Minister finansów złożył rezygnację w związku z katastrofą przy wdrażaniu Polskiego Ładu

minister finansów Tadeusz Kościński/ fot. screen
7

W poniedziałek (7.02.2022) minister finansów Tadeusz Kościński złożył rezygnację w związku z katastrofą, jaką jest wdrożenie nowego systemu podatkowego nazwanego Polskim Ładem. Do momentu powołania nowej osoby na to stanowisko tymczasowo na czele resortu stanie premier Mateusz Morawiecki, o czym poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Muller.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że rezygnacja Kościńskiego została zaakceptowana przez ścisłe kierownictwo PiS. Czerwińska powiedziała, że rezygnacja jest podyktowana tym, że minister Kościński „przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych”.

Pytana o kandydatury na szefa resortu Czerwińska odparła, że muszą być one uzgodnione z prezydentem Andrzejem Dudą. Pytana o ewentualne dymisje wśród wiceministrów finansów powiedziała, że będzie to kolejny krok po obsadzeniu stanowiska przez nowego ministra.

I tak pierwsza świnka spadła z sań. Polski Ład miał być flagowym okrętem, na którym PiS dopłynie do kolejnej kadencji, a okazało się, że trzeba wyrzucić ministra finansów za burtę. Premier Morawiecki oczywiście jest niewinny, chociaż to on jeździł po całej Polsce i nawijał ludziom makaron na uszy opowiadając o dobrobycie, jaki przyniesie ta reforma podatkowa. W rzeczywistości mamy kompletny chaos, a Ministerstwo Finansów właśnie zabrało się za publikowanie poradników, z których wynika, że jeśli podatnik niewłaściwie oszacuje swoje dochody, to albo będzie dostawał niższą pensję w tym roku, albo dostanie kilkutysięczny domiar podatkowy w przyszłym roku.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Konfederacja o porażce Polskiego Ładu: „Obecnie system podatkowy wygląda jak stajnia Augiasza. Rząd do dymisji” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Już pisałem o człowieku z „kopiowym ołówkiem za uchem”.
  Podtrzymuję, że w bajzlu jakim jest polska ordynacja podatkowa żadne działania nie mogą pomóc i nie pomogą a jedynie jeszcze bardziej skomplikują to, co powinno być proste, jasne i klarowne.
  Tak jak postawienie krzyża na dachu burdelu nie uczyni z tego przybytku klasztoru, tak brnięcie w banksterskie rojenia zawsze ale to zawsze będzie okupione stratami oraz zaciskaniem pasa i zębów przez podatników.

 2. Alek mówi

  A pociągniencie do odpowiedzialności , gdzie?????

 3. MAREK mówi

  Kościński to jedno a co z bufonem, szkodnikiem i pajacem Piotrem Patkowskim?
  Celowa lewacka selekcja negatywna doprowadza do tego, że ludzie promowani do rządu działają na szkodę Polski i Polaków.

 4. Jozef mówi

  Zyd przestraszyl sie –szafotu!

 5. Shadow mówi

  A zbrodniarz Pinokio nietykalny?

 6. Repatriant mówi

  co chcecie? Żydzina nie rozumie po polsku, mówi w jakimś obcym, nieklasyfikowanym języku, zanim się zorientował wykopali żyda, nawet nie oponował, bo miał tego wszystkiego dość i teraz jest szczęśliwy, weźmie suta odprawę i wreszcie nie będzie łamał jęzora i pocił się; ciekawe jaki żyg następny w kolejce do pilnowania kasy

 7. Flex mówi

  Bankster miał mgliste pojęcie o radosnej twórczości podległych departamentów podatkowych. Ale nie taka była jego rola. Od początku miał uwiarygodniać ten rząd przed wierzycielami, którzy jak wiadomo ufają tylko swoim braciom. Stąd po jego dymisji przejęcie resortu przez PMM. Dopóki MF będą kierować nie mający pojęcia co się dzieje bankierzy, nie dojdzie do żadnej rewolucyjnej reformy podatkowej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.