„Mateuszek uległ pewnej swojej słabości”. Szymowski o kulisach werbunku Morawieckiego przez STASI

Leszek Szymowski/ fot. screen
7

W czwartek (8.12.2022) dziennikarz śledczy Leszek Szymowski zamieścił na Facebooku kolejny post dotyczący werbunku obecnego premiera Mateusza Morawieckiego przez STASI, czyli Służbę Bezpieczeństwa NRD. Tym razem Szymowski ujawnił, że jest w posiadaniu raportu sporządzonego przez emerytowanego oficera wywiadu PRL, który w latach 80. odpowiadał za kontakty ze STASI. Raport ma zawierać informacje o kulisach werbunku Morawieckiego.

ZOBACZ: Morawiecki zwerbowany przez STASI? Szokujące informacje opublikowane przez dziennikarza śledczego [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Relacje Morawieckiego ze STASI nie były tajemnicą dla naszych tzw. „elit” politycznych, ale miały znaki zapytania. Gdy w 2015 roku PiS doszedł do władzy, sam Kaczyński polecił sprawę tą wyjaśnić. Zaangażowano do tego funkcjonariusza Zarządu Kontrwywiadu ABW. Ten spotkał się z emerytowanym oficerem wywiadu PRL, który w latach 80tych odpowiadał za kontakty ze STASI. Oficer ten (nazwijmy go pan F. ) spisał całą swoją wiedzę i przekazał temu z ABW. Nie przekazał tylko, ze jest moim znajomym i czasem lubi napić się ze mną wódki. Pan F. pokazał mi przy kieliszku swój raport (2,5-stronicowy) a ja po kolejnym kieliszku sobie go sfotografowałem i… mam – pisze Szymowski.

– Główną konkluzją dokumentu autorstwa pana F. jest to, że w 1989 roku Mateuszek uległ pewnej swojej słabości, bardzo kompromitującej w oczach opinii publicznej i cieszącej się w Polsce jak najbardziej zasłużonym brakiem akceptacji. Wiedzę o tym szybko pozyskał oficer Operativgruppe Warschau, który Mateuszka zaprosił na rozmowę i zapewnił go, że nic się nie wyda, bo STASI milczy, ale warto żeby i Mateuszek pomógł STASI. Mateuszek był synem Kornela – lidera podziemia antykomunistycznego. Tak oto, zdaniem majora F., nasz Mateuszek stał się „Studentem”, a potem „Jakobem” – czytamy w poście.

Szymowski informuje też, że przekazał ów dokument oraz nagranie wywiadu adwokatowi, który upubliczni je, gdyby dziennikarzowi stało się coś złego. Zapewnia też, że nie ma myśli samobójczych.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Naczelnik pręży muskuły, czyli kolejne gonienie króliczka

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jas mówi

  Do polityki i na inne wyzsze stanowiska wstawiani sa ludzie z przeszloscia za nieujawnienie co robili sa pozniej na tych stanowiskach trzymani za morde i na krotkiej smyczy sa to naogol zyciowe mendy nieudacznicy bez honoru i moralnego kregoslupa tchurze wykonujacy polecenia idace z GORY czyli od tych co wlasciwie rzadza za to maja oni i ich rodzina ochrone i wielkie apanze szybko nagle sie bogaca nie jest tez przypadkiem ze wiekszosc z nich pochodzi z koczowniczego narodu

 2. Ewa-Maria mówi

  Faktycznie może Pan skończyć jak wielu poprzedników. Ich macki sięgają daleko.

 3. verizanus mówi

  Ponoć Lepper też miał zaufanego (heheh) adwokata ;).

 4. George mówi

  Ciekawe jaki pseudonim operacyjny w służbach miał Kornel Morawiecki? Warto by i to wyjaśnić.

 5. Emilian58 mówi

  Szydło była TYLKO tymczasowym słupem a SZWIAT już szykował towarzysza Matoł-usza Chrustowa na premierka. A i premierek z niemieckiej łapanki i cała wierchuszka pisiorów to typy z tego samego czarciego plemienia więc już za chwilkę Polakom będzie tak dobrze że dobrze nam tak!!! A gdy pisiorom zabraknie współplemieńców to sięgają do zasobów tak zwanej opozycji. A Polacy jak zwykle ustawiają się potulnie w kolejce do rzeźni i owszem.

 6. sfsm mówi

  WIdzimy dzięki temu jaki syf uzurpuje sobie prawo do rządzenia w Polsce

 7. sads mówi

  … to niedobre tak o tym mówić… fe! przecież my siem umówili – kasa za rzondzenie – polaczki jak i inne lenie, chcom kasy na wszystko, to my wykupujemy te ich obligacje i musi to pilnować NASZ CZŁOWIEK… tak było od pisula i będzie dalej…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.