Katarzyna TS: Nie siadać do gry z szulerami!

prezydent Andrzej Duda przed Marszem Biało-Czerwonym w 2018/ fot. Twitter
43

W niedzielę (28.06.2020) odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrał z kandydatem Platformy Rafałem Trzaskowskim 43:30, ale nie przekroczył 50%, więc będzie druga tura. Oznacza, że przez kolejne dwa tygodnie mamy spokój od pomysłów ministra Szumowskiego odgrażającego się, że przywróci restrykcje epidemiczne, gdyż Polacy zapomnieli już o koronawirusie. Z pewnością do 12 lipca Szumowski niczego nie przywróci, bo rozwaliłby kampanię wyborczą prezydenta Dudy. Co będzie po wyborach, to już zupełnie inna para kaloszy. Istnieje prawdopodobieństwo, że Szumowski urwie się ze smyczy i znowu zacznie organizować jakieś lockdowny. Ale na razie cieszmy się swobodą i ekscytujmy kolejną odsłoną kampanii wyborczej.

Zacznijmy od końca, czyli od wyniku II tury. Obstawiam, że wygra Andrzej Duda, a Rafał Trzaskowski wróci do swoich ulubionych zajęć, czyli transferowania publicznych pieniędzy do organizacji pozarządowych klecących strefy relaksu z palet i pustych butelek. Ale zanim to nastąpi, czekają nas dwa tygodnie niezłego cyrku. Jednym z elementów tego politycznego show będzie kuszenie wyborców Konfederacji, żeby zagłosowali na Andrzeja lub Rafała. Głosowanie na Trzaskowskiego byłoby totalną aberracją i jeśli są jacyś wyborcy Konfederacji, którzy rozważają taką opcję, to radzę dać sobie spokój. Trzaskowski ma wyborców Konfy za „faszystów” i najchętniej powsadzałby ich wszystkich do pierdla za „mowę nienawiści”. Co więcej, żadna kalkulacja polityczna nie usprawiedliwia głosowania na faceta, który usiłował wprowadzić do szkół program seksualizacji dzieci pod dyktando aktywistów LGBT. Rafałowe zapewnienia o wolnościowym podejściu do gospodarki można włożyć między bajki. Jeśli ktoś w to wierzy, to niech przypomni sobie, w jaki sposób Rafał dysponuje publicznym groszem w Warszawie. Ten facet jest wzorcowym przykładem marnotrawienia pieniędzy podatników  na ideologiczne projekty realizowane przez skrajną lewicę. Do tego jest wielkim fanem eurokołchozu z jego marksistowską agendą i gospodarką planowaną. Mam nadzieję, że to przypomnienie otrzeźwi tych wyborców Konfederacji, którzy ze złości na PiS i PAD gotowi są zagłosować na Rafała. Nie głosujcie na Trzaskowskiego!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz przejdźmy do drugiego kandydata, czyli Andrzeja Dudy, na którego w 2015 roku głosowało wielu obecnych wyborców Krzysztofa Bosaka. Daleko szukać nie trzeba. Ja też tak głosowałam. Co zatem zrobić z tym fantem? Głosować na Dudę, czy nie głosować? Tym bardziej, że presja jest ogromna, a wyborcy Konfederacji są emocjonalnie szantażowani przez zwolenników PiS na każdym kroku. Najpierw było obrzucanie stekiem wyzwisk typu „ruska onuca” i „won za Don”. Teraz jest argumentacja w stylu: „Jak nie zagłosujecie na Andrzeja Dudę, to udowodnicie, że jesteście ruskimi onucami”.

Od razu zaznaczam, że na mnie taki szantaż nie robi żadnego wrażenia. Nie działa na mnie też straszenie, że jeśli nie zagłosuję na Dudę, to Polska upadnie. Gdy oświadczyłam na Twitterze, że w tych wyborach oddam głos tylko i wyłącznie na Krzysztofa Bosaka, rzuciła się na mnie grupka fanatyków agitujących za PAD. Jeden z nich napisał: „Pani będzie trzymać długopis  i to Pani odpowie przed Stwórcą za swój głos w drugiej turze”. Niezła jazda, prawda?

Wracając do pytania o głosowanie na Andrzeja Dudę wyjaśniam, że na mój głos nie ma on co liczyć. Moja decyzja jest konsekwencją wyborów dokonywanych przez PAD w ciągu pięcioletniej kadencji. Wybrał kurs na Unię Europejska, którą chce wpisać do konstytucji, a to jest ostatni gwóźdź do trumny polskiej suwerenności. Wybrał kurs na uległość wobec środowisk żydowskich, którym podlizuje się w sposób nie tylko niesmaczny, ale wręcz godzący w polską rację stanu. Wybrał kurs na sekowanie narodowców, których nie zaprosił do komitetu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, chociaż dla PO miejsce było przygotowane. Prezydent Duda usiłować też ukraść Marsz Niepodległości i robił to łamiąc prawo. Dzięki prezydentowi Dudzie Jaruzelski i Kiszczak nadal są generałami, ponieważ zawetował ustawę o ich degradacji. Nie tak miało być i nie zamierzam udawać, że nie ma sprawy. Owszem, sprawa jest. I to poważna. Po prostu nie wierzę już prezydentowi Andrzejowi Dudzie. I nie będę na niego głosować.

Tyle o kuszeniu wyborców Konfederacji. Teraz przejdźmy do polityków tego ugrupowania. Już w wieczór wyborczy Rada Liderów Konfederacji wydała oświadczenie, że nie poprze żadnego z kandydatów w II turze. I słusznie! Ale czy to zamyka temat? Oczywiście, że nie zamyka. Przez dwa tygodnie politycy Konfederacji będą cały czas nagabywani i dopytywani, czy aby nie poprą któregoś z kandydatów. A może jednak? A może pod jakimś warunkiem? A może dałoby się dogadać? Już pojawiły się w mediach społecznościowych wpisy o tym, że Konfederaci powinni podjąć jakieś negocjacje.

„Konfederacja powinna natychmiast zmienić debilną decyzję “nikogo nie popieramy w II turze”. Mają 7% kart do targowania się z Dudą i mają na to 2 tygodnie. Poddali się jeszcze przed ogłoszeniem wyników” – napisał na Facebooku Wojciech Cejrowski.

Krzysztof Bosak powinien teraz złożyć ofertę obozowi Andrzeja Dudy: poparcie w II turze, o ile do tego czasu będzie uchwalone #ZatrzymajAborcję lub wydane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Nie ma dziś w Polsce ważniejszej kwestii niż ratowanie zabijanych dzieci” – napisała Kaja Godek.

Moim zdaniem obie rady są chybione. Dlaczego? Dlatego, że nie należy siadać do gry z szulerami, a już raz do takiej gry usiedli narodowcy negocjujący z PAD i PiS sprawę Marszu Niepodległości w 2018 roku. Okazało się, że faktycznym celem negocjacji nie było wspólne świętowanie lecz odebranie tej imprezy organizatorom. Skończyło się na dwóch marszach, a TVP informowała Polaków, że PiS i PAD zorganizowali największy w historii Marsz Biało-Czerwony. Na narodowcach wieszano psy, a PAD przedstawiany był jako wybawca. Taki był efekt rozmów „dla dobra Polski”.

Wiara w to, że Konfederacji uda się wygrać w grze, której podjęcie zalecają Wojciech Cejrowski i Kaja Godek, jest skrajną naiwnością. Tym bardziej, że ich rady to zachęta do wyrzucenia asa na blotki. Co jest asem Konfederacji? Jest nim wyraźne odcięcie się od okrągłostołowego układu z jego bagażem i stylem uprawiania polityki. Czym są blotki? To ewentualne obietnice prezydenta Dudy w zamian za realne poparcie. Gdyby Konfederacja dała się wciągnąć w taką grę, lub – nie daj Boże – sama ja zaproponowała, popełniłaby polityczne samobójstwo. Dlaczego? Trzeba pamiętać, że w dwa tygodnie żadna ustawa nie zostanie przyjęta i podpisana nawet gdyby PiS i prezydent Duda mieli szczerą wolę, aby tak się stało. Po drodze jest przecież jeszcze Senat, w którym utknie każda ustawa wychodząca naprzeciw oczekiwaniom Konfederacji. A wtedy PAD rozłoży ręce i powie: „Chciałem dobrze, ale nie wyszło”. I takim sposobem Konfederacja zostanie z niczym, a nawet gorzej niż z niczym, bo z opinią ugrupowania, które dało się okpić jak chłopcy w krótkich spodenkach. Dlatego apeluję: Szanowni Konfederaci, nie siadajcie do gry z szulerami! Nie warto!

Na szczęście Konfederacja do takiej gry siadać nie zamierza. Poinformował o tym Krzysztof Bosak w rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem w telewizji wRealu24. – Nie oszukujmy się. Gdyby ci ludzie i stojące za nimi obozy polityczne chciały wykonać jakieś gesty, nie mówiąc już o realnych koncesjach programowych, takich jak zmiana prawa, to oni mieli na to wiele lat. Oni zdają sobie sprawę z tego, że to poprawiłoby ich sytuację wyborczą. Jeżeli tego nie zrobili, to nie jest to przypadek. Oni nie chcieli tego zrobić przez ostatnie lata, a teraz mogą obiecać wszystko, bo przez najbliższe dwa tygodnie chcą wygrać. Pytanie, ile warte są takie obietnice. W mojej ocenie nic nie są warte – powiedział Bosak. I to jest trzeźwe podejście do tematu. Wojciech Cejrowski i Kaja Godek liczą na gruszki na wierzbie.

Reasumując: uważam, że wyborcy Konfederacji powinni powściągnąć emocje i przyjrzeć się sytuacji chłodnym okiem. Nie należy ulegać szantażowi. A najlepiej w ogóle dać sobie spokój z plemienną walką pomiędzy PiS i PO. Ta walka będzie trwała latami i naprawdę szkoda zdrowia, żeby tak się szarpać. Warto natomiast przyjrzeć się zapowiedzianej przez Krzysztofa Bosaka inicjatywie klubów Konfederacji. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci niech spokojnie buduje swoją pozycję polityczną. To o wiele ciekawsze niż naparzanka Tusi i Hutu.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

„Ostatnie podrygi układu na glinianych nogach”. Bosak o wynikach wyborów i kuszeniu wyborców Konfederacji [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Frank Drebin mówi

  I jeszcze o tych wiatrakach trzeba było napisać! Wytwarzają fale mózgowe przez które Morawiecki z Kaczyńskim podglądają o czym ludzie myślą i namawiają do samobójstw! Są świadkowie ze strajku „przedsiębiorców” XD

  1. rabbi shmoolee mówi

   good goy!

  2. MAR mówi

   Nie głosując na Dudę, nie idąc na wybory lub oddając nieważne głosy, pomagacie wygrać Trzaskowskiemu. Gratuluję!

  3. Zbigniew mówi

   a w przyszlosci bedzie wybor tylko 2 – stalina lub hitlera.

   Dlaczego do 2 tury nie ma 3 kandydatow?

   Dlatego, ze tym Onym pasuje uklad 2 wielkich partii „trzymajacej wladze” za pysk.

 2. z-k mówi

  No tak. Wart Pac pałaca……i pacholski kandydat prusko-żydo-masońskiego układu pacholskiemu kandydatowi żydo-amerykańskiego układu. W domu jednak nie zostanę i w tym wyborze mniejszym złem wydaje się być pan Duda.

 3. Krzysztof mówi

  Pewnie. Poco myśleć o Polsce jak można tylko o sobie(Konfederacji). Partii która jeszcze nie wniosła żadnego projektu.

 4. Janina mówi

  Czy KONFEDERACJA = POLSCY – PATRIOCI ??? , czy ” zdrajcy lub TARGOWICA !!! ??? .

  1. marju73 mówi

   Pędź głosować na Adriana z Unii Wolności i nie męcz już swoją toporną i prymitywną propagandą rodem z „niezależnej” (oby zakończyła żywot razem ze swoim odpowiednikiem gównem wyborczym). POLSCY PATRIOCI nie głosują na łajdaków niezależnie jak się przefarbują.

  2. Jaca mówi

   Popieram !!!

  3. Carlos mówi

   Jak ci Trzasku zrobi z tyłka miesiąc dumy LGBT to bardziej cienko zaczniesz pierdzieć.

  4. Zbigniew mówi

   A Dudaczewscy zrobia z twoich pieniedzy wiatraczek – lpg jest wlasnie po to abys durny tak myslal

  5. Jan mówi

   Tym samym oddajesz glos na Trzaskowskiego. Tylko prosze nie narzekać kiedy Trzaskowski was zdelegalizuje i po sprawi. Bruksela mu przyklaśnie bo faszysci na Marszu Niepodleglosci to sola w ich oku. Tak sie skonczy wasz konfederacki marsz w ciupie gdzie wsadzi was Trzaskowski. Jak nie lubię Cejrowskiego to jego argumentacja jest bez pudła. No chyba ze jestescie w polityce po szmal a nie idee.

 5. Janina mówi

  i to jest POLSKI PATRIOTA ??? .

  1. Jaca mówi

   Nie wiem, kto ty jesteś, ale widzę tu przykład zabetonowanego na amen pisowca. Brak słów. Z wieloma już się takimi spotkałem. Ręce opadają.

 6. Jaca mówi

  Ja też zostanę w domu, nie będę głosował na tzw. mniejsze zło. Zło to zło i kropka. Popieram Panią Katarzynę.
  Jest to bardzo mądra kobieta i dobrze znająca scenę polityczną. Smutno to przyznać, ale większość społeczeństwa to idioci. Ja kiedyś też głosowałem na PAD’a, też omamił mnie swoimi pięknymi słówkami, ale szybko otworzyły mi się oczy. Nie zagłosuję na zdrajcę co chce z Polski uczynić Polin, człowieka, który jest żydo-amerykańską marionetką i nic nie zrobił w sprawie haniebnej ustawy 447. Nigdy. A na tamtego drugiego sodomitę, tym bardziej nie. A Polacy niech dalej mają klapki na oczach i jak te barany dają się prowadzić.

  1. Jolanta mówi

   Dziś chyba jest trochę inna sytuacja. Żydzi zaczynają jamrac, a to chyba znaczy, iż prezydent poważnie mówi o ustawie 447, mam nadzieję. Nie oddanie głosu szykuje nam terror lgtb i nie tylko, szkoda gadać.

 7. Janina mówi

  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Hammurabi mówi

  A ja Wam wszystkim powiem, że czeka nas swoista „praca u podstaw”. Tyle, że to nie ta pozytywistyczna idea zakładająca pracę z „upośledzonymi warstwami społecznymi”. Chociaż…
  Rok 2023 niby to jeszcze daleko, jednak nadejdzie i żeby nie było tak, jak zawsze.
  Tylko krowa nie zmienia poglądów – jak mawiają.
  Dlatego czas na dokładną analizę oczekiwań, możliwości i… ilości kroków wiodących do celu.
  Przykro mi to stwierdzić, jednak pan Cejrowski jasno pokazał, że nie bardzo przemawia do niego polska rzeczywistość, podobnie pani Godek. A takich ludzi jest więcej. Każdy patrzy na świat po swojemu…
  Jedni to dziennikarze, inni to reżyserzy, jeszcze inni są prawnikami, większość zaś jest zwykłymi Polakami miłującymi swoja ojczyznę.
  Są idee, są pomysły i jest brak możliwości przeciwdziałania. Dlaczego? A dlatego, że brak jasno sprecyzowanych wspólnych dla wszystkich którym na Polsce zależy punktów, które by scementowały wszystkich w jedno. Bez tego będzie jak zawsze.

  1. Gorze mi mówi

   Aleś się rozgadał.
   Jak wiesz demokracja to dyktat większości.
   Skoro nie chcesz głosować to znaczy, że sam się marginalizujesz.
   A na marginesie można podskakiwać jak wesz na grzebieniu ale i tak od nich nic nie zależy.
   Giertych podskakiwał hop, hop i teraz „robi” w polityce za personę w błazeńskiej czapce z dzwoneczkami.
   To jest właśnie margines – wesoły dla myślących.
   Dopóki będziecie hołubić w Konfederacji Pana Korwina zawsze będziecie śmiechu warci i tyle.
   Dawno powinien zniknąć z polityki i konsumować europejską emeryturę. On sobie to załatwił ciepłą emeryturkę a wy ideowcy szczycicie się, że macie w swoich szeregach takiego zaprzańca. Głosił, że idzie do Europarlamentu aby go rozwalić więc niech odda euro-emerytrurę na potrzebujących, a nie śmieje się pod nosem, że wykolegował młodych ideowców.
   Żadne kluby Konfederacji nie zdobędą serc Polaków dopóki Pana Brauna będzie traktować jak drugoplanową postać. Pan Bosak to nie wielki przywódca, który jest w stanie pociągnąć miliony – ot taki niedokończony inteligencik mogący najwyżej wykładać etykę w szkole średniej. Zdobył sporo głosów bo ludzie chcą odmiany nawet jeśli będzie zdecydowanie gorsza od obecnej sytuacji.
   Powodzenia w prowadzeniu edukacji patriotycznej.
   Gorze

 9. Kamil mówi

  Bo potrzeba do tego 15 posłów.

 10. Krzysztof mówi

  Wystąpienie prezydenckie Andrzeja Dudy marzec 2018r. pod tablicą
  na Dworcu Gdańskim z okazji 50-lecia żydowskiego marca 68 cytat :

  „..Ale chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowy
  ‒ pochylam głowę z wielkim żalem także ja, jako Prezydent.
  I tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych, którzy zginęli,
  chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie, proszę, wybaczcie Rzeczypospolitej,
  proszę, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce za to,
  że dokonano tego haniebnego aktu…
  Cześć i chwała bohaterom 1968 roku! ”

  Po czym Prezydent Duda klęczał przed tablicą poświęconą „wypędzonym” Żydom:
  (tekst na tablicy słowa Żyda Henryka Grynberga ( TW „Reporter”) : „ tu więcej zostawili po sobie niż mieli” )

  Przypomnijmy, że Ci „wypędzeni” to w większości żydowscy oprawcy okresu stalinowskiego, którzy przegrali walkę w aparacie partyjnym i uciekali przed ew. zasłużoną karą za ludobójstwo narodu polskiego. To Wolińskie, Rożańscy, Morele, Romkowskie, Mietkowskie, Michniki, Humery, Fejginy, cała masa morderców z UB i Informacji Wojskowej, sędziów, aparatczyków partyjnych odpowiadających za terror. Oczywiście Ci co chcieli zostali i nie spadł im włos z głowy, jak głównemu organizatorowi tego antypolskiego ludobójstwa Jakubowi Bermanowi, który jeszcze w latach osiemdziesiątych doczekał się odznaczenia od Wojciecha Jaruzelskiego, zmarł w Warszawie 1984r. a do przejścia na emeryturę w 1969r. pracował w wydawnictwie „Książka i Wiedza”, czy szefowej III i V Deprtamentu MBP zbrodniarce Julii Brystiger , która uniknęła kary i pracowała po 56r. jak redaktor w PIW, zmarła w W-wie 1975r.
  Żyd Roman Romkowski długoletni wiceminister MBP skazany w 1957r. na 15 lat za zbrodnie stalinowskie, ułaskawiony w 1964r zmarł w lipcu 1968 w W-wie.
  Żyd Mieczysław Mietkowski w latach 1944-1954r. wiceminister MBP tylko wykluczony z PZPR za okres zbrodni stalinowskich, zmarł w W-wie w 1990r.
  Żyd Anatol Fejgin – członek KPP, PPR i PZPR, funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa Informacji Wojskowej i Urzędu Bezpieczeństwa PRL, zwolniony ze służby po ucieczce Józefa Światły, usunięty z PZPR za nadużywanie władzy, aresztowany i skazany na 12 lat więzienia. Zmarł w Warszawie 2002r. itd………
  Żydowscy marcowi oprawcy stanowili do ok. 50% kadry kierowniczej w MBP, UB I Informacji Wojskowej (IW) (dane IPN ). Według zaniżonych szacunków od 1944 do 1947 roku żydokomuna, zabiła 50.000 polskich patriotów podczas walk z podziemiem antykomunistycznym, 3000 Polaków zamordowano w ramach wykonania „kary śmierci”. 10.000 bez wyroków w więzieniach i podczas egzekucji. Aresztowano 518.000 chłopów, którzy sprzeciwili się kolektywizacji. 100.000 tysięcy Polaków deportowano do łagrów. 150.000 Polaków aresztowano i torturowano.
  To przed ich oprawcami na Dworcu Głównym klęczał Prezydent Duda i wypowiedział te haniebne zdanie poniżające Polaków:
  Cześć i chwała bohaterom 1968 roku!

  Na koniec przytoczmy Talmud:
  TALMUD, Traktat Midrasz talpiot, karta 255:

  ” Gojów stworzył Bóg w kształcie ludzi na cześć Izraela,
  nie są bowiem stworzeni goje w innym celu, jak dla służenia
  Żydom dniem i nocą i nie można im dać nigdy spoczynku
  od tej ich niewoli. Nie przystoi bowiem Izraelicie, aby mu
  służyły zwierzęta we własnej postaci, lecz zwierzęta w postaci ludzkiej. „

  1. piotr mówi

   Rezydent Polin. Andrzej Juda – OBOWIĄZKI MAM ŻYDOWSKIE.

 11. Paweł mówi

  Szanowni, emocje na bok. Wystarczy pomyśleć w jakiej rzeczywistości znajdzie się Polska gdy (teoretycznie, rzecz jasna) wygra Trzaskowski. Zgadzam się, że to po raz kolejny wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Niestety, musimy dokonać tego wyboru. I nie można się uchylać, bo dorośli ludzie tak nie robią. Trudno że boli, ale jeżeli mamy mieć czas na budowanie struktur, na organiczną pracę u podstaw, na edukowanie i przekonywanie niezdecydowanych – to wszystko będzie trudniejsze lub nawet niemożliwe po zwycięstwie Trzaskowskiego. Niestety, w życiu nie wszystko przebiega wyłacznie po naszej myśli. Apeluję jednak o zdrowy rozsądek.

  1. marju73 mówi

   Rzeczywistość opisał właściwie w swoim komentarzu powyżej Krzysztof. Poliniakiem tego nie zmienimy. Wybór jest pomiędzy Polin a NWO przy czym oba te projekty nie wykluczają się wzajemnie.
   Na karcie do głosowania skreślę obu a przy nazwiskach dopiszę odpowiednie powyższe opisy ich określające.

 12. Paweł mówi

  Pamiętajcie to zdanie:

  Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.
  Edmund Burke

  1. Jejku mówi

   Bardzo się uśmiałem przy niektórych komentarzach!!!! xdxdxdxd Super teksty.
   Mam cichą nadzieję, że to nie tylko wpisy prowokatorów służb specjalnych. xd

  2. Paweł mówi

   @Jejku i wszyscy szanowni.
   Dwa cytaty z O. Józefa Marii Bocheńskiego:

   „Życie zawsze jest kompromisem, polityka tym bardziej. Jeżeli ktoś zajmuje się działalnością polityczną, powinien z góry uznać, że jest skazany na pewien kompromis.”

   „Podstawowa rzecz, o której ciągle zapominają to fakt, iż naczelnym przykazaniem jest przykazanie samorządu. Chodzi w nim o to, by człowiek spróbował sam rządzić własnym życiem, nie dał się ponosić wypadkom. To poleciłbym jako podstawowe wskazanie. I zaraz potem zasadę, którą wyczytałem u mędrców: carpe diem – żyj w teraźniejszości.”

   Potrzebny jest nam realizm i zdrowy rozsądek podczas podejmowaniu decyzji o drugiej turze. Bojkot wyborów wzmacnia Trzaskowskiego, bo jego wyborcy i wyborcy Hołowni tego nie zrobią i zagłosują. Tak więc, uważam że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Duda to zupełnie nie moja bajka, ale przy Trzaskowskim szanse na działanie naszych środowisk patriotycznych są więcej niż nikłe. No chyba że uważacie że znowu musimy się wykrwawić, jak nie raz w naszej historii.

   Kim był O. Bocheński? – był dominikaninem, filozofem, logikiem, uchodzącym za jednego z największych filozofów XX wieku.
   Profesor Józef Maria Bocheński OP urodził się 30 sierpnia 1902 roku w Czuszowie na Kielecczyźnie. Walczył w kampanii wrześniowej, a następnie w kampanii włoskiej, także pod Monte Cassino. Był absolwentem czterech uniwersytetów: we Lwowie, Poznaniu, Fryburgu i Rzymie. Uzyskał doktoraty z filozofii i teologii oraz pięć doktoratów honoris causa. Bibliografia publikacji Bocheńskiego obejmuje około 1000 pozycji w tym wiele wydań książkowych w różnych językach. W wieku 70 lat zdobył licencję pilota.
   O. Józef Maria Bocheński zmarł 8 lutego 1995 roku we Fryburgu.

 13. Teresa Maria mówi

  Nie złamię swojej godności i przekonań i po prostu nie pójdę na II turę. Dla mnie ani jeden ani drugi kandydat nie jest strawny. Nie ma żadnych ustępstw dla zdrady, sprzedajności i bylejakości na tym urzędzie.

 14. Krzysztof mówi

  Wyborcy konfederacji, nie idźcie do wyborów w drugiej turze i pozwólcie Trzaskowskiemu zostać prezydentem RP to się przekonacie że marsz niepodległości zastąpiony będzie marszem równości zboków, ale skoro wam to pasuje to wybierajta, Duda nigdy o patriotach nie mówił faszyści.

 15. Flex mówi

  No to 12.07 mamy czysty Korwinizm, czyli wybór między dżumą a cholerą? Jaką receptę na takie zagrożenie epidemiologiczne miałby min. Szumowski? Stawiam na dystans społeczny i pozostanie w domu! Jako mniejsze zło głosowałbym na PADa. Ale „osiągnięcia” w polityce międzynarodowej Go dyskredytują w moich oczach. Ostatnia wizyta w USA: – Panie Pr. Trump Polacy chętnie przyjmą i ugoszczą każdą ilość amerykańskich żołnierzy. – Dziękuję. Panie Pr. Duda, amerykanie chętnie przyjmą i zagospodarują każdą ilość polskich pieniędzy! Tak podejrzewam wyglądały ostatnie „negocjacje Trump – Duda. Taka żenująco wasalna polityka sprawi, że skończymy jako europejskie Guantanamo z dopłatą dla „dzierżawcy” !

 16. Hanna mówi

  Rozważałam,jak zagłosować w II turze.
  Zignorować,oddać głos na mniejsze zło?
  Serdecznie dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji – przekreślam obydwu!
  Oni wprawdzie mają gdzieś nieważne głosy,nawet,jeśli będzie ich dużo,ale wiem,że JA zachowam twarz.A to maksimum tego,co można uzyskać w tej sytuacji,czyż nie?

 17. Meg mówi

  Jak zwykle bardzo dobry artykuł pani Katarzyny. Ja z ciężkim sercem i wkurzona zagłosuję za Dudą, ponieważ stopień demoralizacji społeczeństwa przy Dudzie będzie delikatnie niższy niż przy Trzaskowskim, ponieważ lepiej, gdy ktoś udaje patriotę i katolika niż gdy wprost kpi sobie z tych wartości, jeszcze bardziej obniżając przez to standardy zachowania i poglądów społecznych. To nie będą wesołe wybory.

 18. Anna mówi

  Kochani zastanówcie się, dlaczego PiS umożliwiło zarejestrowanie nowych kandydatów do wyborów prezydenckich? Trzaskowski został zarejestrowany za zgodą PiS-u, które przecież samo uchwaliło nowelizację ustawy odnośnie wyborów prezydenckich umożliwajacą rejestrację nowych kandydatów. Dlaczego? Bo z badań, wynikało, że do II tury wejdzie Hołownia albo Bosak, a Kidawa na 100% nie miała szans.
  II tura z Bosakiem, albo nawet z Hołownią oznaczała rozbicie układu PiS-PO.
  Dlatego dla PiS-u jest lepszy Trzaskowski, nawet gdyby wygrał wybory, bo tęczowy Trzaskowski to wciąż POPiS.

 19. edekzzawody mówi

  Witam Konfederatow upojonych dobrym wynikiem p.Bosaka.Nawet bardzo dobrym.I co z tego ano nic kompletnie nic.Czekanie na upadek PAD jest pewna czescia bardzo dlugofalowegp „planu” tegich strategow Konfederacji a mianowicie:Rzadzi Czajkowski,PiS upada(rzad PiS-u) w efekcie mamy zalew kilkuset tysiecy „niemieckich” „lekarzy i inzynierow” ktorzy nie sa potrzebni Frau Kanzlerin.W zwiazku z tym spoleczenstwo polskie znurzone nowymi porzadkami i przerazone perspektywa utrzymywania tej armi „wyksztalciuchow z Maghrebu” w nieskonczonosc(500++++ ale nie dla tych co popieraja Konfederacje,co to to nie,tylko dla inzynierow),zwroci sie do Konfederacji o ratunek.I wowczas cala pula dla nas.Nic z tego nie bedzie .Minie 2 tygodnie i wszyscy o was zapomna.Czajkowski jak wygra to wydyma was koncertowo,a PiS w przypadku zwyciestwa Dudy zrobi to samo.czekajcie dalej.

 20. edekzzawody mówi

  I jeszcze jedno w kwestii 447-0Czajkowski i powcy zaplaca w podskokokach,Bez zadnej ceregieli.Juz majstreuja przy ustawie o lasach.W tej materii wlasnie PAD jest jakas szansa dla Polski -bo to II kadencja i nic mu juz nie pomoze ani jnie zaszkodzi.Czajkowski nauczy Was rozumu.Niemieckiego rozumu.Slowo Pol;ak to synonimglupoty na Zachodzie.Co druga wypowiedz w wtym portalu swietego Jacka jest dowodem na to.

 21. Flex mówi

  Jeszcze mała reFlexja po tygodniu. Konfederacja i jej kandydat K. Bosak po 1 turze są zapewne na Nowogrodzkiej postrzegani jako winowajcy nie wygrania PAD w 1 turze! Te 6,7% K. Bosaka idealnie dałoby z wynikiem PAD ponad 50%. Co z tego wynika? Ano to, że Jarosław „Mściwy” z Biurem Politycznym po skończonych wyborach może wziąć się za pacyfikację lub chociaż próbę rozbicia Konfederacji. W każdym razie na pewno nie może teraz spać spokojnie. Dlatego Sugestia Pani KTS jest wg mnie jak najbardziej uzasadniona!

  1. Zbigniew mówi

   wiecej niz 50 % jest niemozliwe, gdyz czesc bedzie glosowac tylko przeciw bolszewii – wladze beda sprawowac frakcje partyjne trockiego lub stalina.

   I tak wlasnie juz jest nawet ponad 40 %.

   Dlatego, wlasnie jest odwrotnie niz sadzisz: Bosak zmniejszylby liczbe Polakow, lub chcociaz Obywateli Polski rozumiejacych interesy Narodowe.

   Tak mamy potezny problem z ocena PiSu – kim wlasciwie sa – Izraelitami, Eskimosami, Ukraincami ?

   W miastach PiS dostal kompletne lanie

  2. Zbigniew mówi

   Dodam, ze pomysl „Wybieram mniejsze zlo” jest totalnie idiotyczny – nie ma czegos takiego jak mniejsze zlo!

   Inacvzej Rosja bylaby najwiekszym zlem a Izrael najmniejszym i Palestyna jeszcze mniejszym.

   To jest jedno z tych hasel wymyslonych na uzytek bezmyslnych mrowek.

   To sa hasla sprzeczne z naszym jezykiem polskim – jak mozna wybierac ZLO?

   Moze mniejszego diabla z metra krojonego??

  3. Zbigniew mówi

   Sa tacy, co pocieszaja sie, ze z moja zona, taka brzydka nikt nie bedzie cudzolozyl

 22. Marek mówi

  Mimo mojej sympatii do Konfederacji i Ruchu Narodowego uważam dobro Polski za wartość najwyższą i nie nie wyobrażam sobie nie iść do wyborów w drugiej turze. Moim obowiązkiem względem Ojczyzny jest poprzeć Dudę w drugiej turze mimo że moja wizja Państwa jest inna niż obecnego prezydenta. Nie można dopuścić by kosmopolita Trzaskowski wygrał.

  1. Jolanta mówi

   Dokładnie tak! 😊

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.