Nie żyje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, orędownik w walce o prawdę

17

Dzisiaj (9.01.2024 r.) o 8 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą nowotworową, którą – jeszcze niedawno – zdawało się, że przezwyciężył, o czym sam informował. Był niestrudzonym orędownikiem w walce o prawdę o ukraińskim ludobójstwie na Polakach, moralność w strukturach kleru oraz Boga w naszych sercach. Miał 67 lat.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski był polskim duchownym katolickim archidiecezji krakowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1983 roku. Nabożeństwa odprawiał w obrządkach rzymskim oraz ormiańskim. Jest autorem wielu książek, m.in. „Chodzi mi tylko o prawdę”, „Kościół ma być przezroczysty”. Urodził się 7 września 1956 roku w Krakowie. W swoim życiu skupiał się na pomaganiu ubogim i niepełnosprawnym. Przewodził, jako prezes, Fundacji im. Brata Alberta. Sprzeciwiał się nieprawidłowościom w Kościele. Domagał się lustracji kleru, a zwłaszcza hierarchii oraz walczył z homo-lobby. W PRL-u udzielał się w opozycji antykomunistycznej, działał między innymi w Studenckim Komitecie Solidarności. Z tego powody był represjonowany przez komunistyczne służby. Był duszpasterzem robotników biorących w strajku w hucie im. Lenina.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj także:

Duda kolejny raz upomina ks. Isakowicza-Zaleskiego [WIDEO]

Andrzej Duda rozmawia z ks. Isakowiczem-Zaleskim o ukraińskim ludobójstwie na Polakach! “Proszę, by ksiądz się miarkował w słowach” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boł mówi

  Wielka strata – i wieczna Pamięć!

  Panie świeć nad Jego duszą…

 2. Zofia mówi

  Bardzo smutna wiadomość! Dziękuję księże Tadeuszu za wszystko!
  RIP

 3. Pawel Szymanski mówi

  Wieczne odpoczywanie racz mu dac Panie a swiatlowsc wiekuista niechaj mu swieci na wieki wiekow amen.

 4. MSC mówi

  Bardzo zła wiadomość.
  Spoczywaj w pokoju wielki Polaku , patrioto . Panie świeć nad jego duszą.

 5. Bronka mówi

  Oczekuje Zmartwychwstania!
  „A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.”
  Daniela 12, 2
  Amen.

 6. Gacynka mówi

  Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie. To olbrzymia strata dla POLSKI I POLAKÓW, jako jedyny potrafił powiedzieć prezydencikowi judzie co myśli na TEMAT ŻEZI WOŁYŃSKIEJ

 7. BP mówi

  Wieczne odpoczywanie w Królestwie Chrystusa racz mu dać Panie

 8. Shadow mówi

  Dziękuję za twoją działalność, odwagę i poświęcenie dla prawdy. Zasłużyłeś na Niebo. Spoczywaj w pokoju.

 9. Teresa mówi

  Pewnie po trupionkach.On je nawet promował,jest to w internecie,to pewnie i sam przyjął.Jeśli ktoś miał raka,a przyjął trujonki na covid to wykończał go turbo rak.Znam parę osób które w taki sposób zmarły.Rak niby wyleczony,wygrały z rakiem a po szczypawkach w parę tygodni następuje koniec.Kto wie czy i tak nie było z ks.Tadeuszem

 10. Piotr mówi

  Smutna wiadomość:-( Bardzo wielka strata. Księże Tadeuszu, dziękuję że byłeś i niezłomnie walczyłeś w tak ważnych dla Polski sprawach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 11. RIKO mówi

  Uwierzył w PLANDEMIE, a nie uwierzył w Bohaterstwo Pana BRauna… liczył na HULAJNOGE…

 12. Alm mówi

  Tak jak piszecie wyżej. Zachwalał szpryce więc coś z jego rozumem było nie tak.

 13. Ayax mówi

  Dajcie spokój już z tymi szprycami. Teraz każdy wie o co w tym chodzi. Na początku sami wiecie jaki przekaz płynął. Można było się nabrać, co w przypadku Księdza nie umniejsza jego zasług dla prawdy. Myślę, że z czystym sumieniem oczekuję na sąd ostateczny. Może kiedyś go spotkamy taką mam nadzieję, jak Pan Bóg pozwoli.

 14. BP mówi

  Niestety „teresa Mówi” ma rację. Nie mam satysfakcji, że ci co mówili, że nie szczepienie to brak miłości do bliźniego , dziś za to płacą najwyższą cenę.

 15. Greg mówi

  zrugal Brauna za swiece wszystko w temacie……..

 16. Beata mówi

  Zdecydujcie sie wprawo; czy lewicowiec ( ten Skalski to jakiś kryptokomuch ?)czy oredownik prawdy. Bo to sprzeczność jest.
  R.I.P.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.