Komedia! Trzaskowski deklaruje, że pójdzie na Marsz Niepodległości, a Sasin broni narodowców, którym PiS chciał ukraść marsz

Marsz Niepodległości/ fot. twitter
7

Trwa zacięta walka o głosy wyborców Krzysztofa Bosaka. W ramach tej walki PiS i PO wyczyniają takie wygibasy, że trudno powstrzymać się od śmiechu. To jest naprawdę niezły kabaret. Cała ta sytuacja pokazuje, do jakiego stopnia politycy są gotowi kłamać i grać pod publiczkę, byle tylko zachować lub zdobyć stołek. Spójrzcie na dwa przykłady.

W rozmowie z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i” Rafał Trzaskowski zadeklarował, że pójdzie na Marsz Niepodległości, jeżeli „będzie absolutna gwarancja, że będzie to marsz, który nie będzie wykorzystywany politycznie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bez względu na to, co Trzaskowski ma na myśli stawiając taki, a nie inny warunek, jego deklaracja jest szokująca. Człowiek, który dążył do delegalizacji ONR współorganizującego marsz i nazywał narodowców faszystami, teraz deklaruje, że jest gotów uczestniczyć w imprezie, którą Platforma usiłowała zniszczyć przy pomocy policyjnych prowokacji, i której uczestników pałowano i traktowano gazem. Jak widzicie, dla zdobycia stołka Trzaskowski gotów jest zostać „faszystą”. Czy to nie jest komedia?

Spójrzmy teraz, jak narodowcom podlizuje się Prawo i Sprawiedliwość. Za przykład niech posłuży twitterowy wpis wicepremiera Jacka Sasina, który odniósł się do wpisu Donalda Tuska skierowanego do wyborców Konfederacji.

ZOBACZ: Tusk napisał do wyborców Konfederacji. Ostra riposta internautów i mocny wpis Bosaka

– Zapomniał wół, jak cielęciem był. Donald Tusk rękoma swoich ministrów NISZCZYŁ inicjatywy narodowców takie jak Marsz Niepodległości. Próbował WYGRAĆ z patriotyzmem kibiców. Napisał Pan najkrótszy i jednocześnie najgłupszy list do wyborców Konfederacji. Czy Pan ma ich za głupców? – napisał Sasin.

W tym miejscu przypomnę, że chociaż pod rządami PiS nie było prowokacji i rozbijania marszu, to w 2018 roku rządzący usiłowali ukraść tę imprezę organizatorom i przerobić ją na Marsz Biało-Czerwony z hasłem „Dla Ciebie, Polsko” zamiast „Bóg, Honor, Ojczyzna”. TVP usiłowała wmówić wtedy Polakom, że PiS ratuje marsz. Było to oczywiste kłamstwo, o czym powiedział w TVP Krzysztof Bosak i za co dostał wilczy bilet. Sprawę opisałam wtedy w felietonie „Krajobraz po kłamstwie”.

ZOBACZ: Katarzyna TS: Krajobraz po kłamstwie

W zaistniałej sytuacji wpis Sasina jest po prostu groteskowy. Czy Sasin ma Polaków za głupców? Lepiej byłoby, gdyby milczał zamiast podlizywać się narodowcom, których prezydent Duda nie zaprosił do komitetu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Reasumując: o ile umizgi Trzaskowskiego wywołują śmiech, o tyle umizgi Sasina wywołują obrzydzenie. Jeśli PiS chce, żeby wyborcy Konfederacji zagłosowali na Andrzeja Dudę, to niech posypie głowę popiołem i okaże chociaż minimum skruchy za to, jak rządowa propaganda niszczyła Krzysztofa Bosaka podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Niech przeprosi za „ruskie onuce” i próbę przejęcia Marszu Niepodległości. Bez tego umizgi do narodowców wywołują tylko i wyłącznie niesmak i złość. Nie można bezkarnie igrać z ludzkimi emocjami.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Nie siadać do gry z szulerami!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stanislaw mówi

  Ostatnio nawet i tzw ,,Ruskie Onuce ,, im zapachnialy , jak to wech sie szybko zmienia ,ze smrodu nagle ich wech poczul swiatowej klasy perfumy!!!!!

 2. Dzeta-Rho mówi

  Kasiu! Masz i emocjonalnie, i logicznie – rację! Ale patrząc z Twojego punktu widzenia. Ich punkt jest taki: trwa walka o życie i przeżycie. Przegrana jest końcem oraz gniciem – i jednej i drugiej strony. Obiecają więc wszystkim, że będą piękni, bogaci, młodzi i mądrzy! Z tym, że to wszystko NIE prawda! Po uwiedzeniu wyborców i po głosowaniu – są jak święte krowy: nieusuwalni! Tylko od rozsądku wyborców zależy – co zrobią! Ci, zza kulis, już zadbali, by w każdym przypadku wybory były wygrane [przez ich człowieka]. To jest hucpa na koszt tzw. Suwerena, z którą powinien jak najszybciej skończyć.
  P.S. Wasze hasełko, że darmowa jest tylko propaganda. Nie prawda! To my za nią ostatecznie płacimy!

 3. rins mówi

  Skorwysyny jedni i drudzy, mam w dupie po i PiS

 4. Jaś mówi

  Czaskowski pójdzie przepastowany za murzyna…

 5. Anna mówi

  PiS jest wart PO. Przecież PiS nawet przez 5 lat nie wypowiedział konwencji stambulskiej, nie zakazał organizowania „tęczowych piątków” w szkołach. Pozwalał na propagandę LGBT! Pozwalał na parady lewactwa z LGBT i Antify.

  I ten sam PiS-owski rząd pozwolił na pacyfikację Marszu Niepodległości we Wrocławiu w 2019 roku! Gdzie był wówczas Duda? Gdzie było PiS? Tylko poseł Braun i poseł Winnicki z Konfederacji stawili się w obronie polskich patriotów, narodowców z Wrocławia!

  Nie dajcie się nabrać na socjotechniczne umizgi propagandzistów z PiS-u czy PO!

  Wybór pomiędzy Dudą a Trzaskowskim, to wybór, jak pomiędzy dżumą a cholerą!

  Lepiej zostać w domu albo oddać nieważny głos niż zagłosować na zdrajców Polski z lewacko-koszernego POPiS-u!

 6. piotr mówi

  Jonny Daniels nakazał rozwiązanie marszu ONR 1 sierpnia 2018.

 7. Krzysztof mówi

  Szmaty zrobią wszystko , aby nadal żyć jak baki w maśle . Polskę i Polaków mają tak naprawdę w d…e.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.