Konfederacja popiera wprowadzenie stanu nadzwyczajnego przy granicy z Białorusią [WIDEO]

Michał Urbaniak i Krzysztof Bosak/ fot. screen
7

We wtorek (31.08.201) rząd ogłosił, że zostanie wprowadzony stan wyjątkowy na terenach przy granicy z Białorusią. Dzień wcześniej Konfederacja zaapelowała o wprowadzenie stanu nadzwyczajnego na tym obszarze.

– Oczekujemy, że rząd wyciągnie wnioski z tej sytuacji, w której co chwilę przerywana jest normalna praca służb granicznych, obrażani są funkcjonariusze Straży Granicznej, obrażani są żołnierze Wojska Polskiego, prowadzone są różnego rodzaju prowokacje, strażnicy graniczni muszą bawić się w berka z niepoważnymi, infantylnymi posłami. Ta sytuacja powinna się natychmiast skończyć, ponieważ podważa powagę państwa polskiego-  powiedział poseł Krzysztof Bosak.

Poseł Konfederacji wskazał, że Litwa i Łotwa już wprowadziły stany nadzwyczajne w pasie przygranicznym. – Jeżeli przy pomocy dotychczas dostępnych instrumentów prawnych służby państwowe, policja i wojsko nie są w stanie zapanować nad sytuacją, należy wprowadzić stan nadzwyczajny w gminach lub powiatach przygranicznych – oświadczył Bosak.

Bosak podkreślił, że budowane obecnie prowizoryczne umocnienia na granicy nie spełniają wymogów, jakie stawia się przed nowoczesnymi systemami ochrony perymetrycznej, ponieważ brak w nich systemów detekcyjnych umożliwiających w czasie rzeczywistym lokalizowania prób naruszeń granicy. – Oczekujemy profesjonalnego zabezpieczenia wschodniej granicy – podkreślił poseł Konfederacji. Powiedział też, że osoby niszczące instalacje graniczne powinny ponieść surowe konsekwencje swojego działania.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Jak poseł KO stał się pośmiewiskiem Internetu! Próbował staranować celników, upadł na glebę i straszył „skanowaniem twarzy” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. dzialacz PO mówi

  Motloch z konfederacji ramie w ramie z motlochem z PiS!!! tfuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 2. Młotek mówi

  Niby takie rozwiązanie ma sens, ale… mając na uwadze zasadę ograniczonego zaufania. Mam tyłu głowy ustawę 14… Z tydzień możemy obudzić się w nowej rzeczywistości przy której lockdown w Sydney to bułka z masłem.

 3. anonim mówi

  Ale odleciałeś. To już którą dawkę mRNA kazałeś sobie wstrzyknąć?

 4. Robert mówi

  Konfederacja od pewnego czasu robi zwykłą medialną ściemę. Nie wnoszą projektów ustaw. Chyba zebranie 100.000 tysięcy podpisów by odwołać i osądzić Pana Pinokia nie stanowiłoby problemu ? A jednak tego nie robią. Krzyczą coś w kierunku ministra od jednej Choroby ale ten jest tylko narzędziem w rękach Pinokia. Coraz bardziej mi zaczyna Konfederacja śmierdzieć 👿👿👿👿👿👿

 5. AS mówi

  Już kiedyś pisałem, że wszystkie, podkreślam wszystkie tzw. partie, w szczególności parlamentarne są “koncesjonowane”. W Grecji kilkanaście lat temu, w czasie zapaści, kilku Greków chciało założyć prawdziwą, swoją, grecką i niekoncesjonowaną partię. Jak się domyślacie, wszyscy nie żyją,

 6. W K mówi

  Na CEPowisle posel Braun dobrze sie wypowiedzial w sprawie. To znaczy, ze trzeba popierac jego partie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.