Mieliśmy rację! Chasydzi przylecieli do Leżajska przed zamknięciem granic. Burmistrz zapewnia, że do dnia wyjazdu z Polski Żydzi zostaną zamknięci w hotelu

16

Dziś w południe informowaliśmy, że mimo decyzji burmistrza Leżajska o zakazie organizacji przez Żydów pielgrzymek do grobu chasyda Elimelecha, grupa kilkudziesięciu starozakonnych przybyła do polskiego miasta. Mieszkańcy Leżajska i Polacy z całego kraju nie kryją oburzenia.

Jutro (17 marca 2020) chasydzi obchodzą rocznicę śmierci swojego przywódcy duchowego rabina Elimelecha. Z tej okazji, każdego roku zjeżdżają do Leżajska (woj. podkarpackie). Ich pielgrzymowanie jest iście specyficzne. Poza modłami nad grobem, Żydzi na ulicach urządzają regularne popijawy (ZOBACZ NAGRANIA). W tym roku, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, burmistrz Ireneusz Stefański zakazał organizacji pielgrzymek do polskiego miasta. Hotel Perła w Leżajsku także potwierdził, że w związku z zagrożeniem jakie niesie koronawirus, odwołał wszystkie pojedyncze oraz grupowe rezerwacje grup chasydów w najbliższym czasie. Mimo to, już w niedzielę, czyli kilkanaście godzin po zamknięciu granic mieszkańcy Leżajska zlokalizowali pierwsze grupy chasydów.

Wsparcie - darowizny

Wielu naszych Czytelników pytało, jak cudzoziemcy dostali się do polskiego miasta, skoro zamknięte są granice?  W odpowiedzi na pytania zaznaczyliśmy, że albo chasydzi posiadają polskie paszporty, a te obywatele Izraela otrzymują z łatwością (PRZECZYTAJ), albo dostali się do Polski przed północą z soboty na niedzielę, kiedy zamykano granice. Jak ostatecznie ustaliły lokalne media, w tym rzeszowskie Nowiny, większość chasydów przyjechało do Polski już w sobotę.
Osoby te przyleciały do Polski jeszcze przed tym, jak podjęto decyzję dotyczącą zamknięcia granic. Chasydzi w Leżajsku przeczekali szabas, a następnie w miarę możliwości opuszczali miasto – w rozmowie z Nowinami informuje starszy aspirant Tomasz Potejko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

W hotelu należącym do Fundacji Chasydów Leżajsk – Polska, który znajduje się w pobliżu Ohelu Elimelecha, wciąż przebywa 23 chasydów. Burmistrz Ireneusz Stefański tak tę sprawę komentuje: – Razem z menadżerem hotelu ustaliliśmy, że budynek będzie zamknięty. Oznacza to, że nie będą do niego przyjmowane kolejne osoby. Natomiast chasydzi, którzy się w nim znajdują, do momentu wyjazdu nie będą go opuszczali – mówi Ireneusz Stefański, burmistrz Leżajska i zaznacza, że chasydzi – głównie ze Stanów Zjednoczonych – loty powrotne mają zarezerwowane na wtorek. Pytanie, z którego kraju wylecą, skoro w Polsce został zablokowany ruch powietrzny? W związku z decyzją rządu o zamknięciu ruchu lotniczego, możemy być spokojnie, że kolejne grupy chasydów nie dotrą do Leżajska.

Przeczytaj:

PILNE! Tym zdjęciem zmanipulowano świat. Winni śmierci chłopca to trzej Turcy! Zostali skazani na 125 lat więzienia!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Do momentu wyjazdu nie będą go opuszczali,do momentu wyjazdu nie będą go opuszczali,do momentu wyjazdu nie będą go opuszczali,a co jeśli właŝnie nadszedł ten czas,to jest właśnie ten czas,bo szerokiej drogi już czas a wówczas, gdyby nagle z własnej woli ,z nienacka wyjeżdżając,w miejscu się zatrzymali?Ten co zawsze z wywalonym językiem biegnie za nimi z tyłu,własną zniewoloną głową prosto w odbyt wali,gdzie jego miejsce

  1. Janusz I mówi

   Żydzi zrobią, co zechcą?8 Jeśli im się spodoba, to uzbrojone izraelskie F35 po nich przylecą?

 2. Robert mówi

  Bo liczba ich mniej niż 44 i to się jeszcze mieści we właściwa rubryka,gdzie do 50 trochę jednostek brakuje, a to ustalona przez nadzór prawidłowa diagnostyka

 3. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Dajcie spokó, j niech świętują, pozwólcie im kupić wódki, kaszany , kiełbasy, zdrowego razowego chleba, niech tańczą, niech pokażą ża Polacy, NIE są antysemitami. Przekażcie im pozdrowienia, i powiedzcie, Witam was szanownych braci, a brat jest ten co dobrze płaci. SHALOM.

  1. Marek mówi

   Ooo, jak widać mamy jednego “patryote” jak kasa płynie to nie ważne czy mu w pysk plują, on zawsze będzie twierdził że to deszczyk pada, byleby kabza pełna była

  2. Cyprian mówi

   Nic na nich nie zarobisz, koszerne żarcie i gorzałę przywożą ze sobą.

  3. do andrzejka mówi

   takiego wała, parcholubie

 4. Hammurabi mówi

  Dz.U. 2019 poz. 2277
  Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 października 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  Inaczej mówiąc wszyscy ci, którzy dopuszczają się wykroczenia polegającego na publicznym konsumowaniu napoi alkoholowych o zawartości ponad 4,5% alkoholu, podpadają pod paragrafy.
  No chyba, że polskie prawo nie dotyczy Żydów – to co innego!
  Sami się wystawiają a polskie organa powołane do utrzymywania porządku wolą pacyfikować marsze patriotyczne, najeżdżać prawowitych obywateli w ich domach, inwigilować, podsłuchiwać, śledzić, szykanować, sądzić i skazywać!

  1. Krzysztof mówi

   To prawda – tak jest i powinniśmy coś z tym zrobić .

  2. Cyprian mówi

   Pokaż mi odważnego !!!

  3. Hammurabi mówi

   W życiu często bywa tak, że wystarczy jeden inicjał. W tym przypadku, może okazać się, że informowanie społeczeństwa o prawdzie historycznej z minionych dziesięcioleci w połączeniu z dzisiejszymi informacjami i wyłuskiwanymi przez historyków zatajonymi faktami stworzy swoistą “mieszaninę piorunującą”. Inicjał nawet niewielki energetycznie może zapoczątkować to, przed czym poprzez kłamstwo i przeinaczanie faktów bronią się tzw.”postępowe środowiska”, i rządowe narzędzia sterowane przez naprawdę inteligentnych a przez to śmiertelnie niebezpiecznych ludzi i oficjalna diaspora żydowska.
   Dlatego tak ważnym jest ogłaszanie na wszelkie możliwe sposoby wyników prac historyków, ich dokumentowanie i utrwalanie. Ujawnianie zatajonych prawd, ujawnianie świadectw i dowodów materialnych podważających narrację środowisk żydowskich na temat Polski, okupacji niemieckiej, roli ich ojców w niszczeniu fundamentów państwowości polskiej i polskiej inteligencji.
   Moim marzeniem jest to, by w budynku Muzeum Historii Żydów “Polskich” powstały stałe ekspozycje pokazujące historię współpracy żydowskiej z okupantami i najeźdźcami, ze szczególnym uwzględnieniem czasów zaborów i tych od konferencji paryskiej, poprzez działalność gmin żydowskich na terenach odradzającej się Rzeczpospolitej, po wybuch II wojny światowej, konsekwencji agresji ZSRR na Polskę i eksterminacji polskiej ludności w latach 1939 – 1956.

 5. Robert B. mówi

  Nahód szitooooooskhi tiiiiile szecieeeeehipaaaaał… Jak możecie ich khytykhować? Chcecie tophofacić do holokhałsta? Zaczyna się ot khythykhi…

 6. benjamin mówi

  Az przelewa sie tu od pijanych Antysemitow

  1. Hammurabi mówi

   Bądź łaskaw sprecyzować znaczenie słowa “antysemita”.

 7. Joanna mówi

  zdjęcie zerżnięte z artykułu z 25 marca 2000 roku!

  1. Jacek Międlar mówi

   Szanowna, czytaj tekst, a nie obrazki. Specjalnie dla ciebie podmieniliśmy zdjęcie z filmiku z tego roku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.