Katarzyna TS: Ty też możesz zostać Rosjaninem!

Robert Bąkiewicz i Michał Rachoń w programie "Jedziemy"/fot. screen
24

W poniedziałek (27.02.2023) Robert Bąkiewicz udał się do TVP, gdzie w programie „Jedziemy” prowadzonym przez Michała Rachonia oświadczył, że nadal jest prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, a „podwaliną” pod konflikty w stowarzyszeniu są „różne działania, w których prowadzone są jakieś akcje prorosyjskie”. Dopytywany, co ma na myśli, Bąkiewicz oświadczył, że konflikt dotyczy jego środowiska i środowiska skupionego wokół Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka.

– Moje środowisko stoi bardzo mocno na pozycjach antyrosyjskich, środowisko tych dwóch panów cały czas balansuje, z jednej strony wpina sobie ukraińskie flagi w klapy garniturów, a z drugiej strony prowadzi jakieś akcje przeciwko ukrainizacji Polski ewidentnie stojące po stronie Rosji – powiedział Bąkiewicz. Stwierdził też, że obecnie trwa walka o to, czy Marsz Niepodległości przetrwa i jaki będzie miał charakter. – Czy dominantą marszu będzie walka o to, żeby wskazywać Polakom, że praca na rzecz polskiej niepodległości jest ważna i istotna, czy będzie pewnym elementem również takiej propagandy np. prorosyjskiej – oświadczył Bąkiewicz. Natomiast paskowy TVP zilustrował wypowiedź Bąkiewicza belką z napisem „Rosjanie próbują przejąć Stowarzyszenie Marsz Niepodległości”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Robert Bąkiewicz i Michał Rachoń w programie "Jedziemy"/fot. screen
Robert Bąkiewicz i Michał Rachoń w programie “Jedziemy”/fot. screen

 

Dla osób, które nie śledzą konfliktu w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości, streszczenie sprawy: Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków odwołało Bąkiewicza z prezesury pod zarzutem niegospodarności i działania na szkodę stowarzyszenia. Na to Bąkiewicz oświadczył, że nadal jest prezesem i zwołał posiedzenie czterech członków zarządu, którzy wykluczyli Winnickiego, Bosaka i sześciu członków zarządu. Według statutu stowarzyszenia wymagane kworum dla posiedzeń zarządu to pięć osób, a podejmowanie uchwał wymaga poparcia siedmiu z dziesięciu członków zarządu. Cztery to nie pięć, a tym bardziej nie siedem, więc sprawa jest oczywista. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ma nowego prezesa, którym jest Bartosz Malewski wybrany przez Walne Zgromadzenie w miejsce odwołanego Bąkiewicza, a wykluczeni członkowie stowarzyszenia nadal pozostają członkami stowarzyszenia.

Oczywistym jest też to, że usunięty z prezesury Bąkiewicz walczy dziś o być albo nie być, bo przecież po utracie kontroli nad Marszem Niepodległości nie będzie już do niczego potrzebny obecnej władzy, która od 2018 roku stara się ów marsz zawłaszczyć i wykorzystać do realizacji swojego celu, jakim jest zniszczenie każdej partii pojawiającej się na prawo od PiS. Taką konkurencją jest Konfederacja, więc politycy PiS oraz rządowa propaganda dwoją się i troją, żeby zohydzić polityków tego ugrupowania robiąc z nich „ruskich agentów”. Jednocześnie władza dała miliony Robertowi Bąkiewiczowi, a ten ruszył do ataku na Konfederację, więc nic dziwnego, że mamy konflikt na linii Bąkiewicz-Winnicki. PiS chce zawłaszczyć marsz, Bąkiewicz jest na liście płac PiS i atakuje Konfederację, Winnicki usiłuje odzyskać kontrolę nad imprezą stworzoną przez narodowców. To jest tak oczywiste, że tylko ktoś kompletnie niezorientowany mógłby uwierzyć w to, iż „Rosjanie próbują przejąć Stowarzyszenie Marsz Niepodległości”. Dlaczego zatem Bąkiewicz idzie do TVP i opowiada głupoty o propagandzie prorosyjskiej, a paskowy wrzuca absurdalny tekst o Rosjanach przejmujących stowarzyszenie? Czy TVP ma swoich widzów za kompletnych idiotów?

Praktyka pokazuje, że nie ma odpornych na propagandę. Po wielokrotnym wysłuchaniu tych samych idiotyzmów ludzie zaczynają wierzyć, że „coś w tym jest”, a do tego nikt nie chce znaleźć się w jednym worku z „ruskimi onucami”, więc nawet jeśli Bąkiewicz opowiada kompletne brednie, a paskowy wypisuje brednie jeszcze większe, to ziarno zostaje zasiane i trzeba je teraz podlewać, żeby dało oczekiwany plon. A jaki ma być ten plon? Ma być taki: każdy, kto krytykuje jakiekolwiek działania władzy, ten rozpowszechnia rosyjską propagandę, jest „ruską onucą”, a nawet Rosjaninem. Tak, Ty też możesz zostać Rosjaninem, a propaganda opluje Cię tak, że spadną Ci kapcie.

Narzekasz na inflację? Jesteś Rosjaninem. Krytykujesz rozbrajanie polskiej armii? Jesteś Rosjaninem. Nie podoba Ci się, że ukraińska flaga wisi przy wejściu do polskiego Sejmu i to na miejscu gospodarza? Jesteś Rosjaninem. Jesteś oburzony, że Ukraińcy dostają świadczenia socjalne i darmowe leczenie opłacane z Twoich podatków? Jesteś Rosjaninem. Nie podoba Ci się, że Ukraińcy relatywizują Rzeź Wołyńską i gloryfikują banderowskich zbrodniarzy? Jesteś Rosjaninem. Boisz się, że polityka PiS doprowadzi do wciągnięcia Polski w wojenną maszynkę do mięsa? Jesteś Rosjaninem. Głosowałeś lub planujesz zagłosować na Konfederację? Jesteś Rosjaninem. No i oczywiście Rosjanami są wszyscy ci, którzy zgodnie ze statutem odwołali Roberta Bąkiewicza z prezesury Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Tak twierdzi rządowa propaganda, a jeśli jej nie wierzysz, to też jesteś Rosjaninem.

Rosjaninem jest też zapewne każdy, kto zapozna się z informacjami opublikowanymi na Twitterze przez członka zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Mateusza Marzocha. To jeden z sześciu członków zarządu „wykluczonych” na czteroosobowym posiedzeniu zarządu zwołanym przez odwołanego prezesa. Spójrzmy zatem, co opublikował Marzoch:

Po pierwsze – bez wiedzy i zgody zarządu Bąkiewicz doprowadził do skreślenia Stowarzyszenia Marsz Niepodległości z listy Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do uzyskiwania wpłat w wysokości 1,5% podatku;

Po drugie – bez wiedzy i zgody zarządu Bąkiewicz usiłował przejąć Marsz Niepodległości jako cykliczną imprezę rzekomo organizowaną przez Roty Marszu Niepodległości, które Marzoch nazywa „prywatną inicjatywą” Bąkiewicza;

Po trzecie – bez wiedzy i zgody zarządu Bąkiewicz dokonał cesji należącej do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości domeny podpiszapel.pl na Roty Marszu Niepodległości, które uzyskały dofinansowanie na modernizację tej strony;

Po czwarte – bez wiedzy i zgody zarządu Bąkiewicz wyprowadził Media Narodowe ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zakładając spółkę akcyjną „Telewizja Media Narodowe”;

Po piąte – bez wiedzy i zgody zarządu Bąkiewicz zawierał w imieniu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości umowy o pracę, umowy cywilno-prawne, umowy najmu, kupna, sprzedaży i umowy dotacyjne.

W myśl statutu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości decyzje w sprawie nabywania, zbywania i obciążania majątku stowarzyszenia podejmuje zarząd. Marzoch informuje, że Bąkiewicz nie ma żadnej uchwały Zarządu SMN w sprawie nabywania, zbywania czy obciążania majątku SMN. Zatem wszystko co kupił, sprzedał lub do czego się zobowiązał, nie miało mocy. Sama reprezentacja „prezes + 1 członek zarządu” nie upoważnia ich do podejmowania żadnych decyzji.

Mateusz Marzoch upublicznił te informacje na Twitterze 24 lutego 2023 roku, a więc trzy dni przed programem TVP, w którym wystąpił Bąkiewicz. Redaktor Rachoń nie zapytał Bąkiewicza o żadną z tych spraw. Za to obaj snuli opowieści o rosyjskich wpływach oraz rzekomej współpracy Winnickiego i Bosaka z mediami lewicowo-liberalnymi, które pod ich dyktando mają atakować Bąkiewicza i niszczyć Marsz Niepodległości. A za odwołaniem Bąkiewicza stoją Rosjanie, bo przecież któż inny chciałby odwołać z funkcji takiego patriotę.

Twierdzenie rządowej propagandy, że „Rosjanie próbują przejąć Stowarzyszenie Marsz Niepodległości” jest tak samo prawdziwe, jak opublikowana w 1950 roku przez „Trybunę Ludu” wiadomość o zrzucaniu przez amerykańskie samoloty stonki ziemniaczanej na pola w NRD i PRL. – Ani stonką, ani innymi łajdactwami nie uda się imperialistom amerykańskim naruszyć naszej gospodarki – deklarował wtedy niejaki Stanisław Nawarczyk z PGR Stuchów. A w 1954 roku przodownik ochrony roślin, Sroczyński ze wsi Bukowiec pow. Nowy Tomyśl, wezwał do współzawodnictwa w zwalczaniu stonki. Dziś Robert Bąkiewicz i wspierająca go rządowa propaganda walczą z prorosyjskimi akcjami i Rosjanami zrzuconymi do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, a jeśli komuś to się nie podoba, ten sam bierze udział w prorosyjskiej akcji i jest Rosjaninem. A takich trzeba zwalczać, najlepiej w ramach współzawodnictwa, podczas którego objawią nam się nowi stachanowcy na miarę naszych czasów. Do roboty, do roboty!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: W poszukiwaniu narodowej nogi

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Właśnie Bąkiewicz udowodnił, że od samego początku był agentem ✡ABW, którego zadaniem było od środka zniszczenie środowiska polskich nacjonalistów. Najpierw działał destrukcyjnie w ONR.
  A teraz atakuje polskich patriotów z Konfederacji, w szczególności z Ruchu Narodowego. Bąkiewicz to sprzedajna polityczna 🐖 dziwka wykonująca polecenia od swojego oficera prowadzącego z ABW.

 2. anonim mówi

  @AntyPoPis uściślijmy nie ABW tylko delegatura Mossad Polin.

 3. Быдлошевский Л.З. mówi

  Członków PZPR było 3 000 000 w 1990 r. a ze świńskimi rodzinami to było ich dobre 15 000 000 a dzisiaj ich nie ma (!!!) bo wymarli ( ??? ) i sam zostałem w swoje 64 lata i to bezpartyjny i Anty- Banderowski a Polacy tym 6 000 000 Banderowcow pomagają i wspomagają a do tego jestem atomowym ( 6 800 bomb atomowych ) Pro-Putinem i jak tu żyć ? – ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 4. AntyPO✡PiS mówi

  @Anonim

  Masz rację, bo w polskojęzycznych służbach (ABW, SKW, SWW) służy wyłącznie żydokomuna z LWP i jej resortowe dzieci.

 5. AntyPO✡PiS mówi

  @Быдлошевский Л.З.

  Matury z matematyki to ty nie zdawałeś. LOL Do sowieckiej, zdradzieckiej PZPR należało w PRL-u blisko 3mln komuchów. To jak ty „geniuszu”, naliczyłeś 15 mln? Dzieci nie wybierają sobie rodziców i nie ponoszą odpowiedzialności za ich błędy w tym przypadku zdradę OJCZYZNY.

 6. Demokryta mówi

  Marsz Niepodległości w dotychczasowej formie z hasłami; raz sierpem, raz młotem bez żadnych planów i działań na przyszłość, to działanie na wywalenie w kanał każdej inicjatywy, każdego zrywu ku naprawie państwa, to działanie na rękę zdrajcom tzw “naszym” rządzącym. Tak również zneutralizowano wiele ważnych organizacji, w tym najważniejszą; Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Polskie Stowarzyszenie Morskie -Gospodarcze im. E. Kwiatkowskiego. Czy ktoś słyszał, by te organizacje kiedykolwiek stanęły w obronie likwidowanej gospodarki? Tak samo Bąkiewicz…

 7. Ewa-Maria mówi

  No cóż na każdym etapie życia można się zeszmacić.

 8. Boł mówi

  Anty POPiS – czytanie ze zrozumieniem 😉 On nie mówił, że dzieci ponosza odpowiedzialność ale że tyle komuchów w Polsce, bo raczej trudno oczekiwać aby taki komuch wychował Narodowego Patriotę. Co do bąkiewicza, to zwykła sprzedajna szmata, jak rachoń itp. Pytanie tylko, że skoro się tak już przestał kryć bąkiewicz i jawnie pokazał antypolskość, to w takim razie kto jest kolejnym kretem z ramienia rzadzacych w szeregach Patriotów? Bo na pewno kogoś mają.

 9. Emilian58 mówi

  Teraz wyzywamy inaczej myślących od ruskich onuc a wcześniej tych co nie wierzyli w PICpandemie srowidową od szurów i płaskoziemców. A to wszystko ma nas skłócić abyśmy nie przeciwdziałali przejęciu naszego państwa i majątku przez żydów!!! A to się właśnie dzieje.

 10. Michu. mówi

  @Быдлошевский Л.З. kobiety i dzieci nazywasz banderowcami? To są uchodźcy wojenni. Tych , którzy propagowaliby w Polsce banderyzm, należałoby natychmiast wyrzucić z kraju. Sam napisałeś kiedyś, że witałbyś ruskie wojsko chlebem i solą, co jeśli jesteś Polakiem jest oczywistą zdradą Ojczyzny, bo ruskie wojsko zabija, gwałci kobiety( chociaż nie tylko, bo również dzieci , a także mężczyzn). Co do PZPR, jestem za młody, więc nie byłem członkiem, ale i tak bym nie był, moja Mamusia też nie była. Prorosyjskość jest zdradą stanu., bo Rosja marzy o zagładzie Polski.

 11. Metzitzah b'peh mówi

  Agent obcego wpływu – pachołek chazarskiej mafii.

 12. Metzitzah b'peh mówi

  Ci przesiedleńcy to piechota w wojnie naszych czasów. Wolniewicz: “Zatapiać, zatapiać”.

 13. Быдлошевский Л.З. mówi

  No to jestem Prorosyjski zdrajca stanu bo Rosja marzy o zagładzie Polski…Dobrze teraz ? No widzisz i jest dobrze, prawda ? A uchodźców 6 000 000 nie wolno nie nazywać uchodźcami wojennymi, prawda ? Mgr fil. Rosyjskiej poczatkiem marca ’22 jechał z Rzeszowa do Berlina ….To co te dzieci i matki mówily to rozpacz….O Odessie 02 Mają 2014 reagowali agresywnie i nawet nie słyszeli…Z Kramatorska byli…Banderowcy….Wszyscy….Jak jeden mąż…Jedz na wojnę bo się tu marnujesz, prawda ? ……1947 roku 170 000 Banderowcow wywieziono na Ziemie Odzyskane z Bieszczad i lubelskiego ale sorry to byli uchodźcy wojenni, prawda ? A dzieci ich pół miliona to Polacy jak ty, prawda ? Bez odbioru teraz i zawsze…..- ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 14. Andrzej mówi

  No proszę. Okazuje się, że nie musiałem występować do ambasady rosyjskiej o nadanie obywatelstwa, by zostać Rosjaninem 🙂

 15. Hammurabi mówi

  @Michu
  Tak już jest, że jedni mają w głowie jedynie sznurek łączący uszy, inni zaś udają, że go mają gloryfikując tabuny zbrodniarzy, złodziei, gwałcicieli i oprawców.
  Niezaprzeczalną prawdą z kolei jest to, że zbyt daleko zaszły “świadczenia” dla ukraińskich uchodźców. Podejrzewam, że nabycie przez nich praw wyborczych niejednemu wyleje kubeł zimnej wody na pusty łeb.
  Przypomnij sobie dokonania “polskiej” policji pacyfikującej Polaków nawet podczas śpiewania hymnu, przypomnij sobie jej “bohaterstwo” podczas marszów w zeszłych latach. Przypomnij sobie wreszcie reakcję drani i to nie tylko w mundurach, na hasło: “Polak w Polsce gospodarzem”.
  To jasne jak Słońce, że pociągającym za sznurki, animującym marionetki bredzące o patriotyzmie, po nocach w ramach koszmarów śni się zjednoczenie Polaków, radykalizacja postaw i ich samowładztwo.
  Kiedyś jedni maszerowali na Rzym, inni podpalali parlament…
  Dziś rzecz jasna są inne realia. Dziś marsze z pochodniami będą odbierane jednoznacznie. Nawet odpalone race są powodem do rozwiązywania obywatelskich zebrań.
  Generalnie zaś chodzi o rozmycie, deprecjację i ośmieszenie w oczach tych ze sznurkami pomiędzy uszami wszelkich patriotycznych ruchów Polaków, zastraszanie procesami, sądowym prześladowaniem, utratą majątków i środków do życia. Temu celowi służą również zakulisowe działania korupcyjne nakierowane na “wodzów” podatnych na finansową perswazję…
  Od wieków Żydzi oczekują przyjścia mesjasza a Polacy na odrobinę uczciwości i sprawiedliwości.

 16. mario mówi

  Cała ta banda od bąkiewicza po końfederację ( z wyjatkiem Brauna) to cwaniaczki koszące kasę pod pozorem “patriotycznej” dziełalności.Międlar to jest Patriota ale bossak,winnicki,mardzochy bakiewicze i inni to gównażeria!!!!!

 17. Maksio mówi

  Robert Bąkiewicz stał się żołnierzem PiS, co naturalnie potwierdza się w jego obecności w szczujni Rachonia “Jedziemy”. Bąkiewicz mierny, ale wierny! Ale mimo niechęci do tego jegomościa, czegoś tu nie rozumiem. Skoro: “Wdług statutu stowarzyszenia wymagane kworum dla posiedzeń zarządu to pięć osób, a podejmowanie uchwał wymaga poparcia siedmiu z dziesięciu członków zarządu” to z tego wynika, że zarząd nie miał także prawa odwołać imć Bąkiewicza, gdyż na posiedzeniu odwoławczym było tylko… 6 członków. 🤔☺

 18. z-k mówi

  Opędzlowali chłopaki nasz Marsz Niepodległości za gwarancję tłustej zupy z diet poselskich w przyszłej kadencji. Tanio. Namalowali ułanowi na czapce tryzuba zamiast orzełka, przytulili ukrainkę, ogłosili skur-synami wszystkich co pamiętają o Wołyniu …..i to wystarczyło. Został nam już tylko G. Braun. Na “niezależnej” u tłustego Sakewycza w “strefie wolnego słowa” (a spróbuj tam coś napisać rzeczowego) rozdeptują Sykulskiego i jego antywojenne poglądy. Krytyczny tekst godny Trybuny Ludu i oburzone głosy czytelników ‘”dojarek, traktorzystów, hodowców reniferów” czyli naszych rodzimych oduraczonych matołów co Sykulskiego nigdy nie czytali i czytać nie będą

 19. bogdan mówi

  ” MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI ” NIE JEST “ULEPKIEM” DOCHODOWYM, NIE MA ADMINISTRACJI I CZAPY ORGANIZACYJNEJ ! W OKREŚLONYM CZASIE ,W OKREŚLONYM MIEJSCU ZBIERAJĄ SIĘ POLACY ,MARSZ RUSZA O OKREŚLONEJ GODZINIE , A JEGO ZAKOŃCZENIE OKREŚLA “POJEMNOŚĆ” MARSZU ! MARSZ MA PRAWO GŁOSZENIA SWOICH HASEŁ , MA PRAWA ZAPISANE PRZEZ NARÓD DLA NARODU ! “MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI” JEST GŁOSEM I REALIZACJĄ ZADAŃ I ZASAD ZAPISANYCH W ROCIE PRZYSIĘGI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ! WSZYSTKIE ORGANIZACJE I URZĘDY SZUKAJĄCE KRWI , NA PEWNO SIĘ W NIEJ WINNY UTOPIĆ !

 20. Shadow mówi

  PIS-dzielskie służby wywąchały, że Bąkiewicz łasy na kasę i obwinęły sobie go wokół brudnego palucha. Potrzeby też mu lawinowo rosną( ponoć ma 5 dzieci). Tym sposobem, krok po kroku, stał się mącicielem, kombinatorem, a może się okazać za czas jakiś, że przekrętasem.

 21. Anty mówi

  Bolkiewicz to taki sam atlantysta jak te bolki z konfabulancji.

 22. Dumny Polak mówi

  Coz, teraz to juz napewno nikt powazny nie bedzie chcial z nim miec do czynienia i ufam, ze pojdzie sie bujac!
  Juz od dawna nie moglem jakos zniesc jego prostackiej facjaty!
  Kolejne sprzedajne marne gowno, jak sie okazalo!

 23. ikss67 mówi

  to, ze został zaproszony do reżimowej tv by straszyc onucami swiadczy, ze to chazarski kundel na krótkiej smyczy? czy to po prostu walka o kości rzucone do miski przez bezprawie i miesprawiedliwosc by powoli przejmowac i pacyfikowac grozny dla nich marsz jako przez większość odbieramy jako niezależny od chazarskiej wladzy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.