Morawiecki apeluje o zdecydowaną reakcję UE na wydarzenia na Białorusi. MSZ potępia brutalną pacyfikację demonstracji

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
11

– Polska wciąż pamięta przełom 1989 r. i zawsze wspiera swoich sąsiadów. Zaapelowałem o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej i zdecydowaną reakcję UE na wydarzenia na Białorusi. Mamy obowiązek solidarnie wspierać Białorusinów – poinformował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie, w którym potępiło brutalna pacyfikację antyrządowych protestów na Białorusi. – W obliczu trwających na Białorusi wydarzeń, MSZ RP wyraża głębokie zaniepokojenie brutalną pacyfikacją powyborczych manifestacji. Ostra reakcja sił porządkowych, użycie siły wobec pokojowo protestujących, arbitralne areszty są nie do zaakceptowania.  Apelujemy do władz Białorusi, by zaprzestały działań eskalujących sytuację i zaczęły respektować podstawowe prawa człowieka – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie resortu.

W niedzielę wieczorem (9.08.2020), po ogłoszeniu wyników wyborów, które wygrał urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenka, doszło do antyrządowych protestów w Mińsku i innych miastach Białorusi. Milicja brutalnie spacyfikowała demonstracje. Według agencji Reuters jedna osoba zginęła. W całym kraju zatrzymano co najmniej 140 osób.

Źródło informacji: Twitter, gov.pl

Zobacz też:

Protesty po wyborach na Białorusi. Milicyjna ciężarówka przejechała demonstranta [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  To scierwa- sami wyslali paly policyjne z armatkami wodnymi na pokojowych Polakow 11go listopada zeszlego roku we Wroclawiu a teraz maja czelnosc wtracac sie w wewnetrzne sprawy obcego kraju…
  Pisowskie kundle Usraela!

 2. Republikanin mówi

  Pan Morawiecki niech się lepiej zajmie kolegą Szumowskim, a nie wściubia swojego niezamaskowanego nochala w cudze sprawy.

  1. Kibic mówi

   Dokładnie. W rządzie jedynie Ziobro coś tam robi, oczywiście nieporadnie i uważając by usrael albo unia nam zbyt nie pokazała naszego miejsca w szeregu. Morawiecki to może na dyrektora banku.

 3. Małgorzata mówi

  Białoruś ma to szczęście, ze nie należy do unijnego kołchozu, zatem dlaczego unia wpie…la się w Jej sprawy? Batko nie sprzedał się za kasę światowych bandytów i nie wprowadzìł zamrożenia gospodarki
  z powodu fałszywej pandemii, w odróżnieniu od naszych pożal się Boże rządzących,

 4. W K mówi

  Premier Morawiecki to zdrajca Polski, co niniejszym poświadczył. Suwerenność Polski odzyskamy!

  1. Małgorzata mówi

   Co daj BOŻE jak najprędzej.
   CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !!!. AMEN

 5. Barabasz mówi

  Ten Morawiecki to dobra masońsko-banksterska glizda co to wysyła „bratnią” pomoc do nie jego narodu! Czy tego go nauczyli na tych amerykańsko masońskich kursach?

 6. ZZZ.MMM. mówi

  NIE WPIER….LAĆ SIĘ DO BIAŁORUSI!!! BIAŁORUŚ JAKO JEDYNY KRAJ N I E ZOSTAŁA JESZCZE OKRADZIONA PRZEZ ZYDOWSTWO ZE WSCHODNIEGO WYBRZEZA I Z KANADY TAK JAK UKRAINA I POLSKA I INNE KRAJE DAWNEGO RWPG!!! ODPIER……SIĘ OD BIAŁORUSI I WYWALIĆ TĘ KRZYWOUSTĄ ROMASZEWSKĄ Z BIEŁSATU ZA PODŻEGANIE DO DYWERSJI NA BIAŁORUSI!!! BIAŁORUS DZIĘKI PREZYDENTOWI POSIADA WŁASNE BANKI, WŁASNE DROGI, WŁASNE PRZEDSIĘBIORSTWA WŁASNE MARKETY, WŁASNE LASY, WŁASNE ROLNICTWO ITD. BO NIE POZWOLIŁ ON OKRAŚĆ BIAŁORUSI Z JEJ MAJĄTKU NARODOWEGO!!!!! WON HOŁOTO ZWĄCA SIEBIE POLAKAMI I NA KONTO POLSKI NISZCZĄCA BIAŁORUS W INTERESIE OBCYCH INTERESÓW!!! ŁAPY PRECZ OD BIAŁORUSI!!! ZROBICIE SZMACIARZE TAM TO SAMO CO I U NAS, ZA ŁAPÓWKI WPUSCICIE KAUFLANDY, LIDLE, ALDIKI, CASTORAMY, ITD.ITD., I INNE GÓWNIANE MARKETY ZACHODNICH SZUBRAWCÓW I ZŁODZIEI NA OGÓŁ NIEMIECKICH MORDERCÓW I POTOMKÓW MORDERCÓW POLAKOW, W MIEJSCE BIAŁORUSKICH RODZIMYCH SKLEPÓW!!!!! WY SZUBRAWCY!!! ŁAPY PRECZ OD BIAŁORUSI!!!!

  1. Małgorzata mówi

   👍👍👍

 7. Polak 2020 mówi

  Taki ch… jak słonia nos żydku chazarski z Moraw. Co ty w ogóle robisz w Polskim rządzie mafiozo banksterski?

 8. Konfederata mówi

  Pedały atakują nam Kościoły, nikt z tym nic nie robi , a ten szczuje od kilku dni na Białoruś. Same lewactwo się tam pcha, więc to służby żydowskie i niemieckie. Więcej Morawiecki zrobił dla gangsterki z Baiałorusi niż dla Polaków na KRESACH, których pozostawił sam sobie a nawet wspiera banderowców, finansując ukraińców w Polsce, dając im przywileje. Platfusy ochoczo wygłupiają się dla swych niemieckich mocodawców, pis idzie tą samą drogą. Ale syf!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.