Konfederacja domaga się wyjaśnienia sprawy werbunku Morawieckiego przez STASI [WIDEO]

Leszek Szymowski na konferencji prasowej posłów Konfederacji/ fot. screen
5

W piątek (9.12.2022) dziennikarz śledczy Leszek Szymowski wziął udział w konferencji prasowej w Sejmie, podczas której posłowie Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun, zaapelowali do premiera oraz służb specjalnych o wyjaśnienie sprawy werbunku Mateusza Morawieckiego przez STASI, o którym Szymowski poinformował w swoich wpisach na Facebooku.

ZOBACZ: Morawiecki zwerbowany przez STASI? Szokujące informacje opublikowane przez dziennikarza śledczego [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: „Mateuszek uległ pewnej swojej słabości”. Szymowski o kulisach werbunku Morawieckiego przez STASI

– Państwo nie zdają sobie sprawy z ciężkości tego oskarżenia – powiedział Janusz Korwin-Mikke. – Jeżeli ono jest nieprawdziwe, to stojący tutaj Leszek Szymowski praktycznie skończył karierę jako dziennikarz śledczy. Jeżeli jest prawdziwe, to proszę zdać sobie sprawę, że wbrew temu, co sądzą Polacy i co czytali w prasie PRL-owskiej, NRD było państwem bardzo wrogim Polsce – podkreślił.

– Bycie agentem STASI, czyli tajnych służb tamtego państwa, już wtedy było bardzo poważnym oskarżeniem. Akta STASI zostały przejęte przez BND, czyli wywiad niemiecki. Ja bym w ogóle nie słuchał tego oskarżenia, bo to jest bardzo szokujące, że służby mogły tak daleko spenetrować nasze państwo. Ale też są pewne przesłanki – powiedział Korwin-Mikke wskazując na karierę Morawieckiego w bankowości po jego pobycie w Niemczech. – Mam nadzieję, że Mateusz Morawiecki się do tego ustosunkuje i zażąda od Instytutu Gaucka, żeby jego teczkę ujawniono i żeby tę sprawę wyjaśnić, bo to jest naprawdę szok. Mówię to wszystkim z ciężkim sercem – dodał.

Poseł Grzegorz Braun podkreślił, że po opublikowaniu informacji o werbunku premiera Morawieckiego przez STASI, Leszek Szymowski powinien być natychmiast przesłuchany przez polskie służby. Tymczasem nic takiego nie miało miejsca.

– Ta sprawa musi znaleźć jakieś bardzo zdecydowane wyjaśnienie. Za to powinni odpowiedzieć przedstawiciele służb, którzy najwyraźniej zaniechali tego, co podjął niezależny dziennikarz śledczy. Przecież gdyby nawet pod tymi sygnaturami nie miało się kryć nic bardziej szokującego od samej informacji o rejestracji, to uświadommy sobie, że sam fakt zarejestrowania w tym charakterze może być i kto wie, ile razy był w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, ze szczególnym uwzględnieniem paru lat rządów Mateusza Morawieckiego jako premiera, podstawą do jakichś zawoalowanych szantaży – wskazał Braun.

Poseł Konfederacji podkreślił, że Morawiecki „tam w Brukseli na wszystko się zgadzał, a tu przyjeżdżał do Warszawy i robił dobrą, zakłamaną minę do tej złej gry zapewniając z trybuny sejmowej, że wszystko jest w najlepszym porządku, czym później wprawiał w stan osłupienia nawet swoich współpracowników ze swojej aktualnej partii”. – Przypomnijmy, że w poprzednim układzie rządowym był doradcą premiera Donalda Oskara Tuska i to jest jeszcze jedna mapa kontaktów, mapa relacji i ewentualnych podatności na wpływy, na szantaż, która powinna być szczegółowo zbadana – stwierdził Braun.

Źródło informacji i cytatów: YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Niemieckie podnóżki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Oni tam wszyscy tacy, dlatego nikt nie będzie tego komentował.

 2. Hammurabi mówi

  „Poseł Grzegorz Braun podkreślił, że po opublikowaniu informacji o werbunku premiera Morawieckiego przez STASI, Leszek Szymowski powinien być natychmiast przesłuchany przez polskie służby” . To prawda, bo seryjny samobójca może…
  Jednocześnie premier do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy, powinien w jakiś konstytucyjny sposób zostać odsunięty od decyzji i wglądu w tajne plany rządu.
  Nie wiem, czy polska Konstytucja przewiduje rozwiązanie na taką sytuację, bowiem
  Art. 156.
  Członkowie Rady Ministrów ponoszą odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu za naruszenie Konstytucji lub ustaw, a także za przestępstwa popełnione w związku z zajmowanym stanowiskiem.
  Uchwałę o pociągnięciu członka Rady Ministrów do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Sejm podejmuje na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej lub co najmniej 115 posłów większością 3/5 ustawowej liczby posłów.
  To zbyt mało a nawet jeśli, to mrzonka.
  To jedno.
  Drugie zaś, to zupełnie nowy ogląd skrajnie niekorzystnych dla Polski decyzji podejmowanych przez premiera, postrzeganych przez pryzmat zdrady stanu.

 3. Ewa-Maria mówi

  Dlatego proszę Was Panowie posłowie nie odpuszczajcie tej sprawy. Niech to będzie dla Was priorytetem, aby to wyjaśnić. Gdy Morawiecki został premierem to miałam co do niego wątpliwości. Zauważyłam że coś z nim jest nie tak. Miałam do Kaczyńskiego pretensje że wymienił dobrego premiera na bankstera. Wiedział że Morawiecki doradzał Tuskowi Być może musiał tak postąpić ponieważ były naciski odgórne, od tych co uzurpują sobie prawo do rządzenia światem . Nie wiem co o tym sądzić, ale tak to spostrzegam

 4. Buran mówi

  Nie przez przypadek chyba, gmach Sejmu ma kształt namiotu cyrkowego. Z tym, że cyrk prezentuje się poważniej. A tak przy okazji, czy pamiętacie histerię jaka została wywołana aby doprowadzić do odwołania rządu premiera Jana Olszewskiego? A teraz cichutko, obmyślają jak z tego wybrnąć.

 5. Wojciech mówi

  Już widzę jak służby spieszą się zająć sprawą… Jak „niebezpiecznymi związkami” Komorowskiego, Tuska, jak dokumentem o pedofilii vipów Vegi…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.