„Walka z ludźmi w obronie pandemii”. Konfederacja o ogólnopolskim lockdownie wprowadzanym przez rząd [WIDEO]

Krystian Kamiński, Michał Urbaniak i Tomasz Grabarczyk/ fot. screen
8

W czwartek (18.03.2021) Konfederacja odniosła się do decyzji rządu o wprowadzeniu ogólnopolskiego lockdownu. – Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a można odnieść wrażenie, że mamy teraz walkę z ludźmi w obronie pandemii. To, co robi minister Niedzielski, wcale nie przynosi dobrych rezultatów – powiedział poseł Michał Urbaniak. – To jest jakiś amok covidowy, w którym jest minister Niedzielski. Można powiedzieć, że rząd będzie walczył z covidem do ostatniego polskiego pracownika i ostatniego polskiego przedsiębiorcy – dodał.

Urbaniak odniósł się też do wstrzymania zabiegów diagnostycznych i operacyjnych – Tysiące ludzi umrze, dlatego że rząd skupia się wyłącznie na covidzie, a zapomina o innych chorobach, a one nie przestały ludzi dotykać – podkreślił Urbaniak i zaapelował do ministra Niedzielskiego, aby zajął się problemami służby zdrowia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Krystian Kamiński wskazał, że lockdowny nie działają, a najlepszym przykładem jest punktowy lockdown wprowadzany w ostatnim czasie. – Trzy tygodnie temu województwo warmińsko-mazurskie trafiło w lockdown. Wtedy zarażenia dzienne były na poziomie 600 osób. Dziś jest to ponad 800 osób – poinformował Kamiński.

– Wprowadzenie nauki zdalnej dla klas I-III nie ma żadnego uzasadnienia. Powoduje kolejny dramat – dramat tych dzieci, bo one znowu zostaną odciągnięte od swoich klas, od kontaktów interpersonalnych, od normalnych zachowań społecznych. Nauka online nie zastępuje prawdziwej nauki – podkreślił Kamiński.

Kamiński poinformował też, że otrzymuje telefony od osób, które miały wyznaczone zabiegi w szpitalu, ale zostały one odwołane, ponieważ szpital przemianowano na covidowy. – Pytają, czy ich zdrowie jest mniej istotne od zdrowia ludzi, którzy zarazili się covidem. I co ja mam tym ludziom powiedzieć? Ponieważ minister Niedzielski uważa, że trzeba całe siły przeznaczyć na walkę covidową, to wszystkie inne choroby są mniej ważne? – mówił Kamiński.

– Rząd ubzdurał sobie, że zamknięcie gospodarki, że lockdown uratuje zdrowie Polaków i poprawi naszą sytuację. Ale to nieprawda – stwierdził Tomasz Grabarczyk i podał przykłady ze Stanów Zjednoczonych, z których wynika, że więcej zakażeń występuje w tych stanach, w których wprowadzono lockdown i nakaz maskowania.

Komentując wypowiedź ministra Niedzielskiego o planowanym zamykaniu „zupełnie wszystkiego”, Grabarczyk stwierdził: – Mamy do czynienia z ludźmi obłąkanymi. Mamy do czynienia z ludźmi, którzy wmówili sobie, że jeśli będziemy wszystko zamykać, to wszyscy będziemy zdrowi. Tylko, że od roku zamykamy, a mamy skoki zakażeń.

Źródło informacji: Facebook/Konfederacja

Zobacz:

Sąd Najwyższy orzekł, że rządowe rozporządzenia epidemiczne rażąco naruszyły prawo. Kasacje ws. zakazu przemieszczania się

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. YWANDA mówi

  Loke to byl olbrzym w mitologii skandynawskiej a uosobial zlo i byl ojcem zmiji. Alanowie byli Wolosami-Romami (nie Cyganami), lana(I)=welna a Goci ich pobratymcami; herb Gotlandii. Lock down to powrot dia-bali co zwa sie dia-spora co nas doja-cyckaja jak krowy; dia(S)=karmic piersia.. bo to my piersi-pierwszej brygady od wschodu=Svitjod to zachodu- Portugali; obrigada=dzien-kuje i do zobaczenia= zuby-zebo-czynow; zab=tand(S) a tända= zapalic brasa=ognisko stad Brasa-slawa=Breslau i Posen to po dawno-alansku P=17=usta, sen=pozno. To T-M-polin-PiS-pejsy kwa kwa; and(S)=kaczka, Ande=Duch…. G-usta-wa, w=VI

 2. Sławomir mówi

  Nie mogę nosić maseczki. Mam papier od lekarza. Musiałem zakupić gaz pieprzowy by się bronić przed interwencją obywatelską rękoczyny. Szok.

 3. baca mówi

  Rząd pod sąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Misiek13 mówi

  10 rocznica smolenska wiec na imprezie wszystko mosi byc ok,a 11 kwietnia znow zamkniecja bo majowka bedzie i tak w kolko.A na wyborach za 2 lata wyjdzie jakis pajac i powie,tego wirusa nie ma idzmy smialo do urn wyborczych

 5. Krzysztof mówi

  Dlaczego żaden z tych „chłopczyków” z Konfederacji nie mówi o fałszywych testach PCR, które są przyczyną fałszywego wzrostu zakażeń. Rząd o tym wie! Na podstawie fałszu zamyka Kraj! Poszukaj w „sieci”w jaki sposób testuje się pobrane wymazy, to jeden wielkie oszustwo!

 6. Rafał mówi

  No i co? No i NIC!! Nic z tego nie wynika, a dziś przeczytałem że tzw „rząd” „nieoficjalnie” planuje zamknięcie wszystkiego plus zakaz przemieszczania się!!! A Polacy jak bydło- chodzą w szmatach ( niektórzy już w dwóch) na swych tępych pyskach, potulnie dają wykańczać gospodarkę. W necie jest pismo o popełnieniu przestępstwa przez Morawieckiego0 wystarczy ściągnąć, wydrukować, podpisać, wysłać do prokuratury- ile osób to zrobiło? Wedle autorów ściągnięto nieci ponad tysiąc razy- a powinny być MILIONY!!! Veto media, wprawo.pl, może jeszcze kilka stron- poza tym cisza. Smutne to, ale jesteśmy jak z mema „kozacy w necie- pizdy w świecie”. Skończymy jak w „1984”.

  1. Matka mówi

   „W necie jest pismo o popełnieniu przestępstwa przez Morawieckiego0 wystarczy ściągnąć, wydrukować, podpisać, wysłać do prokuratury- ile osób to zrobiło? ”

   A po co robić z siebie idiotę?

 7. Matka mówi

  „Poseł Krystian Kamiński wskazał, że lockdowny nie działają, a najlepszym przykładem jest punktowy lockdown wprowadzany w ostatnim czasie. – Trzy tygodnie temu województwo warmińsko-mazurskie trafiło w lockdown. Wtedy zarażenia dzienne były na poziomie 600 osób. Dziś jest to ponad 800 osób”

  Pan poseł ma wyborców Konfederacji za idiotów, robiąc takie śmieszne zestawienie. Wystarczy spojrzeć na statystki z ostatnich 6 tygodni, czyli od początku trzeciej fali. Co zobaczymy:

  9.02 – 491 przypadków. 16.02 – 616 przypadków. 23.02 – 725 przypadków. 2.03 – 924 przypadki. Czyli, do momentu lockdownu mamy stały wzrost.

  Następnie, do 10.03 ta liczba dalej rośnie aż do 1272. Biorąc pod uwagę, jak szybko ludzie zaczynają chorować od momentu zakażenia, efekty obostrzeń zaczynają działać po tygodniu-dwóch. I co wtedy widzimy? Regularny spadek, aż do tych ponad 800 obecnie. Czyli lockdown ograniczył o 1/3 liczbę zakażeń, a pan poseł najzwyczajniej manipuluje albo jest kretynem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.