O antypolskiej propagandzie i niepamięci o ofiarach Rzezi Wołyńskiej. WYWIAD z dr Lucyną Kulińską [WIDEO]

Jacek Międlar i dr Lucyna Kulińska / Fot. wprawo.pl
2

Historia zawsze była zakładniczką polityki, ale nigdy w takim stopniu jak aktualnie – w rozmowie z Jackiem Międlarem mówi dr Lucyna Kulińska, historyk i pracownik naukowy. Dr Kulińska wskazuje, że próba zafałszowania historii Polski, w tym pamięci o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej nie pochodzi tylko i wyłącznie z zewnątrz. To także wynik działań tych, którzy w imię politycznej służby winni stać na straży pamięci o przodkach narodu polskiego. Z czego to wynika? Dr Kulińska twierdzi, że efekt między innymi tego, że straciliśmy bardzo silny, bojowy element jakim byli mieszkańcy województw wschodnich II RP.
ZOBACZ: Z Wołynia do komory gazowej. Przejmujące wspomnienia p. Wiesławy Farbiszewskiej, która cudem uniknęła śmierci [WIDEO]

Nasza rozmówczyni wskazuje na asymetrię w tzw. polityce historycznej, polegającej na wręcz neurotycznym upamiętnianiu pomordowanych Żydów, równolegle zapominając o ofiarach ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. O tych i wielu innych sprawach w rozmawiamy w niniejszym wywiadzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obejrzyj i przeczytaj także:

„Solidarność i pomoc dla polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa.” Arcyciekawy wykład dr Lucyny Kulińskiej [WIDEO]

„Kim był bohater Ukrainy Stepan Bandera?” Wywiad z dr Lucyną Kulińską (cz. 2/3)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Natss mówi

    Prawda Pani Lucyno, Macierewicz z Sakiewiczem wykasowali Polonie Patriotyczna na kontynencie Amerykanskim i prawda jest ze nalezy podjac walke z Dwuzydzianami, Szabesgoiami w Polsce, to oni sie wysluguja , to oni wyliza wszystko co im podstawia a nawet sie prosza o wylizanie kazdej zapszanej dupy!!!!to sa prawdziwi zdrajcy!!!!!!

  2. warm mówi

    Warmińsko-mazurskie to województwo w którym wicemarszałkiem jest były poseł PO – Myron Sycz, którego ojciec miał karę śmierci za działalność w UPA a były marszałek a obecny poseł i baron PO – Jacek Protas przekazuje sędziemu Juszczyszynowi 10.000 na wyprawę w Himalaje. Na imprezach w Lidzbarku Warmińskim (mieście zamieszkania posła Protasa) organizuje się w domu kultury rocznice poświęcone ukraińskiemu Tarasowi Szewczence i często występują przy różnych okazjach zapraszane z Ukrainy zespoły. W radiu Olsztyn, w audycjach w języku ukraińskim gloryfikowano banderyzm. I jak tu żyć ?- bycie Polakiem to tutaj spore wyzwanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.