Konfederaci szykują protest w obronie górnictwa! „W 6 z 12 zamkniętych kopalń nie zarejestrowano zakażeń wirusem” [WIDEO]

Fot. Sztab wyborczy #Bosak2020
4
SKLEP-WPRAWO.PL

Krzysztof Bosak, Kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP, mocno skrytykował rządowy plan czasowego zamykania kopalń w związku z epidemią koronawirusa (PRZECZYTAJ). Kandydat nie ma wątpliwości, że chodzi tylko o dobry wynik Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach.

Bosak poinformował, że już w najbliższą sobotę w Katowicach Konfederacja zorganizuje pikietę w obronie polskiego górnictwa. Swój udział zapowiedzieli czołowi politycy formacji z kandydatem na prezydenta na czele.
Z informacji od górników wynika, że aż w 6 z 12 kopalń, które zostają zamknięte nie zarejestrowano zakażeń wirusem, a kopalnie które były typowane przez ekspertów do zamknięcia, w których było zakażeń wiele takie jak Pniówek czy Zofiówka zamknięte nie zostały – zwracał uwagę kandydat.

Zdaniem Bosaka takie decyzje podyktowane są tylko i wyłącznie nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Ponadto warto zwrócić uwagę, że kopalnie mają zostać otwarte zaraz po pierwszej turze głosowania.
Taka decyzja pokazuje, że rząd dba przede wszystkim o dobry wynik swojego kandydata na prezydenta. Nie liczy się interes gospodarczy, nie liczy się ludzkie zdrowie, nie liczą się racjonalne podstawy decyzji politycznych. Liczy się natomiast krótkowzroczny interes polityczny – mówił Bosak.

Poseł wyraził także o obawę o to czy nie będzie problemu z późniejszym otwieraniem kopalń. Według niego istnieje ryzyko, że po spadku rentowności kopalnie związanym  z przestojem, kopalnie mogą zostać całkiem zlikwidowane.
Wyrażamy dziś obawy górników, nie zgodzimy się nigdy, aby pod pretekstem pandemii, kryzysu czy jakimkolwiek innym niekorzystnie korygować bilanse rentownych kopalni, zabierać prace górnikom, a także kupować ich bezczynność w zamian za odstąpienie od pracy – stwierdził kandydat.

Głos podczas konferencji prasowej zabrał również prezes Ruchu Narodowego i poseł Konfederacji Robert Winnicki, który dodatkowo jest wiceprzewodniczącym komisji energii. Wysłał on pismo do przewodniczącego Suskiego o pilne zwołanie komisji.
Rząd musi wytłumaczyć co robi na Śląsku, ponieważ te decyzje są zupełnie irracjonalne, nijak się mają do rzeczywistości – argumentował.

Jednak pismo i apele pozostały jak na razie zlekceważone przez polityka partii rządzącej i komisja energii prawdopodobnie nie zostanie zwołana.
Rząd nie chce powiedzieć jaki jest plan. Walczycie z epidemią? To pokażcie plan, bo jest trzeci miesiąc rzekomej walki z epidemią, a wyście żadnego harmonogramu, planu, ani dokładnych zasad na podstawie których coś jest otwierane, coś jest zamykane, nie przedstawili. Zróbcie to wreszcie! – apelował prezes Robert Winnicki.

Uczestniczący w konferencji Grzegorz Braun zdradził, że liderzy Konfederacji wezmą udział w procesji Bożego Ciała w Krakowie. Wyraził przy tym wdzięczność dla arcybiskupa Jędraszewskiego za umożliwienie tego. Krzysztof Bosak w najbliższych dniach ma pojawić się na spotkaniach właśnie w Krakowie, a ponadto w Tarnowie, Rzeszowie, Katowicach i Opolu.

Na którego z kandydatów oddasz głos w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

 • Krzysztof Bosak (34%, 6 104 Votes)
 • Szymon Hołownia (33%, 5 966 Votes)
 • Andrzej Duda (22%, 3 959 Votes)
 • Rafał Trzaskowski (6%, 1 161 Votes)
 • Marek Jakubiak (1%, 253 Votes)
 • Stanisław Żółtek (1%, 221 Votes)
 • Robert Biedroń (1%, 126 Votes)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (1%, 118 Votes)
 • Mirosław Piotrowski (1%, 111 Votes)
 • Paweł Tanajno (0%, 75 Votes)
 • Waldemar Witkowski (0%, 5 Votes)

Total Voters: 18 099

Loading ... Loading ...

Przeczytaj także:

Marszałek Witek podała termin wyborów! Na kogo zagłosujesz? [SONDA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Kopalnia nie jest kioskiem z gazetami, który można ot tak sobie w dowolnym momencie zamknąć. Zagrożenia naturalne które w polskim górnictwie występują nie pozostawiają zbyt szerokiego marginesu na błędy. Metan, niszczące ciśnienie górotworu, zagrożenie pożarami endogenicznymi, zagrożenie wodne… W większości Zakładów Górniczych mamy do czynienia z najwyższymi stopniami tych zagrożeń, najczęściej skojarzonymi.
  O ile przodek wyrobiska korytarzowego, jego obudowę można zabezpieczyć, to z wyrobiskami ścianowymi sprawa jest inna. Bez odświeżania frontu ściany można spodziewać się zagniatania obudowy, deformacji wyrobisk przyścianowych, obwałów i innych górniczych „atrakcji”, które wyłączają skutecznie wyrobiska z eksploatacji często na dłużej niż trwał sam postój. Obcinki ścian, uwalnianie sekcji obudów, prętowanie, kotwienie, klejenie górotworu, wtłaczanie pian to zajęcia kosztowne, czasochłonne i niebezpieczne. A co, jeśli pojawią się na wylocie tlenki węgla? Kiedy zajdzie konieczność otamowania całego rejonu co oznacza w praktyce jego wyłączenie na długi czas?
  Do tego dojdą koszty „postojowego”, bo jakoś nic nie podaje się do wiadomości o źródłach ich finansowania…
  Likwidacja polskiego górnictwa jest zapewne jednym z warunków niejawnych układów na szczytach władz. Stąd doprowadzone do absurdu obciążenia podatkowe i nieustanna propaganda antagonizująca Polaków wierzących naiwnie w tani import surowców strategicznych.
  Bez własnego węgla staniemy się w chwili obecnej już nawet nie zaściankiem Europy a skansenem upstrzonym wiatrakami. Czemu? To proste. Sprawdźcie listę polskich elektrowni węglowych i elektrociepłowni rozsianych od morza do Tatr, zsumujcie ich moc, następnie porównajcie z tym, co oferują źródła alternatywne nawet w hipotetycznej maksymalnej wydajności która istnieje jedynie w wyliczeniach na cierpliwym papierze.
  Głos kilku posłów to zdecydowanie za mało jak na wagę tego tematu tym bardziej, że zderzą się oni z ugruntowanym przez polskojęzyczne media i speców pokroju Spurek opiniami.

 2. Zbigniew mówi

  Chca zniszczyc Slask za pomoc w wyborach? Dlatego PO ustepuje, bo tak im kazano?

 3. Luk mówi

  Tempaki a ten Bosak jak zostalby prezydentem chodź na takiego nawet nie wygląda to byśmy wszyscy chodzili na bosaka powinien w ogóle zrezygnować i wstydu w Europie nie robil

  1. Andrzej mówi

   troll pisowski?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.