Duda kolejny raz upomina ks. Isakowicza-Zaleskiego [WIDEO]

Fot. Zrzut ekrany z nagrania Radia Zet
27

Wolałbym, żeby ks. Isakowicz-Zaleski nie zajmował się polityką, tylko tym, czym powinien zajmować się ksiądz – stwierdził prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim z Radia Zet, odnosząc się do dyskusji na temat uczczenia ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

W środę Andrzej Duda przebywał w Kijowie, gdzie spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. W trakcie wizyty prezydent nie zabrał głosu ws. zbliżającej się 80. rocznicy Krwawej Niedzieli, apogeum ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, za co został skrytykowany przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.
Ja bym mimo wszystko wolał, żeby ksiądz Isakowicz-Zaleski zajmował się tym, czym powinien zajmować się ksiądz – skomentował krytykę ze strony duchownego prezydent. – Wolałbym, żeby nie zajmował się polityką tylko tym, czym powinien zajmować się ksiądz – dodał Duda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To nie pierwszy raz kiedy Andrzej Duda upomina ks. Isakowicza-Zaleskiego. 11 lipca 2022 roku, w trakcie uroczystości państwowych upamiętniających ofiary ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, Andrzej Duda powiedział duchownemu:
Proszę, by ksiądz się miarkował w słowach. Bo naprawdę każde słowo za dużo wypowiedziane, nie mówię że w ogóle; za dużo wypowiedziane, za mocno wypowiedziane, nie służy ani nam, ani nie służy drugiej stronie – do ks. Isakowicza-Zaleskiego mówił Duda.

W rozmowie z Rymanowskim Duda został zapytany także czy po pojawieniu się Prigożyna na Białorusi, w Polsce zostanie wprowadzony stan wyjątkowy.
Na dzisiaj nie widzę żadnych powodów, żeby wprowadzać stan wyjątkowy w Polsce – powiedział prezydent.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  Szanowny Panie Prezydencie Duda. X. Isakowicz Przez całe lata 80. był represjonowany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1985 został dwukrotnie ciężko pobity przez funkcjonariuszy SB. Pierwszy raz, w Wielką Sobotę w rodzinnej kamienicy przy ul. Zyblikiewicza. Po raz drugi został napadnięty 4 grudnia w klasztorze Sióstr Miłosierdzia Bożego przez funkcjonariuszy SB przebranych za sanitariuszy pogotowia ratunkowego. A Pan Panie Prezydencie ile razy oberwał w PRL po gnatach zomowską pałą?! Jako ksiądz, x. Zaleski zajmuje się dokładnie tym czym powinien, czyli nie tylko ołtarzem, ale przede wszystkim wiernymi i sprawami, które ich nurtują i dotyczą. To dokładnie przeciwnie niż Pan, nie zajmujący się Polską i Polakami, tylko Ukrainą, Ukraińcami i międzynarodowym PRem! Od ogłoszenia niepodległości Ukrainy, żadna „polska” władza z lewa czy prawa nie potrafiła ( niechciała) definitywnie „załatwić” z Ukraińcami sprawy zbrodni wołyńskiej! Czy był pokój, czy wojna, zawsze politycy mieli jakieś „ale” by zamiatać sprawę pod dywan i przymykać oczy na szerzącą się od obalenia Janukowycza banderyzację Ukrainy!

 2. Paweł mówi

  Stajemy murem za księdzem Zaleskim, obowiązkiem kapłana Chrystusa jest pouczanie tyranów, nieudacznuków i odstępców, nieważne jaką pełnią funkcję. Żaden świecki nie ma prawa pouczać bożego kapłana, chyba że chce mieć do czynienia z samym Bogiem.

 3. Reakcjonista mówi

  Duda teraz pełni funkcję banderowskiego podnóżka. Nabawi się schizofrenię przez wytyczne swoich panów.

 4. Error 404 mówi

  A po tym wszystkim, belwederski rezydent wybrany przez ogłupiony toruńskimi mediami motłoch, jak gdyby nigdy nic, w czasie transmisji live przed kamerami TVPiS, będzie wpatrywał się łzawymi oczami w wizerunek Matki Boskiej na Jasnej Górze, jak podczas srandemii.

 5. Wladca mówi

  Morawiecki Szpieg niemiecki.Duda Juda.

 6. verizanus mówi

  Wie kto jest SILNIEJSZY. Jak będzie działał na korzyść Ukrainy, kosztem Polski, Polacy nic mu nie zrobią (bo jest poza ich zasięgiem), ale jak na korzyść Polski a nie respektując interesów przyjaciół ze Wschodu…… no cóż….SILNIEJSI (mając taśmy i sojuszników) mogą….;).

 7. W K mówi

  Kto głosował na Dudę, niech go teraz zwolni.

 8. Piotrx mówi

  Czyli zdaniem p-rezydenta upominanie się o pamięć i upamiętnienie bestialsko pomordowanych Polaków to „zajmowanie się polityką”

 9. Ewa-Maria mówi

  Duduś jakoś nie upominał rabina Szudrycha, który to zablokował ekshumację w Jedwabnem żeby nie mieszał się do polityki. Ks. Isakowiczowi- Zaleskiemu tak powiedział. . Duduś wie że jego czas się kończy więc na niczym mu już nic nie zależy tylko na Ukrainie. Wstyd że Polska ma takiego parobka pracującego dla Ukrainy.

 10. Kwal mówi

  Duda to kundel na smyczy USA za szekle….

 11. anonim mówi

  A czego się spodziewać po kornhauserowym szabesgoju, na smyczy światowego żydostwa.

 12. Jack mówi

  Dawniej mordowali księży, dzisiaj jak na razie upominają.

 13. Demokryta mówi

  Świetne komentarze! Wszędzie słyszę, że -tu padają przydomki; juda, duduś, itd już nie jest naszym prezydentem! BRAWO

 14. Maciej mówi

  Przewielebny Ksiądz Isakowicz-Zaleski jest jednym z nielicznych, mających jeszcze odwagę publicznie mówić o tym co dotyczy ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej z perspektywy Polaków, domagających się upamiętnienia prawdy historycznej jako jedynej słusznej polskiej racji stanu i chwała Mu za Jego odwagę i determinację, w czym trwa mimo ciężkiej choroby. Dziękuję Bogu, że obdarował naszą Ojczyznę takim bohaterem, modlę się za Niego, a zniewagi wylewane na takiego człowieka postrzegam li tylko jako smutne świadectwo stanu ducha i umysłu, wystawiane sobie przez tych, którzy się ich dopuszczają ….

 15. Hammurabi mówi

  @Ewa-Maria
  Temat wstrzymania ekshumacji w Jedwabnem jest trochę bardziej złożony i Duda w owym czasie niewiele miał do gadania. Właściwie nic.
  27 maja 2001 roku Episkopat Polski przepraszał Boga za: „zło dokonane przez Polaków w Jedwabnem”! Ówczesny prymas Polski kard. Józef Glemp wypowiadał się w takim oto tonie: „Chcemy przeprosić przede wszystkim Boga, ale także wszystkich pokrzywdzonych, za tych polskich obywateli, którzy uczynili zło obywatelom wyznania mojżeszowego”…
  Jednocześnie dodał, że odczuwalna jest ” „swojego rodzaju nagonka na Kościół, aby przeprosił”.
  W maju 2001 roku, prokurator Radosław Ignatiew z białostockiego IPN prowadzący śledztwo w sprawie, zdecydował o przeprowadzeniu ekshumacji, na którą to zgodę wydał wojewoda podlaski.
  Już wówczas czujny jak żuraw rabin Michael Schudrich rozpoczął wrzask o „poszanowaniu zmarłych”, bo – jak twierdził – „jest to ważniejsze od prawdy”.
  20 maja 2001 roku nie kto inny jak prokurator generalny Lech Kaczyński nakazał wstrzymać ekshumację choć podobno uważał, że jest konieczna. Ważniejsze dla niego były protesty żydowskie, choć David Efrati z Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie powiedział dziennikarzom, że „dla prawdy historycznej” ekshumacja powinna się odbyć”.
  Po tych przepychankach, ekshumacje rozpoczęły się ostatecznie 30 maja. Brał w nich aktywny udział Menachem Ekstein, przybyły z Izraela „ekspert ds. ekshumacji”, który stawiał takie warunki, że prowadzenie robót stawało się parodią. Pomimo tego, w stodole znaleziono szczątki 150-250 ofiar. Na terenie prac było także blisko sto łusek.
  W 2001 roku, Duda miał 29 lat i pracował w Katedrze Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego i był przed doktoratem (2005r)

 16. Krzysztof mówi

  Ksiądz Isakowicz – Zalewski to człowiek uczciwy i prawdziwy Polak , za co cześć i chwała mu zwłaszcza dlatego , że tak ofiarnie walczy o ujawnienie prawdy o mordach na Polakach przez OUN i UPA , gnoja szuchewycza i bandery śmieci i wyrzutków rasy ludzkiej , a ten cham z Krakowa mieszaniec z krwią upaińska śmie kneblować usta, tak poczciwemu człowiekowi , a może i grozić ? Czy twój dziad duda nie był czasem w SS Galicjen ? Zbyt chętnie – podejrzanie wręcz pomagasz swoim rodakom .

 17. ROMAN mówi

  wybory 2020 zostały zarządzone na mniej niż 75 dni przed upływem kadencji, pytanie czy jest prezydentem…

 18. Dumny Polak mówi

  Jak taki zdradziecki KUNDEL smie wyrazac swoje nikczemne za,dania!
  On przeciez do polskich spraw nie ma nic do zameldowania, parszywa puculowata, nikczemna ukrowska, geba!
  Jak on nie skonczy na galezi, to ktoz inny!
  Ktozby sie wypowiedziami takiej wrednej kanalii, wogole jeszcze chcial przejmowac!
  ZDRAJCA, ZDRAJCA, po trzykroc ZDRAJCA!!!

 19. Dumny Polak mówi

  Owszem, na ukrainu, ale dopiero po wykonaniu slusznej kary Polskiego Narodu!
  Wszystko ma swoj koniec, a Pan Bog to definitywnie widzi i sprawiedliwie oceni!

 20. Hammurabi mówi

  @Dumny Polak
  Mówią, że „młyny boże mielą powoli ale dokładnie”. Jednak w przypadku Polski najwyraźniej się zacięły i stoją bezużytecznie już od wieków, więc raczej na boską pomoc w ukaraniu zdrajców, zbrodniarzy i sprzedawczyków raczej bym nie liczył.
  Gdzie kara dla niemieckich, radzieckich i ukraińskich morderców? Gdzie boska sprawiedliwość? No gdzie? Wciąż czekamy, czekamy i czekamy, hodujemy pośród nas kretynów i czynimy ich naszymi przedstawicielami. Dajemy im władzę. Pozwalamy, by dzięki nim we własnym kraju nas bito i poniżano, by nas aresztowano i skazywano według „widzimisię” degeneratów w togach. Godzimy się, by określenia „mowa nienawiści”, „antysemityzm”, „homofobia” stawały się oskarżeniami.
  Zwróć uwagę, że zaczynamy cierpieć na otępienie i czekamy karnie jak zwierzęta kierowane na rzeź.
  Dumnych „potomków sarmatów” prymitywne chłopstwo leje po pysku…

 21. Iwa mówi

  Duda zachowuje nie jak zdrajca narodu Polskiego. Slugus nie-polakom.

 22. Dumny Polak mówi

  Nie trac nadziei, Hammurabi!
  Duzy Tata nas Polakow wprost uwielbia i nie zostawi nas samych!
  Ja czuja sie przez Niego codziennie wysluchiwany i prawie noszony na rekach, po tym, jak uroczyscie okreslilem sie niewolnikiem Jego Milosci.
  Bardzo chcialbym, Hammurabi, aby ta niewyobrazalna Milosc i Ciebie porzadnie dopadla, wtedy juz nie bedziesz wiecej watpil, tylko uzyskasz pewnosc, ze wszystko u nas dobrze sie skonczy, chociaz czekaja nas rzeczywiscie bardzo trudne czasy i doswiadczenia.
  Wkrotce kazdy z nas stanie przed Jego obliczem, bedac skonfrontowanym z jego oczekiwaniami, uczuciami i, mam nadzieje, takze, z Jego Miloscia.
  Wtedy dowiesz sie, ze On naprawde JEST!
  Przytulam Cie, Hammurabi!

 23. Hammurabi mówi

  @Dumny Polak
  Nadzieja umiera ostatnia…
  Polska w swoich tragicznych dramatach, w nieszczęściu i łzach jest jak… Hiob.
  Przemierzał Szatan Ziemię… I tak, jak w przypadku Hioba stwierdził, że jeśli ów bogobojny naród zostanie odarty z wszelkiej majętności ( Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył) upadnie w wierze.
  Nic to nie dało, więc na szatańskie dictum (wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył) pozbawił nas Bóg również i rozumu, bo „dotknął” polskich elit które były szkieletem narodu.
  Ciekawe, czy dotknie nas jeszcze „trądem złośliwym od palca stopy aż do wierzchu głowy” i co tym trądem będzie.
  Hiobowi Bóg wrócił to, co ten stracił…
  Polska zaś od pokoleń siedzi na kupie gnoju, skorupą się skrobie i nadzieją żyje.

  Pozdrawiam serdecznie!

 24. Anty mówi

  Wolałbym, żeby rezydent Kornhauser nie zajmował się polityką, tylko czyszczeniem kibli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.