Tusk napisał do wyborców Konfederacji. Ostra riposta internautów i mocny wpis Bosaka

Donald Tusk/ Fot. Youtube
17

W środę (1.07.2020) Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis skierowany do wyborców Konfederacji. Oczywistym celem tego wpisu jest nakłonienie ich do poparcia Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca.

– Do wyborców Konfederacji. Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami WYGRAĆ. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was ZNISZCZYĆ. Są w tym naprawdę nieźli – napisał Tusk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pod wpisem zamieszczono ponad 2 tysiące komentarzy. Jeden z internautów zamieścił zdjęcie Krzysztofa Bosaka zatrzymanego przez policję w 2014 roku podczas protestu przeciwko instalacji tęczy LGBT na Placu Zbawiciela. – To za waszej wadzy, nie? – pyta ironicznie internauta.

Inny internauta zamieścił zdjęcie policjanta kopiącego uczestnika Marszu Niepodległości w 2011 roku. Zdjęcie opatrzył komentarzem: „Apel do wyborców Konfederacji”.

Przypomniano też Tuskowi, że w 2017 roku nazywał Marsz Niepodległości „reputacyjną katastrofą”.

Jedna z komentujących zacytowała Pawła Wojtunika, szefa CBA pod rządami Platformy Obywatelskiej, który przyznał, że podpalenie budki pod rosyjską ambasadą podczas Marszu Niepodległości było dziełem policji realizującej prowokację zaplanowaną przez ówczesnego szefa MSWiA Bartłomieja Sienkiewicza.

Do wpisu Tuska odniósł się też poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. – Nie boimy się rywalizacji ani z Wami, ani z PiSem. Jeśli ktoś sądzi, że w polityce kierujemy się strachem to znaczy że kompletnie nas nie zna i nie rozumie. Na marginesie: Jeśli wpis jest faktycznie kierowany do wyborców, to sądzę, że jest ich zbyt wielu byście z nimi wygrali – napisał na Twitterze.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Bosak punktuje Dudę: „Jak to się stało, że przez pięć lat nie zaprosił Pan nikogo z nas do dyskusji?” [WIDEO]

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anna mówi

  PYTANIA Krzysztofa 💕 BOSAKA do Andrzeja🔯DUDY:
  – Panie prezydencie, jak to się stało, że przez pięć lat, kiedy organizował Pan pozorowaną debatę konstytucyjną, nie zaprosił Pan nikogo z naszych środowisk do tej dyskusji? Jak to jest, że chciał Pan wpisać Unię Europejską do konstytucji? Jak to jest, że znalazł Pan czas na spotykanie się z działaczami LGBT, a nie znalazł Pan nigdy czasu na spotkanie się z działaczami środowiska wolnościowego, tradycjonalistycznego czy narodowego? Jak to jest, że w komitecie obchodów stulecia odzyskania niepodległości znalazło się miejsce dla partii Razem, a nie znalazło się dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości? Jak to jest, że potępia Pan nacjonalizm przy różnych okazjach, opowiada o wielokulturowości i państwie Polin, a nie jest Pan w stanie odrzucić żydowskich roszczeń majątkowych ze Stanów Zjednoczonych? Jak to jest, że nie udało się zaproponować przez pięć lat ani jednej konserwatywnej ustawy, np. ustawy domykającej system edukacyjny w sprawach LGBT, żeby nie było Tęczowych Piątków? Albo ustawa o pełnej ochronie życia nienarodzonego? Jak to jest, że nie udało się doprowadzić do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej? Jak to jest, że podpisał Pan trzydzieści ustaw podnoszących podatki i wprowadzających nowe daniny? Jak to jest, że bez szepnięcia słowa sprzeciwu akceptujemy nowe regulacje unijne niekorzystne dla nas w energetyce? Jak to jest, że popiera Pan zadłużanie całej Europy i przyznanie Unii Europejskiej nowych kompetencji?

  PS. Czy znowu dasz się nabrać na obietnice Dudy czy kłamstwa Trzaskowskiego? Nie dajcie się nabrać na propagandę POPiS-u! Niech lewactwo z PO-PiS-u żre się między sobą.
  Nie należy głosować na zdrajców z tego „Magdalenkowego” układu od tow.Kiszczaka!

  1. Paweł mówi

   Świetnie @Aniu
   To takie kobiece – w trudnej sytuacji strzelić focha. Sądzisz naprawdę że bojkot to jakieś wyjście? Ok. Zbojkotujemy wybory i co – głosowanie się nie odbędzie? Przeczytaj ordynację wyborczą, to dowiesz się ze zdziwieniem że teraz to nieistotne jaka będzie frekwencja. Wyborcy Traskowskiego Cię na pewno nie posłuchają. Jakiej oczekujesz rzeczywistości gdy wygra Trzaskowski? Indoktrynacja LGBT, kontynuacja polityki Tuska itd. Podoba Ci się to? No to bojkotuj wybory. Teraz to nie jest kwestia popacia Dudy, bo to nie nasza bajka. To gra na zyskanie czasu.

  2. zawsze PRAWY mówi

   Wybór pomiędzy Dudą z 🔯 PiSraela a tęczowym, resortowym Rafaelą 👹 Trzaskowskim od TW „Justyny” z SB, to wybór, jak pomiędzy dżumą a cholerą. Wszak obaj należą do lewacko-koszernego POPiS-u z Magdalenki. 👎
   Przypomnę, że w kwestii projektu ustawy STOP-447, PiS i PO głosowały, jak jeden mąż, tak samo! Trzaskowski podpisał kartę LGBT, a Duda zaprosił aktywistów LGBT do pałacu prezydenckiego !
   Ponad to zarówno w PO i w PiS są postkomuniści z sowieckiej, antypolskiej PZPR!

   PiS przez 5 lat rządów (mający w 2015 większość w sejmie i senacie) nie rozliczył ani jednego złodzieja z PO-PSL i SLD oraz z SB i WSI. Komunistyczna, złodziejska bezpieka z SB i WSI, jest tak samo bezkarna pod rządami PiS-u, jak za czasów PO-PSL i SLD! Czy stała się jakaś krzywda dla SB-ków, np. TW „Zegarek” Solorz vel Krok, TW „Ernest” L.Czarnecki czy dla klanu żydokomuchów Kulczyków? Retoryczne pytanie!!!

   Dlatego prawdziwy, polski 💕 PATRIOTA o prawicowych poglądach nie powinien uczestniczyć w głosowaniu w II turze, bo NIGDY nie należy wybierać mniejszego zła. Tylko zawsze większe dobro, a niestety nie mamy Krzysztofa Bosaka w II turze.😟

   PS. Dlaczego PiS umożliwił PO zmianę kandydata?🧐 Przecież Kidawa-Błońska nie miała szans na II turę! Pewnie, dlatego, że wówczas mógłby do II tury przejść Krzysztof Bosak, a to oznaczałoby rozbicie układu z Magdalenki.

  3. Cyprian mówi

   Obojętne który wygra, jeżeli frekwencja wyniesie 20 procent żaden z nich nie będzie mógł powiedzieć, że naród go wybrał, tylko garstka pedałów albo garstka ueroentuzjastów. P.s. Trzeba być skończonym durniem, żeby sądzić, że komentujący na portalu „wprawo” nie wiedzą o tym, że wybory będą ważne nawet wtedy, gdy Czaskoski odda 1 głos sam na siebie albo Kononowicz 1 głos na Dudę.

 2. piotr mówi

  Haniebne: MN agituje za głosowaniem na Dudę tzn. głównie na Daniels’a.

  1. Paweł mówi

   Szanowny @Piotr
   Wybitny polski uczony, Tadeusz Kotarbiński, zwykł był w takich sytuacjach mawiać: „pytanie – na co komu logika? – powinno być rozpatrywane jako część szerszego problemu: – na co człowiekowi rozum?.
   Kto nie widzi roli logiki, ten nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, do czego służy rozum. Każdy zaś, kto wie, do czego rozum służy, ma świadomość i tego, jak potrzebne jest wykształcenie jego naturalnej zdolności do jasnego myślenia, ścisłego wypowiadania się i poprawnego uzasadniania głoszonych tez. Myśl człowieka logicznie wykształconego rożni się bowiem od naturalnej zdolności do logicznego myślenia mniej więcej tak, jak mistrzowski skok narciarski wykształconego sportowca różni się od naturalnej zdolności do podskakiwania przy grze w klasy.”

   Tę myśl Tobie dedykuję, choć obawiam się że nic z tego nie zrozumiesz.

 3. Danuta mówi

  DZIEWCZYNKO, NIE IDĄC NA WYBORY GŁOSUJESZ NA TRZASKOWSKIEGO!!! NIE ROZUMIESZ ORDYNACJI WYBORCZEJ??? A MOŻE CELOWO SIEJESZ ZAMĘT? JA TEZ, GDYBYM SIĘ KIEROWAŁA WŁASNYM INTERESEM PRYWATNYM TO NIGDY NA A.DUDĘ BYM NIE ZAGŁOSOWAŁA BO PRZEZ PiS MOJA MAŁA FIRMA TRACI CO MIESIĄC OD PONAD DWÓCH LAT PO KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH! ALE JA ZACISKAM ZĘBY I IDĘ ZAGŁOSOWAC NA A. DUDĘ BO KIERUJĘ SIĘ INTERESEM POLSKI I POLAKÓW A NIE ZŁODZIEJSKIEJ PO I CYNICZNEJ TZW. WARSZAWKI CZYLI TYCH KILKUDZIESIĘCIU TYSIĘCY na ogól zaledwie polskojęzycznych, SZUBRAWCÓW I ZŁODZIEI, BANDYTÓW NIERZADKO, OKRADAJĄCYCH CAŁY KRAJ, WSZYSTKICH UCZCIWIE PRACUJĄCYCH POLAKÓW!

  1. zawsze PRAWY mówi

   Tylko, że w praktyce Duda niczym nie różni się od Trzaskowskiego? Przypomnij sobie, jak głosował Duda w sprawie ustawy o IPN, projektu ustawy STOP-447. Dlaczego PiS nie wypowiedział przez 5 lat konwencji stambulskiej?

   Bojkotując wybory bądź oddając nieważny głos dajemy czytelny sygnał dla PiS-u, że prawicowy elektorat ma dosyć socjalistycznego programu (rozdawnictwa zasiłków i wysokich podatków) oraz nie godzi się na pro izraelską, antypolską politykę!

   Niestety nie ma w II turze patrioty Krzysztofa Bosaka, więc należy w II turze skreślić tych szkodników z POPiS-u albo pozostać w domu.

  2. marju73 mówi

   Nie wciskaj ciemnoty. Duda to nie interes Polski tylko budowa Polin. Stare zagrywki popisowe że jak nie zagłosujesz na pisiorów to popierasz peowców. Jakoś w głosowaniach przeciwko narodowi popisowcy głosują tak samo. Transfery polityczne pokazują że to jedna banda.

  3. Cyprian mówi

   Klasyczny text SADO-MASO.

 4. MACIEJ mówi

  Zgadzam się z wersją, że i PIS i PO realizują te same „globalne” plany, ale w odpowiedni, dla siebie i swoich wyborców sposób. Różnice między nimi to stawiane na pierwszym planie ale nic nie znaczące detale, kiedy flagowe wytyczne są wprowadzane tylnymi drzwiami. Najlepszy przykład – imigranci aka nachodźcy. PO otwarcie popiera ideologię eurokołchozu i po prostu otwiera im drzwi. PIS w oczywistej opozycji dla tego ruchu wpuszcza imigrantów tylnymi drzwiami z innych stron świata, którzy nota bene prędzej czy później odegrają taką samą rolę – destrukcję nacjonalizmu. PO otwarcie wspiera indoktrynację LGBT, kiedy PIS 'broniący’ tradycyjnej rodziny pozwala tęczowej hołocie demonstrować swoje dewiacje na ulicach oraz rozgania tych, którzy w teorii powinni być ich zwolennikami. W jednym i drugim przypadku, inżynieria społeczna będzie miała miejsce czy nam się to podoba czy też nie. Dlatego na wybory nie poszedłem, jednak na drugą turę już muszę. Zagłosuję na Dudę, tylko dlatego, że pozwoli to opóźnić wprowadzanie zmian w strukturach społecznych. Bojkotując II turę zgadzam się na ideologię gender, seksualizację naszych dzieci oraz całkowite otwarcie drzwi dla hołoty Sorosa. Nie mogę się na to zgodzić, więc mój sprzeciw będzie w formie zwiększenia szansy na wydłużenie czasu całego procesu. Wiem, że wybieranie mniejszego zła nie jest wyjściem z problemu, jednak uważam, że nie wybieranie niczego to przyzwolenie na zło większe.

  1. MACIEJ mówi

   @
   PO otwarcie wspiera indoktrynację LGBT, kiedy PIS ‚broniący’ tradycyjnej rodziny pozwala tęczowej hołocie demonstrować swoje dewiacje na ulicach oraz rozgania tych, którzy w teorii powinni być ich (PIS-u) zwolennikami.

 5. Suweren RP mówi

  Zamiast dziugać się wzajemnie kijem PiS czy PO, należy zauważyć, że obydwie ugrupowania lecz nie tylko, ale i wszystkie te ugrupowania biorą udział w nielegalnych procederach i wykonują prawo wprowadzane przez osoby do tego nieuprawnione. Należy również zbojkotować nie tylko wybory, ale i płacenie podatków i zobowiązań wobec władzy okupacyjnej. Pieniądz ma krążyć między ludźmi a nie Człowiek > Państwo > Człowiek. Władza wówczas zostanie pozbawiona środków do finalizowania umów, które zostały podpisane pomiędzy państwami, a nie obywatelami z innymi państwami! Idąc na wybory podpisujesz się na liście obecności i to wystarczy, że podpisujesz zgodę na antyludzkie cele, abo oni i tak sobie głosy już dopasują pod siebie!

 6. Piotrg mówi

  Można teraz śpiewać wyborcom pamiętna zwrotkę z Wesela Wyspiańskiego ” Miałeś chamie..” Była szansa na rząd narodowy to glosowali na POPiS. A teraz to już nie ma znaczenia na kogo głosują bo i tak wynik będzie taki jak PKW policzy i ogłosi. Od lat tak było i teraz tak będzie. Jeśli ktoś zadecyduje ze PiS juz wystarczajaco nakradł ze mozna zmienic ordynacje rządząca to będzie powrót do POległych a jeśli USrael zdecyduje ze jednak chcą się w Polinie osiedlić i wyssać z Polaków $330 mdl to sie nic nie zmieni.
  Tusek nie zdaje sobie sprawy ze każda jego wypowiedz to jak płachta na byka dla Polaków. Tej q..wie politycznej nikt nie zapomni jak rozgonił każdy ruch patriotyczny palami prowokatorów i innych psów.. Każdy jego poplecznik będzie zapowiedzią nowego tuskowego klona dla Polski i Polaków. Trzaskowski jesli pojdzie na parade Niepodległości to pewnie z pala i w towarzystwie elity ubeckiej.
  NIgdy im nie zapomnę zdelegalizowania marszu Powstańców Warszawskich, tym większa bylo to podłością ze dla tych jeszcze żyjących Powstańców każdy taki marsz może być ostatnim. Podłość magistratu ogłoszona przez gaworowa była z tych najbardziej niewyobrażalnych. Ze tez tacy ludzie smia mowic ze sa Polakami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.