Głosowanie w wyborach wyłącznie korespondencyjne. Pakiety wyborcze bez potwierdzenia odbioru

Jacek Sasin/ fot. screen
5

W czwartek (2.04.2020) wicepremier Jacek Sasin był gościem Roberta Mazurka w Rozmowie RMF. Sasin przedstawił najnowszy pomysł PiS na przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich podczas epidemii koronawirusa. Miałyby się one odbyć wyłącznie korespondencyjnie, a pakiety wyborcze miałyby być wrzucane do skrzynek bez potwierdzenia odbioru. Za dostarczenie pakietów byłaby odpowiedzialna Poczta Polska.

Odpowiadając na pytanie, co z osobami, które będą chciały głosować poza miejscem zamieszkania, wicepremier powiedział, że trzeba będzie zgłosić wcześniej swoje miejsce zamieszkania inne niż w rejestrze wyborczym. Można będzie to zrobić drogą elektroniczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany, kiedy możemy spodziewać się powrotu do normalnego życia, Sasin powiedział, że „będziemy jeszcze długo żyć z wirusem”. – Zakładamy w tej chwili pewien horyzont czasowy. Zakładaliśmy, że po świętach Wielkiej Nocy będziemy stopniowo próbować wracać do nie normalnego, ale w miarę normalnego funkcjonowania. Być może to będzie tydzień, dwa tygodnie później. Natomiast to nie oznacza, że to będzie hulaj dusza – podkreślił wicepremier.

Źródło informacji: RMF FM

Zobacz też:

Obowiązkowa aplikacja na smartfony dla osób objętych kwarantanną. Miała pomagać, będzie kontrolować

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Po raz pierwszy od dawna nie oddam głosu w pierwszej turze, bo nie mam na kogo. Wszyscy po kolei zawiedli. Wśród kandydatów nie ma Polaka – jednocześnie prawdziwego katolika i prawdziwego narodowca. W drugiej turze będę najprawdopodobniej zmuszony oddać głos na mniejsze zło.

  1. Śmieszek mówi

   Głupich nie ma co żałować:)

  2. fsdf mówi

   #bosak2020

  3. W K mówi

   Jeżeli w 2. turze chcemy głosować na mniejsze zło, w 1. turze trzeba wybrać posła Bosaka, bo inaczej w II turze zostanie tylko duże zło.

 2. Dar mówi

  Zaczyna się drugi etap pacyfikacji narodu głosowanie korespondencyjne bez potwierdzenia odbioru…………To już nie jest bezczelnośc to jest już początek dyktatury,jeszcze nie mordują ,ale wkrótce zaczną przy pomocy tych którzy za ochłap gotowi to zawsze robić i robią skótecznie od chwili gdy pis zaczęła rządzić ilu obywateli zostało zamordowanych na komendach,nie tylko te głośne przypadki jak ten z Wrocławia ,ale mnóstwo im podobnych.Obecnie w sejmie wszystko przegłosuja wiedzą o tym i dlatego są pewni wygranej.A NARÓD? to pokolenie nie jes takie jak nasze z lat osiemdziesiątych pokornie będzie siedziec cicho,nie wiem czy jest to prawidlowe i własciwe zachowanie,można mieć tylko nadzieję że może coś się wydarzy i sami się zagryzą ,a może pomoże jakiś przypadek taki jaki miał miejsce 10 kwietnia .Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.