Konfederacja złoży wnioski do NIK i prokuratury w związku z bezprawnymi lockdownami wprowadzonymi przez rząd [WIDEO]

Michał Urbaniak, Robert Winnicki, Artur Dziambor/ fot. screen
13

W czwartek (25.03.2021) posłowe Konfederacji zapowiedzieli złożenie wniosków do NIK oraz zawiadomienie do prokuratury w związku z bezprawnymi lockdownami wprowadzanymi przez rząd.

ZOBACZ: Obostrzenia epidemiczne od 27 marca: Zamknięte żłobki, przedszkola, salony fryzjerskie, sklepy meblowe i budowlane. Nowe limity w kościołach i sklepach [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To są działania, które w przyszłym tygodniu będziemy kwitować wnioskami do Najwyższej Izby Kontroli. Będziemy kwitować wnioskami o szczegółową, wnikliwą kontrolę u pana premiera w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i u pana ministra Niedzielskiego w Ministerstwie Zdrowia. Będziemy również wnioskowali o szczegółową kontrolę podstaw prawnych, na których rząd dokonuje tych kolejnych lockdownów. A za tym pójdą wnioski do prokuratury – poinformował poseł Robert Winnicki.  – To są działania, za które władza musi ponieść odpowiedzialność. Tak dalej być nie może. Rząd od roku bardziej walczy z obywatelami niż z koronawirusem – podkreślił.

Poseł Artur Dziambor przedstawił rezultat wprowadzenia lockdownu w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie liczba zakażeń nie spada, ale rośnie.

– Mamy państwa, które nie zamknęły się, tak jak my. Mamy państwa, które wycofują się z lockdownu, mimo że oficjalna zachorowalnośc jest tam często wyższa niż w Polsce – powiedział Dziambor i przytoczył przykłady z USA, gdzie stany otwarte lepiej radzą sobie z koronawirusem niż stany zamknięte.

– Mamy Szwecję, którą my, jako Konfederacja, pokazywaliśmy od samego początku jako wzór do naśladowania. Mówiono nam, że tam przecież umarło najwięcej ludzi. Polska wczoraj przegoniła Szwecję, jeżeli chodzi o śmiertelność na milion mieszkańców. Mówiliśmy, że tak właśnie będzie – wskazał Dziambor.

– Zamiast zajmować się faktycznymi problemami, które są w służbie zdrowia, premier Morawiecki wraz z ministrem Niedzielskim wychodzą i szczują na opozycję, na wszystkich, którym nie podoba się polityka lockdownowa, na szpitale i zarządzających nimi. Tak nie powinno to wyglądać  – podkreślił poseł Michał Urbaniak. – Mam wrażenie, że tu nie ma myślenia o przyczynach i skutkach, tylko stwierdzanie, że jak rośnie liczba zakażeń, to zamknijmy i na pewno to zadziała – powiedział.

– To nie jest możliwie, żeby wytrzymała to nasza gospodarka. To nie jest możliwe, aby wytrzymało to zdrowie psychiczne obywateli. To nie jest możliwe, aby nasze państwo było w stanie długo w takiej formie funkcjonować – podkreślił Urbaniak.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

„Walka z ludźmi w obronie pandemii”. Konfederacja o ogólnopolskim lockdownie wprowadzanym przez rząd [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Brawo polscy patrioci z Konfederacji!
  Trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy postkomunistyczne lewactwo z PiSraela, które realizuje program NWO na rozkaz globalistów.

  1. Sabo mówi

   wreszcie ktoś normalny, pozdrawiam

 2. Rafał mówi

  Dobry i merytoryczny występ. Aż się boję co teraz odpali duet JKM-Bosak, żeby- jak zwykle- skompromitować Konfederację i Prawicę.

  1. sabo mówi

   Rafał nie kombinuj cwaniaku

  2. Sabo mówi

   Rafał ty TROLU, usunąłeś mój wpis……

  3. Zbigniew mówi

   Oh!

   Oni nawet jakby chcieli zrealizowac jakis program, to i tak by ich to przeroslo a potem bylyby efekty takie jakie widzimy: w Niemczech koscioly otwarte a zamkniete galerie – u zydkow galerie otwarte a koscioly zamkniete.

   Otwarte beda dopiero na szabas ale to sa winni wyborcy, to jest efekt aktywnosci umyslow wyborcow na poziomie trolla Matki (matki chyba samogonu – matka wynalazla samogon)

  4. Ola mówi

   Brawo Zbigniew :):)

  5. sabo mówi

   Zbigniew Trolu tak szybko nie uwolnisz się ode mnie

 3. Sabo mówi

  wreszcie ludzie zaczynają widzieć te oszustwa z Covidemm

 4. Halina mówi

  Mam nadzieję, że nie skończy się tylko na zapowiadaniu złożeniem wniosków do prokuratury. Późno się obejrzeli, ale… lepiej późno niż wcale. Poczekam, aż złożą te wnioski.

 5. adi mówi

  Pis to najgorszy syf jaki mogl przydazyc sie Polsce po wojnie. Co by nie zrobili i tak będą opluci ponieważ dobrą zmiane to faktycznie zrobili ale dla swoich. Nienawisc kolesiostwo uklady afery – mieli byc lepsi od PO a to ta sama patologia z ta różnicą ze ze zlozonymi raczkami

 6. Flex mówi

  W pakiecie z tym powinny jeszcze pójść odszkodowania dla poszkodowanych tymi bezprawnymi działaniami. Ale nie płacone z budżetu czyli naszych podatków, a solidarnie z majątków osobistych całej Rady Ministrów i ich „doradców”. To by ich i następców skutecznie oduczyło takiego lekceważenia społeczeństwa! Tak na marginesie intryguje mnie też, jak wyglądają wypłaty dla uposażonych z polis na życie osób, które zmarły z przypisanym w akcie zgonu covidem. Czy aby w przypadku epidemii nie odmawiają wypłat tak jak często są wyłączenia aktów terrorystycznych, działań wojennych itp.?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.