„To system zachęt”. Oświadczenie MON w sprawie pisma zapowiadającego restrykcje wobec żołnierzy niezaszczepionych na Covid-19

kampania proszczepionkowa MON/ fot. Twitter/MON
32

W związku z pojawieniem się w mediach społecznościowych pisma dyrektora departamentu kadr Ministerstwa Obrony Narodowej, Gabriela Brańki, w którym zapowiedziano restrykcje wobec żołnierzy niezaszczepionych na Covid-19, zwróciłam się do Wydziału Prasowego ministerstwa o potwierdzenie autentyczności tego szokującego dokumentu.

ZOBACZ: MON zapowiada dyskryminację żołnierzy niezaszczepionych na Covid-19. Nie będą awansować i nie pojadą na misje zagraniczne

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Potwierdzono, że dokument nie jest fejkiem. Dodatkowo przesłano oświadczenie, w którym wskazano, że w związku z rozpoczęciem Narodowego Programu szczepień na Covid-19 „obok kampanii informacyjnej skierowanej do żołnierzy, Ministerstwo Obrony Narodowej stworzyło system zachęt, którego celem jest przekonanie jak największej grupy wojskowych do szczepienia. Te informacje znalazły się w piśmie skierowanym do żołnierzy”. Pełna treść oświadczenia poniżej.

Szanowna Pani Redaktor,

Zaszczepienie jak największej liczby żołnierzy spowoduje szybki powrót do standardowego funkcjonowania Sił Zbrojnych RP (w tym do pełnowymiarowych ćwiczeń). Wojsko będzie szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym.

Narodowy Program Szczepień przewiduje, że szczepienia nie są obowiązkowe i na tych samych zasadach program będzie realizowany w Siłach Zbrojnych RP. We wspomnianym Programie, Wojsko Polskie zostało uznane za newralgiczną instytucję, od której w dużej mierze zależy skuteczne przeciwdziałanie skutkom epidemii. Dlatego obok kampanii informacyjnej skierowanej do żołnierzy, Ministerstwo Obrony Narodowej stworzyło system zachęt, którego celem jest przekonanie jak największej grupy wojskowych do szczepienia. Te informacje znalazły się w piśmie skierowanym do żołnierzy. 

Mając na uwadze konieczność ograniczenia powstawania tzw. „ognisk zakażeń”, podjęto decyzję o kwalifikacji na kursy specjalistyczne oraz oficerskie i podoficerskie jedynie zaszczepionych żołnierzy. Szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19.

Żołnierze, którzy poddadzą się szczepieniom wykazują się odpowiedzialnością oraz minimalizują ryzyko zakażenia innych. Dlatego podjęto decyzję o opracowaniu wytycznych, które będą uwzględniały fakt zaszczepienia przy opracowywaniu opinii służbowej żołnierza. Brak szczepienia przeciw COVID-19 nie będzie skutkował obniżeniem oceny żołnierza.

Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło kampanię zachęcającą żołnierzy Wojska Polskiego do udziału w programie szczepień. Codziennie w mediach społecznościowych będą publikowane sylwetki dowódców, innych żołnierzy oraz osób związanych z Wojskiem Polskim, którzy chcą się zaszczepić. Swój udział w akcji już zapowiedzieli m.in. generał Rajmund Andrzejczak, Szef Sztabu Generalnego WP, generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dowódcy dywizji i innych jednostek resortu. W kampanii wezmą udział także członkowie kierownictwa MON, m.in. minister Mariusz Błaszczak i wiceminister Wojciech Skurkiewicz. Program szczepień wśród żołnierzy będzie tematem artykułów i wywiadów w miesięczniku „Polska Zbrojna” oraz w programie „Wojsko-Polskie.pl” na antenie TVP1. W działania komunikacyjne zaangażowani zostaną także wojskowi medycy, m.in. specjaliści z WIM.

Z wyrazami szacunku

Wydział Prasowy

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej

Zobacz też:

Szczepienia w Polsce rozpoczęte. Propagandowy spektakl z szantażem emocjonalnym w tle

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Teraz nie bedzie facet, baba ale zaszczepione i niezaszczepione – nie bedzie wpisu w papiery jakie posiada narzedzia plciowe i jakie przywileje i obowiazkie z tego wynikajace, ale jakie posiada DNA – RNA

 2. jacek mówi

  niedługo się nie wejdzie do busa czy sklepu jeśli nie będzie się zaszczepionym, do tego to zmierza…

  1. BP mówi

   Jak mnie zaszczepią to NIGDZIE NIE WEJDĘ, bo jestem alergikiem i głupie ukąszenie komara wywołuje wstrząs. Zaszczepienie to dla mnie pobyt w szpitalu , a nawet wstrząs anafilaktyczny ( 99 % pewności). Jedyny ratunek, to mój lekarz rodzinny, który zna mój problem.

 3. ROMAN mówi

  z powodów etycznych, moralnych, z obawy o życie i zdrowie swoje i przyszłych pokoleń, Polacy mówią NIE tzw. szczepionce…

 4. hi-fi mówi

  najciemniej pod latarnią. Wasz guru Korwin Mikke of 1957 f w ZMP, od 1962 r do 1982 r ( przez 20 lat) w przybudówce PZPR rzemieślników i twórców – w SD (Stronnictwo Demokratyczne) , które do spółki z PZPR rządziło na wszystkich szczeblach władzy od centralnej do lokalnej z PZPR razem z ZSLem, legitymizując i konserwując za stołki komunistyczny ład w Polsce. Niech Konfedrracja zajrzy do wikipedii i nie chowa głowy w piasek.

 5. hi-fi mówi

  czyli lasy,wg Sommera od Mikkego maja trafic w prywatne rece?
  czyz nie jest to temat dla prawdziwych patriotow,Polakow,katolikow z konfederacji i czytelnikow w prawo? BRAWO WY!!

 6. hi-fi mówi

  Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej. Polsce było bardzo trudno pozbyć się tego wizerunku-Niemiecki ekspert w rozmowie z PAP.
  co na to kondonpederastia? no prawdziwi Polacy,katolicy,patrioci,ideowi prawiczki? bu ha ha ha ha ha ha

  1. idiota z Konfederacji mówi

   Wina PiS!!!!

  2. lolo mówi

   I czego ty rżysz, koń jesteś? „Zbudowaliśmy”? chyba ty budowałeś..

  3. hi-fi mówi

   problem z inteligencja,ze nie wiesz kto to powiedzial,a komu to zawdzieczas,tumanie?:)

 7. hi-fi mówi

  Polska wolna od gender? Rząd chce wykreślać to słowo z unijnych dokumentów. A Ty-Kondonpederasto prawdziwy Polaku,katoliku,patrioto,ideowy prawiczku co uczyniles dla Polski?
  bo jak na razie to jak towarzysze krokodylki, z pzpr,ZMS,PSL,krotkie lapki do pracy i wielkie paszcze do klapania.

  1. lolo mówi

   A ty co uczyniłeś? Swoje frustracje wylewasz na nie tych, co trzeba. Ale tobie to wszystko jedno, ważne, że masz gdzie pisać, bo gdzie indziej cie nie chca. Ani razu nie zaproponowałeś niczego konstruktywnego, więc się zamknij.

  2. hi-fi mówi

   od proponowania jest parch Jajko,Braun,Winnicki,za to biora niemala kase,ktora okradaja mnie w podatkch.

 8. hi-fi mówi

  bandyta,potencjalny zbrodniarz.
  22 grudnia w Otwocku Janusz Korwin-Mikke miał wypadek. Jak się okazuje, poseł Konfederacji nie ma ważnego prawa jazdy.
  Jude Juce z kondonpederastii POnad PRAWEM?

 9. MACIEJ mówi

  Kategoryczne NIE dla szczepionki.
  Im bardziej naciskają tym bardziej jestem na NIE!
  Po moim trupie psubraty.

  1. Gisbourne66 mówi

   Byś nie wykrakał, nawet tak nie żartuj.

 10. Czytacz mówi

  POJLIN = Państwo UPADŁE! KTO naprawdę SPROWADZIŁ SZCZEPIONKI DO POLSKI?
  Z informacji które zostały ujawnione w mediach środowiskowych wynika, że szczepionki sprowadzone do kraju nie były zamawiane przez Rząd Polski ani żadną osobę która występowała w imieniu Polski. Czy paso7ydzi (robiący zapewne lewą kasę w ramach „ten-NIErząd”) nie potrafią działać zgodnie z prawem?!
  [https://adjwnews.wordpress.com/2020/12/29/kto-sprowadzil-szczepionki-do-polski/?fbclid=IwAR2B]

 11. Rebih mówi

  To tylko kolejny etap tresury. Szczepionka może być szkodliwa (za Pfizerem ciągnie się smród celowego ludobójstwa – masowej sterylizacji kobiet rzekomo dokonanej w Kenii wspólnie z fundacją Gatesa i WHO), ale może tylko być etapem do przyzwyczajania nas do posłuszeństwa. Ktoś kto pozwoli swoim dzieciom wstrzyknąć jakiś specyfik o niesprawdzonym działaniu, pozwoli zrobić ze sobą wszystko.

 12. Shadow mówi

  No brawo pojawiła się nowa odsłona padliny. Teraz to HI- fi.

 13. hi-fi mówi

  W parlamencie nie znaleźliby się posłowie Konfederacji. Chęć oddania głosu na ugrupowanie zadeklarowało 4,8 proc. badanych. HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA’POgnac to oszolomstwo,siedlisko idiotow i bandytow bez prawa jazdy a prowadzacych samochody i powodujacych wypadki.

  1. Zbigniew mówi

   To przykladowy Najsztub jest tez w Konfederacji? przejechana pani zmarla na covid?

 14. towarzystwo wzajemnej adoracji mówi

  CIMOSZEWICZ , DURCZOK MIKKE NAJSZTUB. WCALE NIE LEPSI BANDYCI I. BEZKARNI.

 15. hi-fi mówi

  Mikke,Cimoszewicz,Najsztub,Durczok. No ladne towarzycho. Prawdziwi Polacy,katolicy,patrioci,ideowi. co ich laczy?

 16. hi-fi mówi

  chlopskie dzieci dostana laptopy a dzieci roboli? czy to nie segregacja i co na to KONDONPEDERASTIA?

 17. Aleksander mówi

  Fajna zachęta – nie zrobimy ci eutanazji cywilno/zawodowej jak się zaszczepisz, podobne zachęty musieli słyszeć sklepikarze za czasów wołomina i pruszkowa- „dasz hajs to buda ci się nie spali”.

  1. Zbigniew mówi

   Wolomin przeszedl do nowych zadan:

   Jak mozna pobierac od panstwa dziesiatki milionow za vat jezeli na reke, bez konta firmowego mozna przekazac tylko groszowe zaplaty?

   Nie ma przelewu, nie ma zaplaty, nie ma rachunkow wydania tych pieniedzy, nie ma adresow a administracja wyplaca zworot Vat w milionach, ba w miliardach?

   Taaa uczciwi urzednicy, policja zlikwidowala wolomin i pruszkow.

   Juz widze jak mi bez sledztwa wyplaca 100 zl zwrotu Vat.

 18. W K mówi

  Mnie się nie chce ciągle użerać w sprawie szczepień. Dlatego, począwszy od najbliższego Sylwestra, będę kobietą planującą ciążę. A jeśli ktoś stwierdzi, że nie jestem kobietą, trudno, spotkamy się w sądzie z paragrafu o mowę nienawiści.

  1. Zbigniew mówi

   W dodatku lesbijka? Chyba musisz dodac, ze ze wzgorz Golan, bo po zydokomunie zostaly m.i. sady zydow i ich ZUS.

  2. W K mówi

   @Zbigniew Nie mogę być lesbijką, bo to nie ta grupa zaszeregowania i tego mi nie zaliczą.

 19. Motta mówi

  Polska Konstytucja jasno określa w art 32 że:
  1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
  Ponadto odnosi się do tego również Kodeks Pracy w art 18 -1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych(…) Władza działa więc niezgodnie z prawem.

 20. Halina mówi

  Niech zaczną szczepić żołnierzy amerykańskich i innych nacji, które stacjonują w Polsce. Czy ktoś słyszał o takiej akcji?

 21. przemysław mówi

  To żadne polskie wojsko. Tym dowodzi jakiś hamburger z usa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.