Nauczyciele żądają rozpoczęcia rozmów z rządem ws. wzrostu wynagrodzeń o 20%. Oświadczenie ZNP

fot. pixabay
5

We wtorek (15.02.2022) Zarząd Związku Nauczycielstwa Polskiego wystąpił z apelem do premiera Morawieckiego o rozpoczęcie rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzeń nauczycieli o 20% z wyrównaniem od stycznia 2022 roku. Jako powód podano wysoką inflację, zamrożenie kwoty bazowej oraz obniżenie poborów nauczycieli w związku z wdrożeniem zmian podatkowych ogłoszonych w ramach Polskiego Ładu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZNP przytacza dane GUS dotyczące inflacji w styczniu 2022, która według wstępnych danych wyniosła 9,2% w porównaniu do stycznia ubiegłego roku. W stosunku do grudnia 2021 roku jest to wzrost o 1,9%.

– Minimalne wynagrodzenie wzrosło do 3010 zł, tymczasem wynagrodzenie nauczycieli pozostało w miejscu. Młody nauczyciel z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym zarabia obecnie 2949 zł brutto, czyli o 61 zł mniej niż wynosi nowa stawka dla osób bez wykształcenia i pracujących na najniższej krajowej! Wynagrodzenie nauczyciela kontraktowego jest dziś wyższe o zaledwie 24 zł od wynagrodzenia minimalnego – informuje portal „Głos Nauczycielski”.

Źródło informacji: znp.edu.pl, glos.pl

Zobacz też:

Konfederacja o porażce Polskiego Ładu: „Obecnie system podatkowy wygląda jak stajnia Augiasza. Rząd do dymisji” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Shadow mówi

  Zacznijcie prymitywy pracować jak Pan Bóg przykazał. Szanujcie przepisy prawa i dzieci oddane wam pod opiekę, wtedy może zasłużycie na podwyżki. Ale też wtedy, gdy reszta społeczeństwa, biedniejąca dziś na potęgę, będzie w stanie udźwignąć takie obciążenia, a wy zasłużycie na podwyżkę. Większość z was to lewackie nieroby, bez zasad i moralności, przekonane o swojej wyższości i niezbędności istnienia.

 2. G G 12345 mówi

  Niemcy 400 tysięcy Polska 700 tysięcy nauczycieli Nauczyciele rozwalą kraj. Na nauczyciela przypada 4 dzieci. Jak trzeba myśleć żeby udawać ciężką pracę. Na wsiach bywają szkoły po 40 dzieci. Likwidacja jest nierealna. Tysiące emerytów przed 50. A to wszystko zafundował Kiszczak w stanie wojennym. Oczywiscie etat 18 godz tygodniowo. To tylko 30 % etatu.

 3. Leszek mówi

  u mnie w szkole potrzebują nauczycieli, złóz dokumenty, warto 30 % etatu tylko. a własciwie to dlaczego tego wczesniej nie zrobiłeś?

 4. rodak mówi

  Niech się wezmą do roboty jak im mało za siedzenie w szkołach, za 20 godzin w tygodniu to i tak za dużo zarabiają!

 5. W K mówi

  Nauczyciele skompromitowali się brakiem sprzeciwu wobec nauki zdalnej. Pokazali, że dzieci mają w dupie. Nie powinni dostawać pełnych pensji przez najbliższe 2 lata, skoro dostawali pełne pensje przez minione 2 lata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.