Netanjahu atakuje Trybunał w Hadze: śledztwo ws. zbrodni wojennych Izraela to „czysty antysemityzm”

Benjamin Netanjahu / Fot. YouTube
7

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze otworzył śledztwo w sprawie zbrodni wojennych Izraela na terytoriach palestyńskich. Chodzi o okupowane przez Izrael terytoria Zachodniego Brzegu Jordanu, wschodniej Jerozolimy i Strefy Gazy. O otwarciu śledztwa poinformowała w piątek (20.12.2019) główna prokurator MTK Fatou Bensouda. Sprawa została zgłoszona do Trybunału przez Palestyńczyków i jest badana od 2015 roku.

Prokurator Bensouda wyjaśniła, że w postępowaniu przygotowawczym zebrano informacje, które uzasadniają otwarcie śledztwa ws. zbrodni wojennych popełnionych w Gazie w 2014 roku przez siły izraelskie, które oskarżono o „umyślne zabijanie i umyślne powodowanie poważnych obrażeń ciała lub zdrowia”, a także „celowe kierowanie ataku na przedmioty lub osoby wykorzystujące charakterystyczne symbole konwencji genewskich”. Prokurator dodała też, że są podstawy, aby sądzić, iż członkowie Hamasu i palestyńskich grup zbrojnych również mogli dopuścić się zbrodni wojennych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier Izraela Benjamin Netanjahu natychmiast oskarżył Trybunał w Hadze o antysemityzm. „Nowe podejrzenia rzucane są przeciwko narodowi żydowskiemu – antysemickie podejrzenia Międzynarodowego Trybunału Karnego, które sugerują nam, że my, Żydzi stojący tutaj przy tej Ścianie, w tym mieście, w tym kraju, nie mamy prawa mieszkać tutaj i robiąc to, popełniamy zbrodnię wojenną. Czysty antysemityzm” – powiedział Netanjahu w przemówieniu pod Ścianą Płaczu podczas uroczystości rozpoczynających święto Chanuki.

Mój komentarz: Tak działa pałka antysemityzmu, którą Żydzi wymachują zawsze, gdy pojawia się jakiekolwiek słowo krytyki pod ich adresem. Walka z antysemityzmem jest narzędziem polityki żydowskiej i najwyższa pora, żeby zrozumiały to polskie władze, które wielokrotnie deklarowały, że walka z antysemityzmem jest ich priorytetem. Dość tego! Polskie władze nie powinny zajmować się walką z antysemityzmem pod żydowskie dyktando. Priorytetem polskich władz powinno być dbanie o polskie interesy. Tymczasem politycy „dobrej zmiany” tańczą, jak im Żydzi zagrają, a potem są zdziwieni, gdy i tak dostają od Żydów po głowie. Powtarzam: dość tego! Tu jest Polska, a nie Polin.

Źródło informacji i cytatów: kresy.pl

Zobacz też:

Prezydent Duda: „Chanuka jest częścią dziedzictwa Rzeczypospolitej”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Podążając pokrętną ścieżką myśli tego Żyda, wszelkie procesy Niemców oskarżonych o zbrodnie to „czysty antygermanizm”…

 2. Robert mówi

  ,,Idealny prezent na Chanukę,,

 3. Krzysztof mówi

  Wypróbowany bełkot antysemityzm , zawsze i wszędzie gdy ktokolwiek powie coś złego o żydach i nie daj Boże wyjaśniać cokolwiek.

 4. charry mówi

  Brawo,sami Żydzi dewaluują termin „antysemityzm” koncertowo.

 5. Hahaha mówi

  Co za antysemityzm,faszyzm i homofobia!Popieram likwidacje trybunału w Hadze!

 6. Maciej mówi

  Najwyższy czas BOJKOTOWAĆ ten zbrodniczy rząd tego zagubionego narodu. Należy współczuć żydom takich elit. Elit które piorą im głowy od najmłodszych lat kreując ich na najzwyklejszych terrorystów.

 7. anonim mówi

  W zasadzie nie można winić tego arcysyjonisty, że tak mówi, gdyż podstawą jego gadania jest wychowanie od kołyski zgodnie z duchem talmudu, czyli żydowski szowinizm.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.