Komedia! Premier Morawiecki naprawia Polski Ład przy pomocy Tarczy Antyputinowskiej [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
21

W czwartek (24.03.2022) premier Mateusz Morawiecki przedstawił propozycje rządu dotyczące poprawek do Polskiego Ładu, czyli reformy podatkowej, która okazała się tak „genialna”, że minister finansów stracił stołek, a Morawiecki powołał zespół, który miał naprawić tego gniota. Rezultatem jest pakiet zmian, który nazwano Tarczą Antyputinowską.

Co ma prezydent Rosji do podatkowego Polskiego Ładu? Oczywiście, nic nie ma. Nie on go wymyślał, nie on go wdrażał. Ale rządowa propaganda wmawia Polakom, że zmiany w Polskim Ładzie to odpowiedź na rosyjską inwazję na Ukrainę. I ludzie wierzą w takie androny, bo przecież Putin jest zły, a Polski Ład dobry, a jeśli nie do końca dobry, to dlatego, że Putin jest zły, więc trzeba wdrożyć Tarczę Antyputinowską, dzięki której Polski Ład będzie jeszcze lepszy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Nauczyciele żądają rozpoczęcia rozmów z rządem ws. wzrostu wynagrodzeń o 20%. Oświadczenie ZNP

ZOBACZ: „Polski Ład przelał falę goryczy”. Pracownicy skarbówki żądają podwyżek i grożą ogólnopolską akcją protestacyjną

Najprostszym rozwiązaniem i najkorzystniejszym dla podatników byłoby przywrócenie możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku oraz zachowanie podwyższonych progów podatkowych i zwiększonej kwoty wolnej od podatku. Ale na to nie liczcie. Twórcy Tarczy Antyputinowskiej mają inne pomysły. Oto one:

 • Obniżenie stawki PIT z 17% do 12% dla podatników na skali podatkowej
 • Wyłączenie składki na ubezpieczenie zdrowotne z podstawy opodatkowania dla samozatrudnionych na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej.
 • Likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej
 • Kwota wolna od podatku pozostaje bez zmian – do 30 tys. zł, a próg podatkowy to 120 tys. zł.
 • Wraca prawo do wspólnego rozliczenia z dzieckiem.
 • Wprowadzony zostaje mechanizm ochronny dla organizacji pożytku publicznego.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Dla osób o mocnych nerwach wystąpienie premiera Morawieckiego, w którym tłumaczy, że rząd jest genialny i dba o Polaków, a jeśli coś jest nie tak jak być powinno, to jest to wina Putina.

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ofiary propagandy kibicują zagładzie Polski

 

.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbbshs mówi

  Co za dziad zapchlony, ten rząd jest na dnie i mam nadzieje że tam pozostanie, koniec z wami po następnych wyborach

 2. Hammurabi mówi

  Cóż… Krawiec tak kraje, jak mu materiału staje.
  Polski system podatkowy jest tak skomplikowany, zagmatwany i poprzerastany chciwością państwową, że każda jego modyfikacja to pudrowanie trupa. Rząd jedną ręką daje ale kilkoma innymi odbiera.
  Praktycznie Polacy w ubiegłym roku pracowali „na potrzeby państwa 172 dni nic nie jedząc, nie kupując odzienia… Nawet bez miski ryżu. W pozostałych 193 dniach musieli zarobić na życie i wszystkie inne własne wydatki.
  Dzień tzw. „wolności podatkowej” wypada z każdym rokiem później i później.
  W sumie, gdyby dzięki temu haraczowi następował zauważalny rozwój polskiej gospodarki, można by uważać iż nareszcie inwestujemy z głową w przyszłość.
  Ale nie! Widzimy jak rząd trwoni gigantyczną kasę na zakup głosów wyborczych fundując „pięćsetplusy”, dodatki, zapomogi i opłaty dla nierobów żyjących na koszt społeczeństwa, sponsorując kościół, mniejszości narodowe i etniczne, obce kraje pod przykrywką „pomocy”, udzielając pożyczek o wiele bogatszym od Polski instytucjom (Tusk i ratowanie euro w Grecji).
  Mamy przemysł? Jaki i gdzie? Jaki jest jego aktualny procent polskiej własności? Płynąc z nurtem unijnej ideologii, pozbawiono nas własnego przemysłu, podejmując gościnnie obcy kapitał. No, ile mamy hut? Cementowni? Ile nowoczesnych i całkowicie polskich zakładów produkcyjnych? Ile polskich zakładów podzieliło los choćby cementowni ”
  Wierzbica” pod Radomiem – cyt. za „Wikipedią”:
  „W 1996 właścicielem cementowni został koncern Lafarge, który 12 października 1997 wygasił piece. Francuska firma zaoferowała najwyższą cenę za akcje, ale zarazem najgorsze warunki inwestycyjne. Umowa przedwstępna pomiędzy XI Narodowym Funduszem Inwestycyjnym a grupą Lafarge została podpisana 30 czerwca 1996, a wygasała 30 listopada 1996. Jeśli do tego czasu nie zostałaby podpisana umowa wstępna, przetarg byłby nieważny. Prezes cementowni Jacek Kuna, zarząd oraz związki zawodowe walczyły o unieważnienie przetargu, którego finalizacja oznaczała szybki koniec zakładu. W tym okresie spółka zatrudniała ponad 1000 osób, a drugie tyle było zatrudniane w mniejszych lokalnych firmach współpracujących z cementownią. W latach 1992–1995 zakład był rentowny i nie przynosił strat. 17 września 1996 Jacek Kuna zginął wypadku samochodowym, kilkanaście dni po jego śmierci nowe władze podpisały umowę wstępną, która zapoczątkowała upadek i całkowitą rozbiórkę cementowni Wierzbica. W 2008 powstał plan ponownego uruchomienia cementowni, a miejscowe złoża margla szacowane są jako jedne z największych w Polsce. Wobec odkrycia kopalni krzemienia pasiastego z okresu mezolitu istnieją plany otwarcia rezerwatu geologicznego”.

 3. hozjusz mówi

  Rzymsko-Katolicka Msza Święta Trydencka Kraków,
  kaplica katolicka Matki Bożej Królowej Polski , ul Sarego 18/2 (obok Zamku na Wawelu)
  godziny Mszy Świętych Niedziela: 8:15, 9:50

  Poniedziałek Msza św: 7:20 lub 18:30
  Wtorek-Czwartek Msza Św: 7:20
  Piątek Msza Św: 7:20 lub 18:30
  Sobota Msza Św: 7:40

  Katolicka Msza Święta Trydencka Warszawa, 2x w miesiącu, Msza św Niedziela 17:30 (2,4 Niedziela m-c)

  kontakt email: mszawarszawa()gmail.com ()=@
  tel +48 691 079 691

  Katolicka Msza Święta Trydencka Wrocław, 2x w miesiącu, Msza św Niedziela 17:00 (1 i 3 Niedziela m-c)

  kontakt email: MszaWroclaw()gmail.com ()=@
  tel 0048 604 407 664

  “Msza Tradycyjna”, “Msza Wszechczasów” Sancta Missa Tridentina Latin Mass

 4. Rebih mówi

  Te manipulacje idioty przy systemie podatkowym nigdy się nie skończą. To pasożyt, nauczony przez lata pozorowania pracy, cedowania odpowiedzialności za skutki na innych oraz wykazywania się „kreatywnosćią” poprzez dezorganizowanie tego, co jest i działa.

 5. Piotrek mówi

  Morawiecki Kaczyński co wy wyprawiacie z Narodem ,czy wam Pan Bóg całkowicie rozum odebrał .

 6. Magda mówi

  A mnie zaciekawiła ochrona organizacji pozarządowych. Czy takich małych, jak moja, które żebrzą od lat, żeby realizować szlachetne cele? Czy może tych molochów, które teraz zbierają miliony dla Ukrainy?

 7. maciowwa mówi

  Tego idioty nie da się słuchać.

 8. Piotrx mówi

  Nauczycielka z Sosnowca została zawieszona za swoje poglądy na temat Ukrainy
  https://kresy.pl/wydarzenia/nauczycielka-zawieszona-za-poglady-na-temat-ukrainy/

  Poczta Polska zwalnia pracownika za odmienny pogląd w sprawie Ukrainy
  https://www.bibula.com/?p=132307

  Kłamstwa klauna z Kijowa
  https://www.bibula.com/?p=132447

  …..Pierwszym kłamstwem spośród czterech zawartych w jednym tylko zdaniu, jego przemówienia z 7 marca, że na ukraińskiej fladze, nigdy nie było żadnych swastyk, czy innych nazistowskich symboli związanych ze zbrodniczą ideologią III Rzeszy, jest takim samym zaprzeczaniem historycznym faktom, jak trzy kolejne kłamstwa zawarte w słowach tego samego oświadczenia. Wystarczy przypatrzeć się dobrze starym fotografiom z okresu drugiej wojny światowej, jak również tym z czasów obecnych, by stwierdzić jednoznacznie, że prezydent Zełeński, nie tyle w tym względzie mija się z prawdą, co zwyczajnie, bezczelnie kłamie…….

 9. Ewa-Maria mówi

  Tego człowieka od dawna nie traktuję jako polskiego premiera. Tyle zła co zrobił Polakom nie zapomnę mu nigdy, jest całym złem. Potrafi tylko odtrąbić zwycięstwo. które okazuje się wielką klapą. To tylko i wyłącznie jego wina że będziemy płacić kolosalne sumy za energie elektryczna i nie tylko. Gdy debatowali w 2020r. w PE
  ani raz nie zawetował tej szkodliwej ustawy chociaż mógł to zrobić. Teraz tylko Ukraina i nic więcej się nie liczy.
  Na Litwie Polacy walczą o polskie szkoły, protestują bardzo licznie. Nie słyszałam aby 'nasza’ władza coś z tym zrobiła, aby pomóc rodakom tam mieszkającym. Tylko Ukraina i ich los się dla nich liczy. Morawiecki to
  szkodnik który służy innym panom. Co polski rząd zrobił w sprawie repatriantów ,którzy pragnęli powrotu
  do Polski, nic nie zrobili. Rzesza tych ludzi poumierała nie doczekając się powrotu. On służy tym z Davos.
  W maju będzie tam kolejny spęd i pranie mózgów przez Schwaba. Morawiecki tam będzie tego jestem pewna.

 10. anonim mówi

  Tak moze przemawic tylko polskojezyczna persona polityczna, ktora ma Polakow w glebokim powazaniu i ktora nie zabiega o wzgledy Suwerena tylko wykonuje poslusznie polecenia globalistow. Gadajaca glowa, bankster z przymrozonym oczkiem, ktory zostaje premierem po nocnej zmianie 2 pieprzy swoja wyuczona nowomowe o Rosji, i nic konkretnego dla Polakow. On juz jest przygotowany do szybkiej ewakuacji w rzeie godz. W, a jego decyzje maja znamiona sabotażu.

 11. zagłoba sum mówi

  Pokazywanie tego sq,,.,.yna i jego kamratów na tle polskiej flagi czy innego symbolu narodowego powinno być ścigane z urzędu. Jest odpowiedni paragraf dot. ponizania symboli narodowych.

 12. Tom Tom mówi

  To już nie wina Tuska,a wina Putina.

 13. Kamil mówi

  Ostatnio rozmawiałem z bratem nt inflacji, stwierdził że inflacja jest wszędzie, zgoda wspominam o Czechach i o tym że oni podnieśli stopę procentową znacznie szybciej niż NBP z prezesem oraz „dworkami” na czele, powiadał iż Polacy uczynili to prawie w tym samym czasie….brat mój jest bardziej „lotny” niż Ja w tych sprawach.

  Czy ktoś może mnie wyprowadzić z błędu czy Ja faktycznie(poza mną kilku jeszcze) czepiam się szabelgojow z rządu i widzę w nich przyczynę ciągłych wzrostów cen, na wszystko.

  Przed chwilka tankowałem do pełna,cena za euro95-6,64 chyba coś tu gruuuuubo jest nie tak.

 14. W K mówi

  @Tom Tom Bankructwa nie da się wytłumaczyć Tuskiem, nie ta liga. Dlatego musi być Putin.

 15. Gonzo mówi

  Komedianci z wprawo, jak widzę robią wszystko żeby tuskowa ekipa wróciła do władzy. Gratuluję. Czytaciele tego forum nie szczędzą chamskich inwektyw pisiorom w stylu szabesgoje, idioci itp. Pełna kultura. Widzę po wpisach i i czuję przez skórę, że większość to sympatycy Konfederacji. Powie wam jedno, że wasi faworyci nie dorośli do tego by sprawować władzę ponieważ są kompletnymi idiotami. Ich gadanie i pomysły na Polskę są tylko mrzonkami, które wywołują jedynie niepokoje społeczne. Typowe dolewanie oliwy do ognia, które jest wynikiem zwyczajnej głupoty. Matrix w pełnym wydaniu

 16. Polak Mały mówi

  Wprowadzić Tarczę Antybanderowską,

 17. Hammurabi mówi

  Do „Gonzo”:
  To mamy wybór pomiędzy kompletnymi idiotami – jak uważasz – a zdegenerowanymi sprzedawczykami. Wybór pomiędzy dżumą a cholerą?
  Poza „Konfederacją” wszyscy inni „już byli”. Przy odrobinie dobrej woli sam możesz sprawdzić pod jakimi barwami i sztandarami.
  Co jeden to lepszy.
  Uważasz, że byli dygnitarze PZPR są lepsi od Ludzi z „Konfederacji”?
  A może germanofile z PO i przybudówek?
  Poza świecznikowymi członkami „Konfederacji” są i inni.

 18. Flex mówi

  @ Gonzo. Kiedyś był: „socjalizm albo śmierć”. Teraz mamy „PIS albo śmierć”. Mówiąc o innej partii w kontekście idiotów, radziłbym się przyjrzeć urzędniczynom z obecnego rządu i dominującemu wśród ministrów wykształceniu. Czego oczekiwać w zakresie ekonomii i gospodarki od mgrów historii, skoro nawet z tej historii (także najnowszej) nie potrafią wyciągać logicznych i ewidentnych wniosków. Do tego poważne spaczenie umysłów karierą urzędniczą, polegające na dążeniu do kontroli i sterowania wszelką aktywnością obywateli. Oczywiście w trosce o ich dobro (dlatego pilnujmy swego dobra) i porządek społeczny. Pomysły bankstera – historyka i jego ekipy wiodą Polskę prostą drogą ku bankructwu, hiperinflacji i come backowi zombie Balcerowicza. Efektem zmiany „ładu” na „tarczę” jest już wyprzedaż polskich obligacji. Obniżki podatków równolegle pożre coraz żarłoczniejszy „podatek” inflacyjny. Prezes przekonany. że zbuduje społeczeństwo dobrobytu i potęgę RP kasą kreowaną w NBP prowadzi nas ku nędzy. PIS nie ma odwagi powiedzieć społeczeństwu, że dobrobyt trzeba wypracować w trudzie i znoju, produkując towary i usługi. A nie urzędując, tworząc kolejne ustawy i dzieląc pieniądze bez pokrycia, lub pożyczane od finansjery. W którejś ze starych piosenek Wałów jagielońskich padało stwierdzenie: ” W gminie wyszła ustawa, że będzie urodzaj”! To jest sposób „myślenia” PISowców. Od jutra ten urodzaj dotknie też dzieci uchodźców w formie 500+! Co tam, nasza gospodarka da radę. Pytanie jak długo?!

 19. cccpsucks mówi

  @gonzo – mocne masz 'argumenty’. podobnie z twoim pomyślunkiem ;)))))

 20. Magda mówi

  @Ewa-Maria
  Od 20 lat pomagam Polakom z Litwy. Rządy się zmieniają, wszystkie obiecują, nikt niczego nie zrobił. Lanie hektolitrów wody na komisjach sejmowych, senackich, dziwne zarządzanie finansami „polonijnymi”, przenoszenia środków z Senatu do MSZ, do Kancelarii Premiera. Strata czasu.
  Więcej robią oddolne inicjatywy kibiców i malutkie stowarzyszenia niż tzw. rząd. Instytucjonalnych rozwiązań brak.
  Tak samo z repatriantami. Po śmierci marszałka Płażyńskiego temat nieustannie zamiatany pod dywan. A teraz – drzwi szeroko otwarte dla napływowców wszelakich, mieszkania od ręki. Nóż się w kieszeni otwiera…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.