Lewica domaga się wycofania rozporządzenia o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią [WIDEO]

Krzysztof Gawkowski i Krzysztof Śmiszek/ fot. screen
5

We wtorek (31.05.2021) Lewica zapowiedziała złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z zapowiedzią wprowadzenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią. Podczas posiedzenia Lewica chce wnioskować o cofnięcie rozporządzenia prezydenta dotyczące stanu wyjątkowego, jeżeli prezydent przychyli się do wniosku Rady Ministrów o jego wprowadzenie.

ZOBACZ: Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Szef MSWiA: „Żadnych wycieczek, żadnych happeningów, żadnych manifestacji w pasie granicznym” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Chcemy, żeby Sejm szybko rozpatrzył wniosek o cofnięcie tego rozporządzenia i żeby stan wyjątkowy w Polsce był wprowadzany rzeczywiście w sprawach wyjątkowych, a nie cynicznie wykorzystywany przez rząd po to, żeby ukryć swoją nieudolność – powiedział poseł Krzysztof Gawkowski.

– Rząd nie radzi sobie z kryzysem uchodźczym, ale przede wszystkim chce ukrywać prawdę na granicy. Rząd Kaczyńskiego chce doprowadzić do sytuacji, w której zostaną zawieszone podstawowe prawa człowieka i nie będziemy mogli dowiedzieć się, co dzieje się na polskiej granicy, nie będziemy mogli dowiedzieć się o niehumanitarnym traktowaniu dziś 30, a w przyszłości może kilkuset osób – oświadczył poseł Lewicy.

Źródło informacji i cytatów: Lewica/Facebook

Zobacz też:

Wypuszczony z aresztu za wysoką kaucją, teraz zniszczył zasieki na granicy z Białorusią. „Są jak agenci obcego wywiadu.” Jest nagranie! [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Na widok tych lewackich antypolskich zdradzieckich totalitarnych bandytów w maskach /zwolenników przymusu, segregacji, terroru i grabieży/ budzi się w człowieku agresja obronna.

 2. Hammurabi mówi

  Przecież ta wypowiedź lewicy to jakiś bełkot!
  Słowa: „i nie będziemy mogli dowiedzieć się, co dzieje się na polskiej granicy, nie będziemy mogli dowiedzieć się o niehumanitarnym traktowaniu dziś 30, a w przyszłości może kilkuset osób”…
  A czy tych popaprańców interesuje coś innego jak torpedowanie każdego propolskiego działania?
  Gdzie do ciężkiej cholery był ich „humanitaryzm” kiedy z przejmowanych kamienic rugowano ludzi przy pomocy zastraszania, podnoszenia czynszów i odcinania od mediów? Gdzie wówczas byli ci których tak obchodzi teraz los migrantów? Gdzie byli ci „sprawiedliwi” kiedy w sądach zapadały kuriozalne wyroki w sprawie Najsztuba, Cimoszewicza, Wujca? Gdzie byli kiedy sądy rozpatrywały pozwy stu kilkudziesięcio latków?
  Taki wybiórczy humanitaryzm to niech sobie lewica w pewne miejsce wsadzi!

 3. Karpa mówi

  Bo oni nas mają za takich manekinów, takie kukiełki którymi można sterować jak im się podoba

 4. W K mówi

  Lewactwo od zawsze myli ludzi ze zwierzetami

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.