Protest przewoźników i rolników na granicy z Ukrainą. Tysiące tirów czeka na wyjazd na Ukrainę

10

11. dzień trwa protest polskich przewoźników i rolników na granicy z Ukrainą. Protesty odbywają się na przejściach granicznych w Dorohusku, Hrebennem (woj. lubelskie) i na rondzie w Młynach nieopodal przejścia granicznego w Korczowej (woj. podkarpackie). Polacy nie przepuszczają tirów wjeżdżających na Ukrainę. Sytuacja jest napięta.

Polscy przewoźnicy protestują, ponieważ – jak wskazują – padli ofiarą specjalnego traktowania ukraińskich firm transportowych, które opanowały polski rynek. W konsekwencji Polacy tracą klientów, zyski oraz miejsca pracy. Do przewoźników dołączyli rolnicy, którzy protestują w sprawie zalewania polskiego rynku ukraińskimi produktami spożywczymi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Protestujący Polacy żądają wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz artykułów, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego, zawieszenia licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenia ich kontroli. Polacy żądają także zakazu rejestracji w Polsce firm spoza Unii Europejskiej.

Jak poinformowała w środę PAP kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji, kolejka pojazdów ciężarowych do przejścia z Ukrainą w Dorohusku nieco się zmniejszyła i liczy ok. 23 km; sięga do miejscowości Stołpie.
Jest to ok. 1,1 tys. pojazdów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 335 godzin – portalowi Bankier.pl przekazała policjantka dodając, że protest przebiega bez zakłóceń i niebezpiecznych incydentów.

Ok. 530 tirów oczekuje w 120-godzinnej kolejce do przejścia z Ukrainą w Hrebennem.
Sięga do miejscowości Dąbrowa Tomaszowska z zachowaniem stref buforowych przez miejscowości; liczy ok. 25 km – dla portalu Bankier.pl podała mł. asp. Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim [stan na 15.11.2023 r.].

Tymczasem ze względu na protest w Korczowej – jedynym przejściem granicznym dla samochodów ciężarowych z ładunkiem jest teraz Medyka. Tiry odprawiane są tu na bieżąco, ale czas oczekiwania to 91 godzin.

Na przejściach granicznych sytuacja jest nerwowa, co można zobaczyć na nagraniach publikowanych przez Ukraińców.

Przeczytaj także:

16-letni Ukrainiec podejrzany o usiłowanie zabójstwa 12-latki. Trafił do schroniska dla nieletnich

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Słowacy zamierzają stopniowo zablokować także swoją granicę z Ukrainą. Ukraina kaputt.

 2. Demokryta mówi

  Pod hasłem sprawa ukrainy kryje się interes oligarchów a my to wszystko tolerujemy

 3. Shadow mówi

  Protestujący na granicy Polacy, nie dajcie się ogłupić i wymanewrować. Wytrzymajcie!!!. Dość tego upaińskiego bezprawia, hegemonii żydowskich oligarchów i niszczenia naszego kraju, przez tych sukinsynów ( o amerykańskim żydostwie nie wspomnę)

 4. anonim mówi

  @Shadow w punkt jak snajper. Tak to nie sa interesy Ukraincow, biednego uciemiezonego narodu niewolnikow zydowskich tylko talmudycznego zydostwa ktore tam zeruje do spolki pozostalym plemienien.

 5. Krzysztof mówi

  Brawo Panowie tak trzymać , wiem ,że lekko Wam nie jest , ale musicie wytrzymać bo to jest dla Was BYĆ ALBO NIE BYĆ !

 6. wojtek mówi

  „z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego”

  śmieszny protest

 7. Duduś mówi

  Sami jeździliście po to łajno na granicę , sami ich utrzymujecie i sponsorujecie. To do kogo teraz pretensje ? Do siebie najlepiej. Jednego lumpa z krainy na u nie powinno być na polskiej ziemi. Punkt.

 8. anonim mówi

  Bardzo dobrze niech protestuja do skutku jako z. emsta za to co banerowcy robili z transporyamu piciagowvz Chin do Polski. Niech wiedza, ze Polacy nie sa ich zadnymi slugami na pohybel temu co pieprzy syjonistyczna polskojezyczna wladza. Poszol won banderowskie pomioty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.