Obostrzenia epidemiczne od 27 marca: Zamknięte żłobki, przedszkola, salony fryzjerskie, sklepy meblowe i budowlane. Nowe limity w kościołach i sklepach [WIDEO]

minister Adam Niedzielski/ fot. Twitter
22
SKLEP-WPRAWO.PL

W czwartek (25.03.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie zakażeń koronawirusem, która wyniosła 34 151 przypadków. Nic dziwnego, skoro przeprowadzono rekordową liczbę testów, czyli ponad 102,5 tysiąca. W tej atmosferze grozy premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili na konferencji prasowej nowe „zasady bezpieczeństwa”, które mają obowiązywać od soboty (27.03.2021). Na jak długo? Na razie do 9 kwietnia, ale premier nie wykluczył kolejnego zaostrzenia restrykcji.

Od soboty zostają zamknięte salony fryzjerskie, salony urody i kosmetyczne oraz sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2. Otarte będą hurtownie i składy budowlane.

Zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Wprowadza się nowe limity dla sklepów i miejsc kultu religijnego: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2, 1 osoba na 20 m2 w kościołach.

Działalność obiektów sportowych zostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Zamknięte będą m.in. korty i ścianki wspinaczkowe.

Rząd zaleca przechodzenie na pracę zdalną wszędzie, gdzie to możliwe. Zaleca również, aby Wielkanoc spędzić wyłącznie z domownikami.

Źródło informacji: Twitter, Facebook/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Bunt przeciw zamknięciu kościołów w Niemczech. Merkel wycofuje się z decyzji o twardym lockdownie podczas Świąt Wielkanocnych

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. finka mówi

  A w Szwecji bez maskowania, knajpy czynne, przedszkola, szkoły też i niższa śmiertelność niż w Polsce. Nawet rządowy ekspert prof Flisiak powiedział, ze to bez sensu, bo epidemia i tak wyhamuje, jak to na wiosnę bywa ale rząd będzie chciał udowodnić, ze to jego zasługa. Szkoda, ze nie dodał, że to rząd sadystycznych psychopatów, który dla swoich politycznych celów zostawi po sobie spaloną ziemię, żeby jeszcze wyjaśnili jak wirus odróżnia sklepy Biedronki, Lidle od budowlanych.

  1. Matka mówi

   Nie łżyj, trollu.

   Szwecja ma obecnie najwyższy wskaźnik zachorowań na Covid na 100 tys. mieszkańców w Europie Zachodniej (600). A liczba zgonów na Covid jest, przeliczając na liczbę mieszkańców i porównując do Polski, tak sama jak u nas. Dlaczego nie ma więcej? Bo od jesieni w Szwecji wprowadzono jednak obostrzenia, przyznając, że początkowa strategia była błędna. I że szybko zaszczepiono najstarszą część populacji, pensjonariuszy domów opieki.

   I Flisiak niczego takiego nie powiedział. Nawet nie mógłby, bo to wyjątkowo głupie. W obostrzeniach nie chodzi o to, ilu będzie chorych po wiośnie, tylko ilu ludzi zachoruje teraz i umrze. Plus, ilu umrze nie tylko na Covid, jeśli służba zdrowia padnie w związku z niekontrolowaną liczbą zachorowań.

  2. Maciej mówi

   tow. „Matka”

   Biorąc pod uwagę wątpliwy sposób diagnostyki zakażeń oraz najczęstszą śmiertelność na covid z chorobami towarzyszącymi, równie dobrze można stwierdzić, że powodem zgonów było szybkie wprowadzenie szczepień najstarszej części populacji. Na początku marca Szwecja odnotowywała 32 zgony na milion mieszkańców, podczas gdy średnia w Europie wynosiła 51.

   Jednak wyższy wskaźnik zakażeń nie spowodował wprowadzenia przez władze żadnych radykalnych restrykcji i nowe obostrzenia nie są planowane na święta wielkanocne. Natomiast podjęto decyzję o wznowieniu zajęć w szkołach średnich.

   A istniejące już obostrzenia, to; zakaz sprzedaży alkoholu w lokalach gastronomicznych po godz. 20, ograniczenie liczby osób mogących przebywać w sklepach oraz ZALECONO (nie nakazano) stosowanie maseczek.

   Szwedzi nie zniszczyli sobie gospodarki poprzez jej zamrożenie.

 2. BP mówi

  Zapraszam do biedronki od 10 do 14. 1 osoba na 1m2. A synagogi i meczety też mają ograniczenia?

  1. Matka mówi

   A wypowiadający się poważnie na temat pandemii w tym nagraniu to Grzegorz Płaczek. Z informacji o jego doświadczeniu i wykształceniu: „doświadczony artysta, szkoleniowiec i autor książek o sztuce fotografii ślubnej”.

   Nie no, cyrk, cyrk na kółkach. Za ekspertów od radzenia sobie z epidemią robią artysta-fotograf i magister archeologii.

  2. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Klasycznie, jak to u towarzyszki – tylko argumentum ad personam. Żenujące

 3. MAREK mówi

  Ci dwaj lewaccy kapo w maseczkach są dowodem że maseczki są bardzo niebezpieczne ! Wprowadzili covidterror , cenzurę , propagandę aby odebrać nam wolność , zdrowie, majętność i życie !
  Ciekawe czy ludzie wreszcie zrozumieją jaki jest cel kolejnego lewackiego totalitaryzmu ?
  Czy ludzie nadal posłusznie będą szli mamieni propagandą o higienie i zdrowiu do nowoczesnej odmiany „komór gazowych” ! Kapo dobrze wiedzą że nie chodzi o „higienę i zdrowie” tylko o całkowite zniewolenie , poniżenie i depopulację !!!

 4. verizanus mówi

  Niebezpiecznie może być dopiero WTEDY jak ONI wypuszczą PRAWDZIWĄ zarazę na szeroką skalę 😉 Może na razie to wszystko tylko poligon i testowanie ;).

 5. Rebih mówi

  Przygotowywali nas do tego od prawie dwóch tygodni, a rozkaz dostali zapewne jeszcze znacznie wcześniej. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby za kilka dni ogłosili kolejne restrykcje, przekonawszy się, że do otwartego buntu nadal nie doszło.

 6. Rebih mówi

  Tymczasem Astra-Zeneca potwierdziła, że ich szczepionka może wywoływać zakrzepicę w niektórych wypadkach.

  1. Matka mówi

   Może. W 25 przypadkach na 20 milionów (jeśli to w ogóle była zakrzepica spowodowana szczepionką).

   Tymczasem, wczoraj w Polsce zmarło 520 osób na Covid.

  2. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Jaka zakrzepica ? Każda szczepionka na covida jest doskonała na wszystkie przypadłości. Najważniejsze aby ją przyjmować z należną wiarą, tak samo jak codzienny armagedon liczb śmiercionośnego wirusa.

 7. ANtygudłaj mówi

  Rządzą nami Qrwy i psychopaci. Bierzmy się za to było zanim nas Polaków pożrą całkiem.

 8. santana mówi

  „Genialni doradcy medyczni” wybadali, że covidek unosi się nad ziemią na wys 1m i następnym ruchem rządzących będzie nakaz chodzenia na czworaka i w kagańcu. Zapewne sekta covidiotów szybko dostosuje się do nowych rozporządzeń.

  1. Matka mówi

   Sekta covidiotów łyka wyłącznie kity serwowane przez dedykowane dla idiotów portale, jak ten i innych covidiotów w Internecie. Nie wiem, czy byście łyknęli tego typu kit w wydaniu informacji rządowej.

 9. Szczur mówi

  A mnie interesuje to, dlaczego rząd podaje statystyki zarażeń w liczbach, a w procentach już nie. Czyżby celowo chciano nas szokować wysokimi liczbami, zamiast podać jaką częścią ogólnej liczby przetestowanych są ludzie, u których wykryto covid?

  1. Matka mówi

   A 520 zgonów dziennie to cię nie szokuje? Jak nie, to proszę bardzo: zwykle dziennie umiera około 1000 Polaków – masz więc procencik – wzrost zgonów tylko w wyniku Covida o 50%. A do tego na pewno jest kolejny wzrost w wyniku paraliżu służby zdrowia, może więc i wyjdzie 100%.

  2. W K mówi

   @Matka Jesteś przypadkiem trudnym, ponieważ dla ciebie umieranie wskutek chorób współistniejących zaczęło się w ubiegłym roku, a nie odkąd istnieje ludzkość.

 10. Naród mówi

  Tej Zdradziecki Pinokio, Niedzielny baranie, Kaczka i reszta dzbanów… Pakować się idziemy po was…! Naród…

 11. Alek mówi

  W średniej wielkości kościele mniej ludzi niż w autobusie.
  Czyli 90% tych, co zwykli chodzić do kościoła przed chińską grypą, nie ma szans na udział we Mszy Św.w Wielkanoc. O udziale w nabożeństwie wielkopiątkowym 98% może tylko pomarzyć. Na modlitwę 10 min.przy grobie Pańskim czekanie 8 godzin, chyba że proboszczowie zrobią grafik.
  I to się nazywa wolność religijna w nwoej normalności.
  Gdzie to UE, co to jeszcze niedawno krzyczało w sprawie łamania praworządności w Polsce?
  I to

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.