Kpiny z Polaków! Minister Czaputowicz o ustawie 447: „Nie ma w niej nic na temat mienia bezspadkowego”

Jacek Czaputowicz/ fot. twitter
9

W wywiadzie na portalu wpolityce.pl szef MSZ Jacek Czaputowicz skomentował podpisanie ustawy 447 przez prezydenta Trumpa. – Ustawę jednogłośnie przyjął Senat, a później Kongres USA, więc oczywistym było, że prezydent Trump ją podpisze. Nie daje ona jednak żadnych instrumentów prawnych. Uważam, że nie ma w niej np. nic na temat mienia bezspadkowego.

To są jawne kpiny z Polaków. W punkcie 3 ustawy 447 wyraźnie napisano, że dotyczy ona restytucji mienia bezspadkowego („the restitution of heirless property to assist needy Holocaust survivors”). Czy minister Czaputowicz nie umie czytać? A może myśli, ze Polacy nie umieją czytać? Albo są tak głupi, ze przełkną to kłamstwo bez mrugnięcia okiem?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Sama ustawa nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dotyczącego majątków. Chodzi bardziej o monitorowanie, jak te kwestie są rozwiązywane w poszczególnych państwach. Gdy USA zwróci się do nas, jak u nas kwestie restytucji są rozwiązywane, to oczywiście udzielimy wyjaśnień – mówi Czaputowicz.

Bagatelizowanie zagrożenia wynikającego z ustawy 447 dyskwalifikuje Czaputowicza jako ministra. Owszem, w ustawie nie zapisano wprost, że konkretne majątki mają zostać przekazane gangsterom przemysłu Holokaustu. Ale stworzono narzędzie politycznego nacisku, którego celem jest pozaprawne wymuszenie gigantycznych kwot od Polski. Czy minister Czaputowicz tego nie widzi?

– Ustawę traktujemy jako niesprawiedliwą. Jeszcze raz podkreślę, że mówi ona o obywatelach polskich narodowości żydowskiej, a przecież w USA jest wielu Polaków, którzy nie są tej narodowości. Im też majątek został skonfiskowany, czy zrabowany, a nikt się o tym nawet nie zająkuje. Ktoś był np. z armią Andersa, został w USA, a w Polsce jest jego majątek i sprawa nie jest uregulowana. Tymczasem państwo amerykańskie w ogóle o niego się nie troszczy, natomiast troszczy się o obywateli żydowskich. To budzi złe skojarzenia, bo już na pierwszy rzut oka widać, że jest to niesprawiedliwe. I to na pewno będziemy podnosić – zapewnił Czaputowicz.

Mówienie, że coś jest niesprawiedliwie, nie jest żadnym argumentem w polityce. To po prostu żałosne skamlenie i nic ponad to. Z takim podejściem minister Czaputowicz może co najwyżej wygrywać debaty u cioci na imieninach. Żydowskie roszczenia to sprawa, w której stawką jest być lub nie być państwa polskiego. Pora to sobie w końcu uświadomić.

Źródło: wpolityce.pl

Przeczytaj też:

„W Jedwabnem Polacy zabili Żydów”. Szef MSZ oskarża Polaków. A gdzie ekshumacja i dokumenty z IPN?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Dotąd total-opozycja grzmiała, że PiS pisze ustawy na kolanie, że łamie konstytucję (dekabryści w Rosji wyprowadzili na ulice Petersburga żołnierzy, którym kazali krzyczeć: Niech żyje cesarz Konstanty i jego żona Konstytucja!), że bezprawie. Nic to, wg Czaputowicza gumożujce wcale nie lepsi – robią sobie fikuśną ustawę, „nie daje ona jednak żadnych instrumentów prawnych”. Ot, bubel prawny. Od razu mi lepiej…

 2. maja mówi

  Ciaputowicz to nędzny szczur kanalizacyjny a nie Polak. WOW sprzedawczyku, nieudaczniku!!!!!!
  Cały rząd to przedstawiciele usraela + rezydent Juda!!!!!!!!

  1. Claire mówi

   Ma to sens, ale ilu Polaków o tym się dowie? Jaki jest zasięg tej wiadomości?

 3. Claire mówi

  Oni dokładnie wszystko wiedzą zdrajcy, bo cichcem jeździli na tajne rozmowy do USA i Izraela już wcześniej. Po prostu polskojęzyczni Żydzi z PISPO zrobili deal z Żydami amerykańskimi jak ograbić Polaków. Tak samo kłamią jeśli chodzi o mienie bezspadkowe, co innego mówią Polakom, a co innego robią, jak i z nachodźcami – mieli ich nie wpuszczać, a oficjalne statystyki rządowe pokazują co innego, co widać gołym okiem na ulicach. Trzeba pogonić ten lumpenploretariat, który się przyssał do stołków poselskich, raz na zawsze.

  1. Zenek mówi

   Claire what do you say?

 4. julie mówi

  Wezcie i wyslijcie drania z powrotem do poroszenku na upainu i zgarnijcie caly ten czerwony kolchoz talmudzki rowniez !

 5. julie mówi

  Jeszcze raz witam Was Polesie. Jutro to znaczy w sobote o godzinie 13 – tej , rozpocznie sie demonstracja pod urzedem miasta Jersey City, nastapi przemarsz spod urzedu pod Pomnik na Exchange Place ( ejschendz plejs ) . Tak wyglada sobota. Niedziela . Spilecznosc polsko-amerykanska zgromadzi sie w niedziele 13 maja , o godzinie 15-tej przed Pomnikiem Jatynskim aby zaprotestowac przeciwko planom jego usuniecia z Exchange Place. Ten krociutki opis na dwa dni pozwolilam sobie odgapic z gazetki ABECADLO , NJ, ktora jest wydawana w Clifton. NJ . Swieta Panienko Chron Nas Polakow w calym swiecie i Ojczyzne Chron ! Szczesc Boze Polesie !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.