Mojżesz i zaciśnięte pięści, czyli motywacja i walka ze złem. DROGOWSKAZY (Wj 17,8-13; Łk 18,1-8)

10

 
Wsparcie:
http://paypal.me/jacekmiedlar
wprawo.pl/wsparcie
sklep-wprawo.pl

Wj 17, 8-13: Amalekici przybyli, aby walczyć z Izraelitami w Refidim. Mojżesz powiedział wtedy do Jozuego: «Wybierz sobie mężów i wyrusz z nimi do walki z Amalekitami. Ja jutro stanę na szczycie góry z laską Bożą w ręku». Jozue spełnił polecenie Mojżesza i wyruszył do walki z Amalekitami. Mojżesz, Aaron i Chur wyszli na szczyt góry. Jak długo Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, Izrael miał przewagę. Gdy zaś ręce opuszczał, miał przewagę Amalekita. Gdy zdrętwiały Mojżeszowi ręce, wzięli kamień i położyli pod niego, i usiadł na nim. Aaron zaś i Chur podparli jego ręce, jeden z tej, a drugi z tamtej strony. W ten sposób aż do zachodu słońca były ręce jego stale wzniesione wysoko. I tak pokonał Jozue Amaleka i jego lud ostrzem miecza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KUP BLUZĘ, KOSZULKĘ MĘSKĄ LUB DAMSKĄ Z MOTYWEM: PIĘŚĆ Z RÓŻAŃCEM – DZIĘKUJĘ

Łk 18, 1-8: Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!” Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie nachodziła mnie bez końca i nie zadręczała mnie”». I Pan dodał: «Słuchajcie, co mówi ten niesprawiedliwy sędzia. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»

 

Obejrzyj:

Różaniec narzędziem walki? Drogie śliwki w czekoladzie i zhańbiony Senat. Przegląd tygodnia J. Międlara [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Moni mówi

  Hmmmmm:)))Jacek mam pewien pomysł by ułatwić ci nagrywanie filmiku bez uciążliwego trzymania pałąka który zajmuje ci tylko ręce:))))), myślałam o czymś nieco wygodniejszym np. o bezprzewodowym mikrofonie konferencyjnym???:))) wiesz taki na ucho??????:))))))))))

  http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-novinky/Audix-predstavuje-HT7-nahlavni-mikrofon-na-jedno-ucho~08~cervenec~2015

  oczywiście nie robię tu żadnej reklamy chciałam ci tylko pokazać tak mniej więcej o jaki mikrofon mi chodzi:))) pozdro:)))))

 2. Hammurabi mówi

  Prawdę mówiąc cały Stary Testament, to pasmo “wielkich bitew” które banda rozbójników wydawała innym plemionom, by rabować ich majątki. To takie usprawiedliwienie zwykłego mordowania innych w imię Boga (?)… Włóczyła się ta banda po pustyni paląc, grabiąc i gwałcąc każdego, kto im na drodze miał nieszczęście stanąć! (Do dziś im to zostało)
  “A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie”?
  Kolejny paradoks… Ileż to wołań na przestrzeni wieków usłyszał? Ileż łez, potu i cierpienia otrzymał w “darze”? Ileż dusz z jego imieniem “na ustach” opuszczało ten padół rozpaczy “uwalnianych” w masowych mordach, ciągnąc za sobą resztki “Zyklonu b” i odór krematoryjnych dymów, świecąc dziurami w czaszkach?
  Świętemu prawu
  świętych czynów
  urąganiem
  zwracam się
  do ciebie
  c y w i l i z a c j o
  pełna pychy
  opiekunko
  co ty uczynisz
  jakim narzędziem
  wyrwiesz
  ostrze bolesne
  z serc
  bijących
  w żałobne dzwony
  jak jeszcze długo
  skrzypiący frazes
  takie jest życie
  jedynym będzie
  usprawiedliwieniem
  niedorzecznej
  śmierci
  CZŁOWIEKA

  1. Ja mówi

   Hammurabi.
   Nie tobie mówić kiedy Bóg ma przyjść i oceniac ile blagan do Boga wyszło…..
   Człowiek ma wolną wolę, więc niech kojarzę przed Bogiem że jest istota wyższa niż jego pokusy- niech bron swego ludu umeczonego przez morderców szyderców i bandytow- niech stanie na wysokości swojego podobieństwa na wzór którego został stworzony. Niech człowiek pokarze swoją sprawiedliwość względem swojej rasy i wypleni bandytyzm oblude i falsz= wtedy czlowiek pokarze ze jest cos wart przed Bogiem a nie tylko rzadania i nic w zamian, ze zasluguje na pomoc by przejsc wyzej poziom niech pokarze że nie na darmo dostał wolną wole, ze umie ja wykorzystan by budowac rase ludzka Aaaaaa nie traktowac jak scierwo ktore mozna zabic i jak psa zakopac- tak jak to co teraz rasa ludzka reprezentuje soba. Ulomny i slaby lud, ktory sie nie rozwija w budowaniu, tylko w niszczeniu.

  2. Hammurabi mówi

   Staram się kilkukrotnie czytając przebić przez Twoje emocjonalne wywody… Powtarzasz w kółko to, co słyszeli ci, którzy 20, 50, 100, 200 i więcej lat temu ginęli z rąk swoich oprawców. Byli spychani na na skraj niebytu i jako pocieszenie słyszeli “pomstę zostaw Bogu”.
   Piszesz ogólnikowo: “niech człowiek”… A ci, którzy wylatywali przez krematoryjne kominy, na których dokonywano eksperymentów, których krojono bez znieczulenia nie byli ludźmi????
   Oni nic nie byli warci w oczach Boga?
   Dosyć! Koniec nadstawiania drugiego policzka, rozumiesz? Możesz sobie opowiadać o sprawiedliwości względem rodzaju (nie rasy, bo to ociera się o nazizm) ale historia uczy, że to utopia.
   Bóg dał wolną i nieprzymuszoną wolę człowiekowi, pozwolił odróżnić dobro od zła nie po to, by ten bezsensownie ginął byle z jego imieniem na ustach. Ułomny, to jest ten lud właśnie, który nie potrafi się zjednoczyć, dla którego gruszki na wierzbie są ważniejsze od tych zwykłych, co to na gruszach rosną!
   Dlatego powinno obowiązywać nowe przykazanie o wzajemnej miłości, bez “miłowania nieprzyjaciół swoich”.
   Jak kto przychodzi niszczyć Twój dom, masz nie tylko prawo ale i obowiązek bronić siebie i swych bliskich aż do potraktowania wroga jak “ścierwo które można zabić i jak psa zakopać”.

  3. Hammurabi mówi

   Jacku, zostałeś wywołany do “odpowiedzi”…

 3. Dorota mówi

  Dziękuję Panie Jacku. Bardzo ciekawie Pan przedstawia słowa Pisma św, o różańcu też inaczej niż myślałam.. rozważania w formie książki kupię na pewno 🙂

 4. maciek mowi . mówi

  Kochany Jacku , zydzi nigdy nie byli w niewoli Egipskiej , wystarczy pojechac do Egiptu by sie o tym przekonac .
  Bilia to zydoski biznes I nic wiecej dla niewolenia oglupionych gojow !

  1. karol mówi

   Był Izrael: wyattmuseum.com

 5. Robert mówi

  Ręce do góry,daj całe złoto które wieziesz ze sobą,ręce do góry bez siły lub przemocą,ręce do góry oddawaj ,mega ruch

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.