Nowy sondaż. KO bliżej PiS, wzrost poparcia dla Konfederacji

prawybory Konfederacji w Poznaniu/ fot. Twitter
4

Najnowszy sondaż IBSP dla Wirtualnej Polski może wielu zaskoczyć, a dla Jarosława Kaczyńskiego może być powodem do refleksji. Z sondażu wynika, że PiS może liczyć na 37,84 proc. głosów respondentów. Na niewiele mniej może liczyć Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 31,28 proc. ankietowanych. Biorąc pod uwagę fakt, że w październikowych wyborach parlamentarnych obie formacje dzieliła 16-procentowa różnica, możemy mówić o sporej zmianie (WIĘCEJ TUTAJ).

Jak przedstawia się sondażowe poparcie dla pozostałych partii? Na ostatnim stopniu podium znalazła się Lewica, którą popiera 13,34 proc. ankietowanych, a tuż za nimi znalazła się Konfederacja, która może mówić o wyraźnym wzroście poparcie – 9,68 proc. (w wyborach parlamentarnych otrzymali 6,81 proc. głosów). Na Polskie Stronnictwo Ludowe, które w zbliżających się wyborach prezydenckich będzie reprezentował lider formacji Władysław Kosiniak-Kamysz, chce głosować 7,39 proc. respondentów.
PRZECZYTAJ: PILNE! Jest 200 tys. podpisów pod projektem ustawy Stop447 [WIDEO]

Dane zawarte w sondażu pochodzą z badania „Badanie opinii i poglądów politycznych Polaków”, które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 14-16.01.2020 r. metodą cati (czyli wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny).

Źródło informacji: wp.pl

Przeczytaj:

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. PiS zdobywa tyle mandatów, co 4 lata temu, ale opozycja jest poszatkowana

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. W K mówi

  W Wyborach Prezydenckich poseł Bosak dostanie kilkanaście % głosów. Czy to wystarczy, by przejść do II tury, czas pokaże. Wymachuje, skacze, krzyczy, To obłuda? Nie! To Duda. Krzysztof Bosak nas nie sprzeda. Tej pewności Polsce trzeba.

  1. Felek mówi

   Dobry polityk wie gdzie dwóch się bije 3 korzysta.
   G. Braun żyje w przeszłosci,kłóci się z rabinami (u- tube) co jest napisane w talmudzie.
   Cwany A. Dziambor widzøc 3 miejsce w wyborach szybko dogadał się z młodzikiem K.B.
   K.B. prawdopodobnie obiecał “gruszki na wierzbie “za poparcie w wyborach dla A.Dz.
   Nasz Braun?
   2-5 lat A. Dziambor będzie kandytował na Prezydenta.
   Polityka to jest gra w szachy trzeba myślec parę posunięc do przodu.

 3. benTraktorzysta mówi

  Na kogo zagłosuję? Na żadnego z nich. Więc nie zagłosuję. Bo mnie jest wszystko jedno, kto będzie twarzą RP, skoro samo działanie głowy państwa jest programowane przez inne siły, których nie widać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.