MSZ ściąga do Polski tysiące imigrantów! Dziś omawiano szczegóły projektu

Uzbecy / Fot. JoeMonster
18

W ambasadzie Uzbekistanu w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli polskiego MSZ oraz polskich przedsiębiorców z urzędnikami i dyplomatami z Uzbekistanu. Omawiano szczegóły projektu sprowadzenia do polski trzech tysięcy imigrantów.

Migranci z Uzbekistanu, z kraju którego ponad 96% stanowią muzułmanie, wedle projektu mają zostać zatrudnieni w 50 polskich firmach z branży budowlanej, tekstylnej, rolnej i spożywczej. Uzbecka Agencja do spraw Migracji Zewnętrznych i Stosunków Pracowniczych Ministerstwa Pracy i Stosunków Pracy już podpisała w tej sprawie memorandum.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak podaje uzbecka Agencja Informacyjna Jahon, w ubiegłym roku obywatele Uzbekistanu otrzymali już 1200 wiz pracowniczych w Polsce.

Czyżby zapowiedzi rządu Prawa i Sprawiedliwości o nie przyjmowaniu imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu okazały się czczą gadaniną? Czy naciski brukselskich włodarzy na polskie władze okazały się skuteczne? Przecież jeszcze niedawno premier Mateusz Morawiecki w imieniu rządu zapewniał, że „stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu pozostaje niezmienne”. Czyżby sprowadzenie uzbeckich pracowników do kraju,w którym bezrobocie wciąż dotyka niemal 7 procent polskiego społeczeństwa (dane GUS ze stycznia 2018) było dla Polski tak bardzo konieczne? Ktoś tu nas ma za durnia, nieprawdaż?

Źródło: ndie.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  Kiedy ostatnio prezydent Duda był w USA nie spotkał się z Trumpem,ale za to Trump w tym samym czasie spotkał się z prezydentem Uzbekistanu.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Ręce opadają. A Polacy nie są w stanie utworzyć nawet małej swojej partyjki, aby można było na nią zagłosować. A pyszczatych mamy co nie miara ! Czy to przypadek czy to dywersja ?!

  1. Ada mówi

   To sprowadzenie pierwszej malutkiej grupy Polaków przez p. Szydło to była tabletka usypiająca nasze społeczeństwo. Och, jak się dobrze zaczyna dziać! Prawdziwa „DOBRA ZMIANA”! I co? I nic. O tych ludziach nic nie słyszymy, nie wiadomo jak sobie radzą, a na dodatek ta calutka wielka reszta potomków Polaków z wywózki jest zapomniana?, czy też jej miejsca są zastawiane ukrami i teraz muzułmanami. Można by zrozumieć, gdyby sprawy obywateli polskich były najpierw właściwie załatwione – bo jak widać – były i są dla nich i szanse i miejsca, jeżeli sprowadzają bez naszej wiedzy obcych i robią dosłownie, co chcą.
   Przecież po taką „podporę” rąk do pracy sięga się, gdy autentycznie tych swoich rąk i ich potrzeb nie ma. Jednak tu chodzi o zgoła inne rozwiązanie… Co tu mówić o Polakach z wygnania, przecież mocny, bardzo szeroki, planowy klin wbijany jest również w drogę powrotów kilku milionów naszych najbliższych wypchniętych najpierw „na zmywak”! Młodych ludzi, którzy uciułane pieniądze inwestują w Polsce na powrót! Budują domy, kupują mieszkania czy działki…przecież to się słyszy wszystko z wiarygodnych zródeł w języku polskim, tu, w kraju!
   Nic dziwnego, że pomiata się dzielną, patriotyczną Polonią w ostatnich dniach…
   Jak nic, mamy coraz bardziej „rozjaśniony” obraz naszej przyszłości!

 3. Waldemar mówi

  I ponowie zostanie zablokowany wzrost zarobków. Po Ukraincach przychodzi kolej na obywateli Uzbekistanu

 4. julie mówi

  Czaputowcza i jemu podobnym pomyslodawcom wtracic do tej samej grupy i pognac w pioruny do najblizszych kamieniolomow razem z polinami !

 5. Polak mówi

  To ja jebie na szwabów bo region Polski z którego pochodzę to brak pracy,bieda i zarobki poniżej 1500zł i nie mogłem utrzymać swojej rodziny a te barany ściągają tanią siłę roboczą traktując nas żyjących na obczyźnie jak zwykłe śmieci.Marzę żeby wrócić do kraju,pracować i normalnie żyć,widzę że mogę wrócić ,,po resztę rzeczy” 🙁

 6. Pl mówi

  To ja jebię na szwabów bo region Polski z którego pochodzę to brak pracy,bieda i zarobki poniżej 1500zł i nie mogłem utrzymać swojej rodziny a te barany ściągają tanią siłę roboczą traktując nas żyjących na obczyźnie jak zwykłe śmieci.Marzę żeby wrócić do kraju,pracować i normalnie żyć,widzę że mogę wrócić ,,po resztę rzeczy” 🙁

 7. Mr. ?? mówi

  Żydów też ściągają
  ma być jak pisał Albert Pike

  1. Kryśka mówi

   Żydów ściągają też pod przykrywką, repatriantów! Polaków ma zostać 15 mln, a co z nami zrobią, nie wiem, wymordują, tak jak Palestyńczyków? Wszystko możliwe, to jest właśnie ta demokracja!

  1. Ada mówi

   Dr Zbigniew Kękuś ze swoją logiką, ze swoim uporem w dochodzeniu do prawdy i pracowitością jest osobą wręcz nieocenioną.
   On ma niezwykłą patriotyczną świadomość co do mocy sprawczej
   Ustawy o dostępie do informacji publicznej i wydeptuje chyba tysiące własnych ścieżek w gąszczu instytucjonalnych spychoterapii.
   Jedno jest pewne w naszej obecnej rzeczywistości – nieprzeciętni Polacy, tacy jak On, muszą mieć bardzo silną wolę do działania – szczególnie wtedy…..gdy ich życie zawodowe i nie tylko – zwykłe miernoty zaprzepaszczą ze strachu przed własną nicością.

 8. Gostek2 mówi

  Trzeba robić wszystko,by Poalcy wracali do domu czyli do Polski!!

  1. Ada mówi

   200/100!

 9. Zbulwersowany mówi

  PIS -PIC , PO , SLD, Razem, Nowoczesna, PZPR, SD, PSL, KPP to jedno zło. To macki sanhedrynu rozszarpujące Polskę.

 10. Kamaz mówi

  Tu więcej do powiedzenia mają pracodawcy, którzy nie chcą Polakom płacić więcej tylko wolą brać imigrantów, którym będą płacić mniej. Uzbek przyjdzie za 1.8, a Polak za mniej, niż 2.5 się nie podejmie

 11. ktos mówi

  Wiedziałem, że Morawiecki się jakoś dogadał w ue. Mojego głosu PiS nie będzie miał nigdy. O po nie wspomnę. Brakuje alternatyw niestety oprócz Kukiz’15. Nikt nie ma szans.

 12. pawel mówi

  Niestety, przyjmowanie PRACUJĄCYCH imigrantów jest jeszcze koniecznością. Wiele polskich firm zwłaszcza produkcyjnych, bez ich zatrudniania musiałoby zakończyć natychmiast działalność. Ważne, żeby nie przyjmować do Polski roszczeniowej dziczy z zachodu, takich „mniej rozgarniętych inżynierów z Afryki”, których odrzucili po wstępnej selekcji Niemcy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.