Wypuszczony z aresztu za wysoką kaucją, teraz zniszczył zasieki na granicy z Białorusią. „Są jak agenci obcego wywiadu.” Jest nagranie! [WIDEO]

Kramek niszczy zasieki na granicy polsko-białoruskiej
8

Straż Graniczna wspólnie z żołnierzami WP zatrzymała w niedzielę 13 osób, które niszczyły zapory techniczne na granicy Polski z Białorusią – podała SG. Szef MSWiA zapowiedział, że sprawcy „poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań” – zapowiedział Mariusz Kamiński. Wśród zatrzymanych jest Bartosz Kramek.

O zatrzymaniu 13 osób poinformowała Straż Graniczna. Wśród zatrzymany jest 12 Polaków i jeden obywatel Holandii. W sprawie zatrzymano także dwa pojazdy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do incydentu doszło na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Kuźnicy (Podlaskie), mniej więcej w odległości około 15 kilometrów od Usnarza Górnego, gdzie na Białorusi przy granicy z Polską od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów.

Jedną z osób zaangażowanych w niszczenie zasiek na granicy Polski z Białorusią był Bartosz Kramek, prezes Fundacji Otwarty Dialog. Kramek to ulubieniec tzw. „totalnej opozycji”, który zachęcał do przeprowadzenia w Polsce „zamachu stanu” na wzór „Majdanu Kijowskiego” z 2014 roku. W ubiegłym miesiącu, za kaucją w wysokości 300 tysięcy złotych, został wypuszczony z aresztu, w którym znalazł się po zatrzymaniu go przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Lubelska Prokuratura Regionalna wskazuje, że Kramek jako prezes spółki Silk Road „od sierpnia 2012 r. do lutego 2016 r. wystawił 59 faktur VAT z tytułu nieokreślonych usług konsultacyjnych na rzecz 11 zagranicznych kontrahentów na łączną kwotę ponad 5,3 mln zł”. Sąd wypuścił Kramka z aresztu, ponieważ uznał, że zebrany materiał dowodowy nie pozostawia złudzeń, że Kramek to przestępca: Wbrew stanowisku obrońców zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dużym stopniu uprawdopodabnia popełnienie przez podejrzanego czynów objętych zarzutami. Wskazują na to dowody zawarte w aktach sprawy – napisał w uzasadnieniu sędzia Wiesław Pastuszak i podkreślił: „\Analiza materiałów postępowania prowadzi do konkluzji, że wysoce realna jest groźba wymierzenia podejrzanemu surowej kary pozbawienia wolności. Za te czyny Kramkowi grozi 12 lat więzienia.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj także:

„Ukraińcy spalili nam dwa domy. Polaków uciekających z Wołynia spalili żywcem.” Wywiad z Heleną Lizak, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Zamojszczyźnie [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  To są dywersanci, agenci obcego wywiadu, bez wątpienia. Ci agenci poniżają i ośmieszają Państwo Polskie i Polaków w oczach całego świata, bo takie mają zadanie.
  Jest to możliwe jedynie dlatego, że pełniący obowiązki prezydentów i premierów Polski zachowują się jak lokaje, a nie honorowi, odważni panowie mający dobro Polski i Polaków na pierwszym miejscu.

 2. AntyPO✡PiS mówi

  Wsadzić za kraty za zniszczenie mienia SG , a przed tym nie żałować policyjnej pały na te SB-ckie postkomunistyczne resortowe dzieci. Oni antypolonizm oraz chorą nienawiść do polskich katolików już wyssali z mlekiem matki – ukraińskiej lub żydowskiej komunistki.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Marna prowokacja. Nie podszywaj się lewacka, obrzezana pało pod Konfederację!

 4. AntyPO✡PiS mówi

  @Konfederat

  Marna prowokacja. Nie podszywaj się lewacka, obrzezana pało pod Konfederację!

 5. baca mówi

  Po co straż graniczna ma broń? Czas w końcu jej użyć.Niech ci co niszczą zasieki spróbują na ruskiej granicy,tam raz dwa się dowiedzą co to granica.

 6. Hammurabi mówi

  Paranoja?
  „Sąd wypuścił Kramka z aresztu, ponieważ uznał, że zebrany materiał dowodowy nie pozostawia złudzeń, że Kramek to przestępca”…
  Przy kwocie 5,3 mln zł te 300 tys to… 5,66%. Całkiem tanio. W sam raz, by się zwinąć i zaszyć gdzieś otoczonym nimbem „męczennika”.
  Co innego jakby było to 5,6 mln uwzględniające nielegalny zarobek plus zabezpieczenie.
  Jednak jak widać bezkarność rozzuchwala i oto pan Kramek dopuszcza się kolejnego, tym razem kryminalnego przestępstwa.
  Ciekawe jaką sumę kaucji wyznaczy tym razem „niezawisły” sąd? Czy rozłoży ją na wszystkich uczestników przestępstwa?

 7. ok mówi

  Pierwszy raz slysze o tym bartoszu sromku. ale widac ze to uzyteczny duren. z tych co za odpowiedmia kwote zezra wlasne ówno
  taki typ to wybrakowany produkt genetyczny. miejmy nadzieje, ze zaniknie w toku ewolucji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.