Książka Ziemkiewicza wycofana z Allegro. Rzecznik koncernu twierdzi, że to nie jest cenzura… Międlar: “Mają ludzi za idiotów? W 2018 wycofali moją książkę”

8

30 maja 2020 informowaliśmy Państwa o naciskach Stowarzyszenia Otwarta RP, która domaga się wycofania najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza ze sprzedaży. Jakby tego było mało do akcji cenzurowania książki włączyło się Stowarzyszenie “Nigdy Więcej”, które w 2018 roku doprowadziło do wycofania ze sprzedaży na Allegro książki Jacka Międlara pt. “Moja walka o prawdę”. Teraz taki sam los spotkał książkę Ziemkiewicza pt. “Cham niezbuntowany”.

Oferty usunęliśmy na podstawie zgłoszenia od Stowarzyszenia “Nigdy Więcej” – czytamy na profilu Allegro na Twitterze. Odesłano do “szczegółowej argumentacji” organizacji, w której znajdują się takie oto kwiatki:

W książce Ziemkiewicz nazywa ponadto młodych Izraelczyków „maszynami do zabijania”, pisząc: „Kolejne pokolenia Żydów, szczególnie młodych mieszkańców Izraela, wychowywane są od małego w paranoicznym poczuciu osaczenia. Trzeba formowanym na maszyny do zabijania dzieciakom wtłoczyć do głów, że są przedstawicielami rasy szczególnej, rasy, którą wszyscy zawsze prześladowali i nadal wszyscy dyszą chęcią, by ją do reszty wymordować. Wszystko, cokolwiek każą wam zrobić dowódcy, jest tylko obroną – atakiem uprzedzającym, aby nie powtórzyły się potworności Holokaustu. Jeśli twój wróg knuje przeciwko tobie, wstań i zabij go pierwszy, powtarzają syjoniści”. Ziemkiewicz używa określenia „syjoniści” jako inwektywy skierowanej przeciwko Żydom w ogóle, bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistym znaczeniem tego słowa.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: Od służby w armii zbrodniarzy do walki z „mową nienawiści”. Tajemnicza droga „trędowatego” Jonny Danielsa

Za przykład wskazano także – ich zdaniem niedopuszczalne – słowa Ziemkiewicza o “syjonizmie”, który “pod wpływem Holokaustu, a raczej mitu Holokaustu, który sam zbudował, nabrał szczególnego okrucieństwa”. I w sumie tyle wystarczyło, by lewacka organizacja wymusiła na Allegro wycofanie książki ze sprzedaży, gdyż jak sami zaznaczają, “decyzję o usunięciu aukcji każdorazowo podejmuje Allegro na podstawie własnego regulaminu”. Słowem tezy dokładnie te same, które w bojkotowanej przez lewactwo książce zawarł Jacek Międlar. Po tym gdy Ziemkiewicz zapewnił, że sprawę przekaże do prawników, głos w sprawie zabrał rzecznik prasowy Allegro, Paweł Klimiuk, wyznając, że w Allegro nie ma cenzury, najwyraźniej mając ludzi – jak zaznacza Międlar – za idiotów. Dlaczego?

Przypomnijmy, że do niemal identycznej sytuacji doszło w 2018 w związku z książką Jacka Międlara “Moja walka o prawdę”, którą najpierw wycofano z Empiku, a potem z Allegro, mimo iż lewactwo, które ją bojkotowało, nawet nie zdążyło jej przeczytać. Wtedy to Czytelnik portalu wPrawo.pl przesłał nam następującą informację: „Napisałem zapytanie do serwisu Allegro.pl. Pytałem się o przyczyny usunięcia z oferty książki Jacka Międlara „Moja walka o prawdę”. Oto odpowiedź: „Jako że w serwisie Allegro zabroniona jest sprzedaż jakichkolwiek materiałów propagujących ideologie totalitarne, a także na podstawie współpracy z organizacją Nigdy Więcej – po weryfikacji wskazanej książki uznano że nie może ona zostać dopuszczona do sprzedaży w serwisie Allegro.”

Tak się składa, że teraz Jacek Międlar skończył pisać drugą książkę, która jak mówi w nagraniu, będzie o wiele mocniejsza niż pierwsza pozycja, przeciwko której buntowało się tak wielu. Ba, będzie w niej mowa o tym, że postawa Otwartej RP wynika z wielowiekowej tradycji plemienia żydowskiego osiedlonego na polskiej ziemi.
To książka, której podtytuł brzmi „Wielcy Polacy o Żydach”. Tytuł jest jeszcze tajemnicą – mówi Jacek Międlar i pyta: – Czego teraz mam się spodziewać? Palenia moich książek na stosie? A może żydowskich szwadronów na ulicy? Pewne jest, że dowody i fakty uderzą w polakożerczą propagandę stosowaną przez Żydów od stuleci.

Zobacz:

[MONITORING] Napaść ABW na mieszkanie Jacka Międlara – nagranie z monitoringu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ironia mówi

  Dawno dużo ludzi już opuścił allegro bo stali się kolumna komunistów i przestępców patrz. – gaweł.

 2. z-k mówi

  Jest już w sprzedaży? Trzeba sie śpieszyć. Kiedyś po takiej nagonce kupiłem Sołżenicyna “200 lat razem”. Świetna książka. Drugi tom długo torpedowano i ukazał się po dwóch latach. Próbowałem porównać z oryginałem rosyjskim i wydaje się, że jednak wymuszono ocenzurowanie. Pewny nie jestem bo zbyt słabo znam rosyjski ale kiedyś się przyłożę i porównam.

 3. Antyparch mówi

  Panie Jacku!
  Wiecej takich artykulow.

  1. Jacek Międlar mówi

   Co w tym tekście takiego rewelacyjnego ;-)? Zawsze piszemy prawdę i tylko prawdę :))

  2. Antyparch mówi

   W tekscie rzeczywiscie nic rewelacyjnego.
   Tematyka fascynujaca,doprowadzajaca do bialej goraczki zydow. I odwaga,ze Pan o tym pisze,jako jeden z nielicznych i “otwartym tekstem”.

 4. Teresa Maria mówi

  Co to za kraj gdzie organizacjom sponsorowanym z zagranicy, przez wrogie nam siły, pozwolono na działania sprzeczne z interesami obywateli tego kraju? Co to do cholery za kraj?

 5. soros to palindrom mówi

  na aledrogo bez problemów można znaleźć ‘anarchistyczną książkę kucharską’ tak więc ten no… no właśnie.
  smacznego. mołotowy prawem, nie towarem. wolność słowa też prawem, pod warunkiem że z lewej.

 6. Robert mówi

  Niezła reklama dla książki trzeba będzie kupić

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.