrzej Duda / zrzut ekrany Radio Zet
18

Straciliśmy setki milionów dolarów i część naszych plonów – skomentował blokadę przejść granicznych z Polską Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy dodał, że konflikt o zboże doprowadził także do znaczącego pogorszenia stosunków politycznych między krajami. – To była decyzja polskich władz, które ostatecznie przegrały wybory – powiedział Zełenski, po raz kolejny dowodząc, że Polacy nie mając co liczyć na wdzięczność Ukrainy za niewyobrażalną pomoc, którą otrzymali od Polaków od początku wybuchu wojny z Federacją Rosyjską.

– Nie jestem jakimś mięczakiem, bronię interesów mojego kraju w trakcie wojny. Chcieliśmy usunąć tę przeszkodę, ale się nie dało. To było złe – stwierdził Wołodymyr Zełenski we wtorek na konferencji prasowej pytany o sytuację na polsko-ukraińskiej granicy. Dodał, że jest wdzięczy Rumunii za otwarcie granicy oraz Donaldowi Tuskowi „za zdecydowany głos w tej sprawie na forum unijnym”.
Pragnę podziękować Polsce i prezydentowi Dudzie, a przede wszystkim polskiemu społeczeństwu za to, że jesteście z nami od samego początku wojny. Jesteście naszymi sąsiadami, przyjmowaliście naszych ludzi. Robiłem wszystko, co się da, żeby się odwdzięczyć, może nawet za mało, ale mimo wszystko jesteśmy niezmiernie wdzięczni – oświadczył, by następnie stwierdzić, że Ukraińcy bronią Polski… przed Rosją. – Jednak musimy też być wobec was szczerzy – dodał i zaznaczył, że „Ukraińcy bronią Polski własnym życiem”. – Nie można powiedzieć, że to tylko wy. Uważam, że jesteśmy braćmi. Uważam, że pomagaliście nam, jak tylko mogliście, to jest fakt. A my stanęliśmy też w obronie was i waszej niezależności, i dalej trwamy – powiedział Zełenski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O komentarz do bezczelnych słów Zełenskiego został poproszony prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim został zapytany czy ma żal do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego za jego wypowiedzi w sprawie zboża.
Tutaj też są emocje. Jest wiele niepotrzebnych wypowiedzi, które ja przyjmuję z przykrością, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski najważniejsze jest to, żeby Ukraina jako państwo przetrwała i żeby obroniła się przed rosyjską agresją. Żeby istniała niepodległa, suwerenna Ukraina jako państwo, które w tej części oddziela nas od imperialnej Rosji – powiedział prezydent. – Sytuacja Ukrainy jest cały czas bardzo trudna. Ukraina bardzo dzielnie się broni. To jest niezwykłe bohaterstwo ukraińskich żołnierzy – powiedział polityk, dodając, że sprawę utrudnia to, że Kreml nie liczy się ze stratami własnymi, bo nie szanuje życia własnych żołnierzy. – Ale Ukraina cały czas jest w bardzo trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy międzynarodowej z zewnątrz, o którą ja cały czas apeluję – powiedział Duda.

Przeczytaj także:

Protest przewoźników i rolników na granicy z Ukrainą. Tysiące tirów czeka na wyjazd na Ukrainę

Ukrainiec odznaczony przez Zełenskiego wykładał prawo na uniwersytecie w Polsce i świadczył usługi prawne. Miał sfałszowany dyplom!

Zełenski przed Radą Bezpieczeństwa ONZ. Żąda, moralizuje, wytyka palcami…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Kain i Abel również byli braćmi. Z tym zastrzeżeniem, że Kain „tylko” zabił swego brata a wy, Ukraińcy w nieludzki, nawet niebestialski – bo bestie zabijają by zjeść ofiarę i przeżyć – a właśnie typowo ukraiński sposób torturując „braci” i „siostry” na tyle sposobów, że nawet markiz Donatien Alphonse François de Sade byłby w takim szoku, że popadł by w depresję!
  Pisze ten Ukrainiec, że „broni interesów swego kraju” odmawiając tego samego Polsce jednocześnie bredząc, że broniąc własnej d… bronią Polskę.
  Już pisałem, że polscy „politycy” znów zaprzepaścili jedyną okazję by wymusić na Ukraińcach poszanowanie nie tylko pamięci setek tysięcy pomordowanych, ograbionych i wypędzonych Polaków, ich ekshumacje i godny pochówek ale również sposobność do rozliczenia się za jednostronne blokady polskiego handlu na Nowym Jedwabnym Szlaku, prześladowanie polskości na rdzennie polskich terenach obecnie pod ukraińską okupacją.
  Osobną ale nie mniej poważną sprawą jest uzurpowanie sobie nienależnych praw przez tzw. „mniejszość ukraińską” na terenie Polski.
  Jeśli to będzie dalej tak postępowało, dojdzie do ostrej konfrontacji, w której to Abel spuści łomot Kainowi z należytym procentem zgodnie z rachunkiem ciągnionym.
  A co się „pomocy z zewnątrz” tyczy, to warto sobie uzmysłowić, że jedynie część tego co świat daje Ukraińcom dana Polsce w chwili kiedy było już wiadomo, że Niemcy na nią napadną spowodowała by diametralną zmianę biegu historii. Pamiętający łomot otrzymany podczas napaści na Polskę w 1920 roku, Stalin nie odważyłby się na atak a Niemcy wzięci w dwa ognie nie spowodowaliby w efekcie zmian które zostały zaklepane w Teheranie i ziemie które teraz Ukraińcy depczą byłyby wciąż w granicach Polski.
  To tak na marginesie, jest to – bagatela – 175 tys. kilometrów kwadratowych, czyli 48% dawnego terytorium Rzeczpospolitej, które super kanalia demokratyczna pt. Roosevelt, podarował Stalinowi i znaczna ich część jest obecnie prawem kaduka pod ukraińskim panowaniem.
  A to nie tylko sztandarowy Lwów. To również Łuck, Stanisławów (przemianowany w1962 roku na Iwano-Frankowsk), Tarnopol, Równe i tysiące innych miasteczek, wsi i osad które amerykańska kanalia (do dziś upamiętniana w Polsce jako patron ulic) podarowała największemu zbrodniarzowi wszechczasów wraz z ludźmi, zgodnie z amerykańską tradycją handlu niewolnikami!

 2. verizanus mówi

  Kto wie czy globalnym graczom nie chodzi o to, aby maksymalnie wykrwawić Polaków i Ukraińców, dlatego ci którzy są rządcami Polski (być może z nadania tych samych co są rządcami UKr) MUSZĄ wspomagać Ukrainę, żeby siły konwencjonalne (innej broni, te państwa które nie są poważnymi, mieć NIE MOGĄ) się wyrównały, a równocześnie ciągle trzeba wpierać i kreować różne antagonizmy. Jeszcze musi zadziałać trochę propaganda, bo Polacy jako katolicy mają być w tym konflikcie czarny charakterem, no a potem….;).

 3. Andrzej mówi

  Zgadzam się z Tobą. Ale nikt nie zauważa najważniejszego. Polska z tej wojenki wyjdzie przegrana. Rosja w końcu wygra to starcie, a my za swoją postawę mocno oberwiemy. Niemcy i Francja tylko czekają na możliwość złagodzenia embarga, bo oni wiedzą że Rosja weźmie, ale też i da. Dlaczego Rosja wygra? Dwudniowe zużycie pocisków precyzyjnych do artylerii przez stronę ukraińską, to miesięczna produkcja dwóch uprzemysłowionych państw. Zachód coraz ciężej znosi to obciążenie, a pamiętajmy że Rosjanie mogą żyć skromnie, ludzie na zachodzie chcą wygody. Putin po prostu to przeczeka, oni mają w mentalności ofiary i poświęcenie. Niech jeszcze Chiny zaczną z Tajwanem, a USA wycofa się kompletnie z Europy. Ostatnio wypłynęły statystyki z Pentagonu: mimo że mają nowoczesny sprzęt, to w małej ilości. Dwa konflikty w Iraku i Afganistanie zużyły ich zasoby, nie było pokoleniowej wymiany uzbrojenia. Szacują, że ponad 60% ich lotnictwa jest przestarzałe, lub dobiegające końca resursu. Okręty Ohio, to konstrukcje początku lat 80 tych, i widzą potrzebę ich wymiany. Teraz poświęcili masę środków na Ukrainę, zamiast swoje wojsko. Polska nie jest potęgą militarna i gospodarczą. My zawsze będziemy od kogoś zależni, a obecna polityka prowadzi nas nad przepaść. Gdybyśmy twardo powiedzieli nie ukraińcom, mogli byśmy negocjować w przyszłości z Rosją lepsze warunki, a tak odbędzie się to na zasadzie: zachód odda Polskę Rosji, a oni się z nami rozprawią jak z wrogiem. I niech mi nikt nie wciska że jesteśmy w NATO. Jak przyjdzie co do czego, oddadzą nas bez żalu. Sholz czy Macaron zaryzykują grzybka nad swoimi stolicami? USA nie ma siły nawet na jeden poważny konflikt z Chinami, a co dopiero wsparcie Europy.

 4. Jan mówi

  Zeleński.. zawarł umowę z USA o poprowadzenie wojny przeciw Rosji w interesie USA. Za tę robotę dostaje miliardy i nieruchomości. Ponieważ to jest umowa w interesie państwa zamorskiego więc domagał się i żądał od niego militariów. W tej stawce cywile ukraińscy nie brani byli pod uwagę. To takie samo ludobójstwo jak to w wykonaniu Nataniahu. Polska tu nie ma nic do rzeczy. Tylko polityczne indywidua pseudo polskie, bez wiedzy i wyobraźni wtrącają się na szkodę Polski.

 5. Ewa-Maria mówi

  Teraz ten ukraiński sługus niech wspiera ale z własnych pieniędzy

 6. Hammurabi mówi

  @Verizanus
  A i oczywiście. Zarówno Ukraińcy jak i… Rosjanie tracą w tej wojnie setki tysięcy ludzi zabitych i okaleczonych. Dodajmy młodych mężczyzn.
  Rosja to wprawdzie ponad146 milionów ludzi, jednak ubytek mężczyzn w wieku prokreacyjnym zaowocuje w niedalekiej przyszłości jeszcze większym od obecnego spadkiem urodzeń. Podobnie na Ukrainie. Przed wojną było to nieco ponad 37 milionów w czym znaczny odsetek to rosyjskojęzyczni obywatele naturalnie ciążący w stronę Rosji. Do tego dodać należy emigrację z obu krajów z której mało kto wróci.
  Jak by nie patrzeć z punktu widzenia interesów Polski ta wojna jest bardzo korzystna. Nie dość, że osłabia potencjał odwiecznych wrogów, to jeszcze ich wykrwawia, okalecza i demoralizuje w jeszcze większym od obecnego stopniu.
  Ci, którym zależało na wywołaniu tego konfliktu zakładali, że Rosja faktycznie po kilku, kilkunastu tygodniach osiągnie Kijów i prawem zwycięzcy którego się nie pyta o prawa, utworzy jakiś nowotwór państwowy którym będzie można się „zaopiekować”, bo to i żyzne gleby, i bogactwa pod nimi a w pewnych miejscach na świecie zaczyna być już zbyt „gorąco” i coraz ciężej żyć wodząc za nosy „tubylców”.

 7. Irmina mówi

  Poliniactwo do ostatniego feniga i ostatniej kropli krwi będą wspierać banderowskie duszeńki ,bo tak każe i największy przyjaciel z za morza i z pustyni ,i głupota którą niebiosa pokarały debili znad Wisły. To proste, poliniak bardziej wielbi Judę niż Jezusa.

 8. Roni mówi

  Żełeński ucieknie już niedługo do Usa zobaczycie hieroja

 9. Hammurabi mówi

  @Irmina
  Ciekaw jestem kogo masz na myśli?
  Owszem jest kilka milionów „intelektualistów Europejczyków” którzy kamieniami na szkoły rzucając niewiele z nauk w nich wynieśli, bądź są – jak pisał Molier – „głupcami uczonymi” którzy bywają głupszymi od nieuków i mówią to, za co mają płacone.
  Jest ich niestety bardzo wielu, jednak to nie jest wystarczający powód do obrażania reszty rodaków.
  Mickiewicz zaś bardzo trafnie opisał Polaków:
  „Nasz naród jak lawa: Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
  Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi,
  Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi”.
  Mam nadzieję, że tego „wewnętrznego ognia” nie wyziębiły lata wojny, hekatomba inteligencji i świadomych polskości rodaków oraz powojenna tragedia narodu, że ta „lawa” już niedługo wystrzeli pod niebo poprzez tą ” suchą i plugawą skorupę” jak wielki wulkan, zmuszając do sromotnej ucieczki dzisiejszych nietykalnych.
  Nie wrzucaj więc wszystkich do tego samego worka, bo sama sobie wystawiasz świadectwo!

 10. AntyPO✡PiS mówi

  Może banderowiec z UPAdliny napluć w twarz PiSdzielcowi, a ten będzie twierdził, że to deszcz.

  Zdrajcy z PO i PiS-u powinni już dawno wisieć!

 11. Irmina mówi

  Hammurabi,ty nie kumasz. Ja piszę o poliniakach, a nie o Polakach. Jeśli różnicy nie widzisz, to tylko twój problem.

 12. Jan mówi

  Wołodymyr popsuł zameczek z piasku i Dudusiowi jest przykroooo….uaaaaaa….buuuuuuu….
  Na pociechę może zapalać chanukowe świeczuszki.
  No Dudusiu, masz zapałeczkę. Zapal świeczuszkę.

 13. K7 mówi

  Maliniak , byłeś , jesteś i będziesz głupcem . Nie wyciągasz wniosków , bo nie tu będziesz płacił. We łbie nadal sieczka , po mózgu ani śladu.

 14. Iwa mówi

  Agent amerykańskiego CIA juz ujawnił anonimowo ze Zelensky ma juz obywalstwo amerykańskie . Na certyfikacie nie było jeszcze podpisu Zelenskiego ale jak ucieknie do USA to go podpisze. Zelensky pracuje w walce do „ostatniego Ukrainca ” dla Izraela i Amerykańskich Zydow inwestorów. Zelensky na w d***e Ukraińców którzy dla nieco to zwierzaczki na rzez. Dziwie nie ze go Ukraińcy jeszcze nie godzą na jego rządy.

 15. Waclawa mówi

  Co Duda mówi, czy inni, nie ma znaczenia. Wszystko ustalają panowie w czarnych kapeluszach z szerokimi rondami. Te osoby z polskiej polityki to wynajęci za grube pieniądze aktorzy. Nie warto ich słuchać.

 16. Zergu mówi

  Dni Banderowskiej Ukrainy są policzone. No ale wspominałem wam wczesniej że tak to sie skończy. Nie wiem czy zauwazyliscie ale szykuje sie łapanka żeby reszte banderowców co uciekli na zachód ściagnać do Ukrainy i wysłac do maszynki do mielenia miesa. I tak w o to sposób Ukraina zostanie kadłubkiem z ogródkiem ważywnym na czarnoziemiach. Regiony przemysłowe odrombane. Tak sie kończy jak sie ma za bogów takich morderców jak Bandera i całą tę bandę UPA. W bestialski sposób mordowali. Nawet jeśli to była zemsta to Polacy na Wołyniu nie zasłuzyli sobie na śmierć w tak bestialski sposób. Ukraino tylko pojednianie z Polską przed Bogiem i na oczach całego świata może was uratować. Wówczas możecie być pewni że dokona sie CUD i zostaniecie ocaleni. Bedziecie tkwić zacietrzeiwieniu to marny los was czeka. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świetemu. Chwała Chrystusowi na wieki, Chwała Bogu Najwyższemu na wieki. Amen

 17. Alzabo mówi

  ręka do góry kto słyszał o żydowskiej wdzięczności

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.