NATO uderzy na Bliski Wschód? W poniedziałek zbierze się Rada Północnoatlantycka

Fot. pixabay
4

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg zwoła w poniedziałek zebranie Rady Północnoatlantyckiej. Powodem obrad ma być sytuacja na  Bliskim Wschodzie – informuje kwatera główna.

NATO ma się pochylić nad kwestią ewentualnego wysłania swoich sił na Bliski Wschód. Sytuacja w regionie staje się coraz bardziej niestabilna po śmierci dowódcy elitarnych sił Al-Kuds, Kesama Sulejmaniego. Dotychczas Sojusz zawiesił szkolenia w Iraku ze względów bezpieczeństwa.

– Rada Północnoatlantycka zajmie się sytuacją w regionie w poniedziałek. Sekretarz Generalny postanowił zwołać spotkanie ambasadorów NATO po konsultacji z sojusznikami – poinformował PAP informator z NATO.  Biorąc pod uwagę fakt należenia do Sojuszu USA, retoryka spotkania jest prosta do przewidzenia. Aktualnie dla Polski  najważniejsze jest nie dopuszczenie do wzięcia udziału w konflikcie.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

SKLEP-WPRAWO.PL

Wielka Brytania: dwa okręty wojenne wysłane do Zatoki Perskiej. Obrona tankowców, czy prowokacja Iranu?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Cytat z internetu.

  „Oświadczenie 38 letniego st. kpr. Rezerwy

  Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!

  W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Michnik,Solorz, Macierewicz, Piechociński, Palikot, Miller, Korwin Mikke, członkowie Sejmu i Senatu (i ich synowie i córki), komornicy, sędziowie i prokuratorzy.

  Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki każde wezwanie skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowane!

  Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za celebrytów: polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, Dzielnego Sakiewicza nieomylnego Palikota albo Milera.

  Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.

  Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy.

  Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków.

  Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć.”

 2. Krzysztof mówi

  Świetne , prawdziwe i do sprawdzenia w sytuacji zagrożenia. Powiem ,że znam wynik z góry.

 3. Robert mówi

  Ja bym jeszcze wyrył na murach w Tyńcu,będę ich bronił jako trzeci szereg,po w.wymienionych i kilku milionach Ukraińców dzięki Pisowi,Platformie Obywatelskiej.Najbardziej to bym chciał być jednak sztabowcem w dowództwie sił specjalnych przy Norymberskiej…Koło Zakrzówka,zamiast iść na wschód,działać zza biurka jako usraelska,psychotroniczna łamigłówka

 4. Robert mówi

  Tak na poważnie,dzisiaj żeby ogarnąć to co w cytacie od Marju73 i to co w moim komentarzu…dzięki Panie Snowden!Usraelska ubecja potrzebuje arbitrażu sztucznej inteligencji zamiast WYWiADU

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.