Mieliśmy przyjąć i basta! Zapadł wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. przymusowej relokacji „uchodźców” do Polski i Węgier!

fot. pixabay.com
19

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił wyrok w sprawie Polski i Węgier, które powiedziały stanowcze NIE w kwestii przymusowej relokacji tysięcy nielegalnych migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, których przez długi czas mylnie nazywano „uchodźcami”. Wyrok zapadł w czwartek, 2 kwietnia.

PRZECZYTAJ: PILNE! Tym zdjęciem zmanipulowano świat. Winni śmierci chłopca to trzej Turcy! Zostali skazani na 125 lat więzienia!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tymczasowy system relokacji został ustanowiony przez Radę UE we wrześniu 2015 roku. W myśl dyrektywy do Europy miano wpuścić 120 tysięcy imigrantów, w tym 7 tysięcy do Polski. Ówczesna premier Ewa Kopacz zapewniała, że Polska jest gotowa spełnić żądania UE. Jesienią 2015 roku rządy objęła ekipa Prawa i Sprawiedliwości i mimo wielkich nacisków ze strony organizacji pozarządowych, włodarzy UE, a nawet samego papieża Franciszka, polski rząd nie zgodził się na przyjęcie islamskich imigrantów w ramach przymusowej relokacji. Niestety, przyjęto za to setki tysięcy Ukraińców oraz tysiące „pracowników” z Indii oraz Uzbekistanu. To nie udobruchało Komisji Europejskiej, która w grudniu 2017 roku podjęła decyzję o skierowaniu do TSUE spraw przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. 2 kwietnia 2020 TSUE ogłosił wyrok w sprawie Polski i Węgier.

KUP KOSZULKĘ – „POLAK, WĘGIER…”

Postanowienie tego artykułu nie przyznaje państwom członkowskim uprawnienia do odstąpienia od stosowania przepisów prawa Unii poprzez samo powołanie się na interesy związane z utrzymaniem porządku publicznego i ochroną bezpieczeństwa wewnętrznego, lecz nakłada na nie obowiązek udowodnienia konieczności zastosowania przewidzianego w tym postanowieniu odstępstwa w celu wykonywania ich obowiązków w tym zakresie – orzekł Trybunał.

PRZECZYTAJ: List otwarty do Fransa Timmermansa: „Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać!”

Jeszcze nie wiadomo co wyrok TSUE w praktyce oznacza dla Polski. Pewne za to jest, że TSUE uznał, że decyzje włodarzy Unii Europejskiej są ponad decyzjami rządów suwerennych krajów, a to świadczy tylko i wyłącznie o szkodliwość unii w obecnej formie.

Źródło informacji: PAP, wPrawo.pl, NY Times

Przeczytaj także:

Głosowanie w wyborach wyłącznie korespondencyjne. Pakiety wyborcze bez potwierdzenia odbioru

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Wlasciwie dlaczego nalezymy do tej UE – inni moga tylko do strefy Schoegen?

  1. Tomek mówi

   Bo nam się to, Zbysiu, ekonomicznie mocno opłaca. Pomimo tego całego lewackiego pierdololo którym się ekscytujesz

  2. fu mówi

   dostajemy połowę kasy którą wpłacamy. sie opłaca ja nie wiem. puknij sie durniu.

  3. Tomek mówi

   Wpłacamy 18 miliardów PLN, a dostajemy 66 miliardów PLN (dane za 2019). To jest wg ciebie, przygłupie, „połowa”?

  4. Szubi mówi

   może Tomaszkowi akurat się opłaca, państwu Polska jako całokształtowi strasznie sie to nie opłaca

  5. on mówi

   Gdy używasz słowa „nam”, to kogo konkretnie masz na myśli?

  6. Tomek mówi

   Polaków? A ty kto, że masz wątpliwości?

  7. Hammurabi mówi

   To się opłaca… Krótkotrwały zysk okupiony niewspółmiernymi kosztami, nigdy nie będzie się opłacał. Przynajmniej nie zwykłym obywatelom mamionym wizją gospodarczego wzrostu. Pomijając sprawę polityki migracyjnej uprawianej przez Niemcy, Francję i ratlerki z Beneluksu, o „opłacalności” moglibyśmy zacząć mówić wyłącznie w przypadku równości podmiotów gospodarczych w stosunku do prawa. A że tak nie jest w naszym kraju, nikogo nie trzeba przekonywać. Wystarczy zapoznać się z kwotami traconymi na skutek „polityki fiskalnej” wobec gigantów inwestujących w Polsce. Niestety, zrobiono z naszego kraju region peryferyjny, rezerwuar taniej i względnie dobrze wykształconej siły roboczej. Inwestujemy zachodnie pieniądze dobierając zachodnie kredyty, zatrudniamy zachodnie firmy, kupujemy zachodnie materiały, maszyny i płacimy im tymi właśnie pieniędzmi. W efekcie w połączeniu z rozpasanym urzędniczym draństwem mamy kreatywną księgowość a nie „opłacalność”. Z każdego zainwestowanego w ten sposób euro, od zaraz kilkadziesiąt centów wraca na zachód. To, co pozostaje w postaci produktu, jest jeszcze dodatkowo uszczuplone kosztami spłat kredytów. Dziś czasy europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, czasy EWG są historią. Dzisiejsza „Unia”, to prócz „lewackiego pierdolenia”, doskonały przykład destrukcyjnego triumfu urzędniczego skurwysyństwa nad zdrowym rozsądkiem, w każdej bez wyjątku dziedzinie życia. Wiara w bezinteresowną pomoc historycznie wrogiego Polsce zachodu jest czystą naiwnością, równą tej dążącej do znalezienia „partnerstwa” w stosunkach z Rosją.

  8. Tomek mówi

   Ale bajdurzenie. Pokaż mi którykolwiek kraj tak jak my dawniej od ZSRR zależny w Europie, który nie będąc w UE rozwijał się gospodarczo szybciej niż którtykolwiek z takich krajów co do UE przystąpił. Spróbuj choć jeden przykład znaleźć.

  9. Hammurabi mówi

   Tomuś… Ten „rozwój” to wypisz wymaluj to samo, co „Pyrrusowe zwycięstwo”.
   Inaczej mówiąc jeśli porównać rozwój gospodarczy do wysokiej i chybotliwej drabiny, to my wskakujemy na jej wyższe szczeble nie bacząc na to, że się ona przewrócić może albo, że możemy spaść. Normalny rozwój polega na mozolnym – niestety – wspinaniu się po jej szczeblach.
   Czytaj ze zrozumieniem.
   Koszty tego rozwoju które ponosimy, spłacać będą jeszcze nasze pra, pra, wnuki! Kapitał który w Polsce inwestuje, dziś, jutro się zwinie i pozostaną po nim bezrobotni, którym się wcześniej wydawało, że Pana Boga za pięty chwycili, bo za średnią krajową a nie za stawkę minimalną tyrali. Zwróć uwagę, że przekształcanie naszej gospodarki poprzedziła rozbójnicza „prywatyzacja”. Pozbawiono nas wewnętrznego szkieletu w zamian dając jakiś niekompletny egzoszkielet. Nie mamy hut, cementowni, cukrowni, nie mamy nawet własnych fabryk słodyczy! Zakupy robimy w marketach które są własnością obcych firm. To według Ciebie jest rozwój?
   Jesteśmy ekonomicznie niżej, niż państwa zachodu Europy po zakończeniu II wojny światowej a próbujemy równać się z nimi po dziesięcioleciach ich rozwoju w warunkach diametralnie innych od tych z czasów „planu Marshalla”. My, nie „dostajemy” 66 miliardów euro z unii. To jest w wielkiej części kredyt, w dodatku ze wskazaniem na co może być przeznaczony i jak zużyty.
   Przykład? Proszę. Budowa dróg. Polscy są jedynie robotnicy a i to nie wszyscy. Sprzęt i materiały sprowadzane są z Niemiec, Włoch i Austrii a nie z polskich hut, stalowni czy fabryk maszyn, bo ich nie ma. A przecież mogliśmy budować polskie drogi z polskiego cementu i stali, polskimi maszynami (hydraulikę siłową mieliśmy na wysokim poziomie) i według polskich projektów. Trwało by to kilka lat dłużej – prawda, jednak miliardy euro faktycznie by zasiliły rozwój naszej gospodarki, a nie parowały na zachód pozostawiając nam jedynie drogi i przewyższające ich wartość kredyty z odsetkami.

  10. Zbigniew mówi

   Wielmozny Wielce Szanowny Panie Tomku!

   Chcialbym zwrocic uwage, ze przez wyzwiska i temu podobne chamstwo Jan Bodakowski wylaczyl forum na swoim portalu – wielka szkoda.

   2 – Myslisz ze np Niemcy sa tak glupi, ze nie widza co robia? Chyba nie chcesz nas pozbawic naszej opinii.

   Moim zdaniem, jezeli jest tak jak piszesz, ze odnieslismy sukces polityczny, spoleczny i gospodarczy, to czas abysmy stali sie suwerenni – to za duze slowo – SAMODZIELNI to wlasciwe okreslenie.

   60 % Niemcow jest za wyplata odszkodowan za wojne a wiecej bedzie sie cieszyc ze stajemy sie silnym partnerem politycznym i gospodarczym majac dobrze rozwiniete spoleczenstwo.

   Dlatego ten cytat (reszte osobno):

   https://www.gmx.net/magazine/politik/robert-habeck-interview-coronavirus-ende-shutdown-34574858

   „Słowo kluczowe obligacje koronowe: czy to tylko moje wrażenie, czy może nie tylko wiele osób cierpi na wirusa korony, ale także idea Europy ?

   Całkowicie podzielam twoje wrażenie. Kiedy rozmawiam z kolegami politycznymi z Hiszpanii, Włoch i innych krajów Europy Południowej, czują się sfrustrowani. I nie frustracja z Europą, ale z Niemcamiponieważ najbardziej korzystamy z euro. Sukces eksportu w Niemczech jest możliwy tylko dlatego, że nasza waluta jest zaniżona w przypadku Niemiec. A nadwyżka eksportowa jednego z nich jest zawsze długiem drugiego. Krajom, które są bardzo zadłużone – również w celu zakupu niemieckich produktów – należy pomóc. Nie możemy pozwolić im i ich gospodarce padać na kolana przez ataki spekulacyjne. Przy wysokim bezrobociu i słabych wynikach gospodarczych populizm łatwo wygrywa. To nie może być celem rządu federalnego. Dlatego istnieją wszelkie powody, aby wprowadzić obligacje koronowe w celu wzajemnej ochrony. Wirus mocno uderzył we Włochy i Hiszpanię. Przypadek może również wpłynąć na nas.”

  11. Zbigniew mówi

   Wszyscy sa zmeczeni (Sobota) a ty mi stworzyles jakas ciezka prace na dzisiaj – nie wstyd Ci Tomaszu?

   Sam musisz korzystac z tego postepu i zyskow jakie opisales , ale rzetelnie.

   Krytaka UE jest wlasciwie samokrytyka Polakow, dlatego chyba Cie tak zabolalo.

   Moze zaprzeczysz, ze w Polsce tworzy sie jakies bizantyjskie samoginace spoleczenstwo?

   Moze zaprzeczysz swoim opiniom – co bronisz, zlodziejstwa bolszewickiego, niechlujstwa a wystawnosci, ……………… .

   Oszusci szczegolnie zwalczaja uczciwosc i samodzielnosc za pomoca takich wlasnie wyrokow, takiego wlasnie niby Europejskiego wymiaru sprawiedliwosci.

   Czy obrona tych oszustow jest komus w UE potrzebna? Dlaczego teraz wypuszczono tego od metody na wnuczka?

   Dlaczego bronisz tych ludzi korzystajacych z UE najbardziej, lacznie z ta ruda malpa i jego klika w Polsce np pijana Kopacz z jej ukrainska rodzinka z Kanady przejmujaca zloza srebra, miedzi?

   Uczciwi i madrzy ludzie w Europie cieszyliby sie z silniejszej Polski – z samodzielnej.

   Dlaczego ich zwalczasz?

   (Uwazaj, bo to pytanie jest pulapka)

  12. popis out mówi

   Należymy do Unii antyEuropejskiej, bo tam jest dużo tłustych posad dla darmozjadów i to jest korzystne dla Niemiec i Rosji. Czy w przeciwnym razie lewacki PiS (i ich kolesie z PO, SLD itd) byłby fanatycznym zwolennikiem UE?

  13. Tomek mówi

   UE korzystna dla Rosji? Ale bzdura.

  14. Zbigniew mówi

   Dla Rosji nie jest korzystna – to Tomku masz problemy z wiedza i samoocena.

   „Kiedy Niemcy zaczęli się buntować przeciwko obecności zaledwie 600 tysięcy Żydów w ich kraju, to Rosja czyni to dopiero przy obecności 3,2 min swoich Żydów. Zaczęły się pogromy”

   A ten cytat nic ci nie przypomina – jest nieprawdziwy?

   „Naród żydowski w swym zbiorowisku jest mesjaszem. Będzie panował nad całym światem, połączy rasy ludzkie, zniesie granice, obali monarchie i utworzy światową republikę,””

   Wolalbym abys mnie przekonal, ze jest nieprawdziwy i nie ma to zwiazku z tym, ze na wprost w tej PE rzucano do Szydlo oskarzenia, iz zwalcza komunizm inaczej jest antysemita.

   Sam piszesz, ze zyskalismy duzo majac granice polityczne wobec tych bolszewikow.

 2. Siema mówi

  I co z tego wynika ? Wyrzucą Polskę z Unii ? Czy inne grożby ?

 3. Zbigniew mówi

  Walka o samodzielnosc jest zwasze i wszedzie dla kazdego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.