Katarzyna TS: Sojusz TVP Info i Jewish.pl, czyli wspólne szczucie na narodowców

Marsz Niepodległości/ fot. twitter
18

Zbliża się Marsz Niepodległości, czyli największa patriotyczna impreza masowa organizowana od wielu lat przez narodowców 11 listopada w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę tego wydarzenia, co dla władzy oznacza niebywałą okazję do uroczystego zaprezentowania się podczas patriotycznej celebry. To oczywiste, że politycy chcieliby zmonopolizować obchody, ale na drodze stoi im właśnie Marsz Niepodległości, organizowany przez stowarzyszenie skupiające narodowców z różnych organizacji.

Stowarzyszenie organizujące marsz nie jest zależne od publicznych pieniędzy, pomysł delegalizacji jednego z organizatorów (ONR) skończyły się niczym, a marsz został zgłoszony jako wydarzenie cykliczne, co oznacza, że jego trasa jest zabezpieczona od strony formalnej. Mówiąc, krotko – marszu nie da się ani przejąć, ani zatrzymać. Jedyne, co można robić, żeby zdyskredytować to wydarzenie, to propagandowo uderzać w jego organizatorów. I taka akcja już się zaczęła, a równolegle prowadzi ją szef prorządowej redakcji TVP Info Samuel Pereira oraz portal społeczności żydowskiej w Polsce Jewish.pl należący do Fundacji GSZARIM powołanej w 2016 roku. Przewodniczącym Rady Fundacji jest dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński. Według informacji zamieszczonej na stronie fundacji, jest ona wspierana przez MSWiA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Samuel Pereira zaatakował narodowców na Twitterze zamieszczając wpisy, których propagandowe przesłanie przypomina tezy głoszone w 2015 roku przez Jacka Żakowskiego na łamach „Gazety Wyborczej”. Co wtedy pisał Żakowski? „W lustrze uchodźców zobaczyliśmy naszą straszną twarz. Nie tylko ksenofobiczną, rasistowską i islamofobiczną. Także – bez względu na kontekst – egoistyczną, samolubną, okrutną, tchórzliwą, agresywną i paranoiczną. Złą w niemal każdym wyobrażalnym sensie”.

Tak w 2015 r. medialnie zohydzano Polaków, którzy wskazywali, że otwarcie europejskich granic dla fali tzw. uchodźców, jest po prostu samobójstwem. Dziś, w obliczu działań rządu premiera Morawieckiego, który wprost deklaruje, że Polska będzie przyjmować tysiące imigrantów, w tym z krajów islamskich, bo „brakuje rąk do pracy”, narodowcy alarmują, że jest to polityka zgubna i doprowadzi do tego samego, do czego doszło w Europie Zachodniej, czyli do multi-kulti kończącego się islamizacją. Jak na to reaguje prorządowy dziennikarz Samuela Pereira?

– To tych „obcych” boją się narodowcy i sprzyjający im dziennikarze? – pisze Pereira 7 września 2018 r. na Twitterze załączając swoje zdjęcie z dwiema kobietami o oliwkowej karnacji. W następnym wpisie stwierdza: – Komentarze pod tym tweetem pomagają zrozumieć jak wielkie szkody w postrzeganiu świata przez swoich sympatyków robią politycy narodowcy. Czasem nacjonaliści bywają myleni z konserwatywną prawicą i to błąd.

A jakie są komentarze pod tweetem Pereiry? Internauci pytają dziennikarza, czy został oddelegowany do propagandowego prania mózgu Polakom, którym rządzący chcą zafundować multi-kulti wbrew swojej obietnicy wyborczej. Pytanie jak najbardziej uzasadnione, ale Pereira nie odpowiada, tylko wali propagandowym cepem w narodowców. Od tej narracji jest już tylko krok do tezy o Marszu Niepodległości, jako „marszu faszystów i neonazistów”. Nie zdziwię się, jeżeli TVP Info zacznie zniechęcać Polaków do udziału w marszu sugerując, że jego organizatorzy wyrządzają „wielkie szkody w postrzeganiu świata”.

Dzień po ataku Samuela Pereiry, szczucie na narodowców przeprowadził portal Jewish.pl zamieszczając artykuł pt. „Polacy gotowi na przemoc”. Jest to recenzja książki Pawła Brykczyńskiego o zabójstwie prezydenta Gabriela Narutowicza.

„Polityczne kłótnie, walka o władzę, podsycana nienawiść, rosnący w siłę nacjonalizm, a w końcu morderstwo, którym opinia publiczna oburzała się tylko przez chwilę. Tak wyglądało dwudziestolecie międzywojenne w Polsce. Czytając książkę Pawła Brykczyńskiego „Gotowi na przemoc”, można odnieść wrażenie, że nasza historia zatoczyła koło. Znów jesteśmy w przedziwnym punkcie, który coraz niebezpieczniej się zapętla. (…) Przemoc istnieje i dzisiaj we współczesnej polityce. Za nakręcaną spiralą nienawiści agresją słowną, idzie przemoc fizyczna. Brykczyński, opisując wydarzenia sprzed stu lat, w rzeczywistości postawił przed nami lustro” – czytamy w artykule na Jewish.pl.

Zwracam uwagę na określenie „rosnący w siłę nacjonalizm”, który pojawia się w tekście. Zabójca Narutowicza, Eligiusz Niewiadomski, został w nim też przedstawiony jako bohater prawej sceny politycznej.  „Niewiadomski nie żałował popełnionej zbrodni. W swoim przekonaniu postąpił słusznie. Z czasem pojawiało się coraz więcej głosów chwalących jego czyn – szczególnie po prawej stronie sceny politycznej. Polacy (zwłaszcza ci „prawdziwi”) stali się gotowi na przemoc. Nie oburzała ich ona, nie gorszyła. Dopuszczali siłę, jako argument w prezentowaniu swoich racji” – zachłystuje się autor recenzji opublikowanej przez portal społeczności żydowskiej w Polsce. I zupełnie mu nie przeszkadza, że Niewiadomski nie był narodowcem, tylko wariatem.

„Rozstrzygająca w tej kwestii jest broszura Maurycego Ursteina wydana kilka miesięcy po egzekucji Niewiadomskiego, w której ten wybitny psychiatra pisze o wyroku skazującym [Niewiadomski został skazany na śmierć] jako o zbrodni sądowej. Urstein podkreśla, że sąd powinien był skierować Niewiadomskiego na badania psychiatryczne, które wykazałyby jego niepoczytalność. Ale wtedy cały pogrzeb byłby na nic, ponieważ na zbrodni Niewiadomskiego zbudowano bardzo skuteczna maszynę polityczną, która nadal funkcjonuje” – wyjaśnia Rafała Ziemkiewicz w wywiadzie, który ukazał się na wPrawo.pl w marcu 2018 roku.

I tak faktycznie jest! Maszyna cały czas działa i do uderzania w narodowców wykorzystuje zabójstwo dokonane przez wariata, któremu było wszystko jedno, kogo zabije. Musiał to być tylko ktoś znaczny, żeby czyn szaleńca został dostrzeżony. Natomiast jeśli chodzi o gotowość do politycznej przemocy, to była ona obecna w II Rzeczpospolitej, ale gównie po stronie organizacji anty-endeckich, czyli bojówek piłsudczykowskich i żydowskich. Świadczą o tym dobitnie przedwojenne statystyki, z których wynika, że to właśnie te bojówki są odpowiedzialne za 95% aktów ulicznej agresji. Tymczasem dziś – wbrew faktom – z narodowców robi się zbójów bijących i mordujących swoich przeciwników politycznych i nikomu nie przeszkadza, że to nieprawda, bo najważniejsze jest, żeby budować marksistowską narrację o obrzydliwym polskim nacjonalizmie, za który każdy Polak powinien bić się w piersi od rana do wieczora.

Recenzja zamieszczona na portalu Jewish.pl jest więc klasycznym zagraniem propagandowym, którego celem jest zohydzenie polskiej idei narodowej. Czy to przypadek, że ukazuje się w momencie, w którym rozpoczęły się przygotowania do Marszu Niepodległości? Tylko naiwny uwierzy w taki przypadek.

Mamy zatem sytuację następująca: za dwa miesiące kilkadziesiąt tysięcy Polaków pojawi się w Warszawie na marszu, który obecna władza chciałaby zawłaszczyć, a środowisko żydowskie – po prostu zniszczyć. Jak to zrobić? Trzeba wbić klin między uczestników marszu, a jego organizatorów. Trzeba Polakom wmówić, że w marszu organizowanym przez narodowców iść nie należy, bo to marsz zorganizowany przez ludzi wyrządzających „wielkie szkody w postrzeganiu świata” (narracja Pereiry) i „gotowych na przemoc nacjonalistów” (narracja Jewish.pl.).

Czy Polacy dadzą się nabrać na ten propagandowy chwyt w wykonaniu TVP Info i Jewish.pl? Myślę, że wątpię. Dziesiątki tysięcy Polaków jak co roku pójdzie w Marszu Niepodległości. Oczywiście, medialna propaganda skierowana przeciw jego organizatorom będzie się nasilać, ale „nic to”. Po prostu musimy być przygotowani i konsekwentnie punktować wszelkie propagandowe zagrywki, którymi chce się ogłupiać Polaków – tak jak ostatnio próbuje to robić TVP Info i Jewish.pl.

Przy okazji, kiedy Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje się na wznowienie ekshumacji w Jedwabnem? Jonny Daniels nie pozwala? Naprawdę? Aj waj!

Przeczytaj też:

Nasz wywiad z Rafałem Ziemkiewiczem: Muzeum POLIN jako inkarnacja Wyborczej i PiS jak wilki przed fladrami

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zofia mówi

   Pani Kasiu, jak zawsze profesjonalnie, rzetelnie i sumiennie! Uwielbiam Pani felietony, komentarze i występy przed kamerami!
   Pozdrawiam cały Zespół tego Portalu☺
   Proszę powiedzcie Polakom, że są narodem wybranym i umiłowanym przez Jezusa Chrystusa. Powinni wiedzieć, że Chrystus błogosławi każdemu człowiekowi, który miłuje prawdę i prawdy poszukuje, w DOWOLNEJ DZIEDZINIE. Swoje słowa kieruje szczególnie do ludzi, którzy Go nie znają, nie kochają i stoją poza Kościołem Katolickim. Wszyscy ateiści mile widziani! Znajdziecie wiele SENSACYJNYCH INFORMACJI! A wkrótce następne! Znacie je? Jeżeli nie, to czytajcie, najlepiej w porządku chronologicznym, od najstarszych – 2016 r. do najnowszych. Pytajcie, komentujcie, przesyłajcie dalej, rozpowszechniajcie. POLACY MUSZĄ TO WIEDZIEĆ!
   Owocnej lektury Polacy Rodacy!

   http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/?m=0

 1. Spostrzegawczy mówi

  Tylko to podżeganie żydostwa przeciw gospodarzom we wszystkich krajach daje coraz gorsze skutki. Brexit, przegrupowania sił na korzyść gospodarzy na Węgrzech, w Austrii, Niemczech, we Włoszech, teraz w Szwecji. W kolejce czeka także Polska ! Że też to wstrętne żydostwo samo sobie kręci bicz na własną skórę.

 2. rychu mówi

  Nikt nie jest w stanie zmienic świadomosci prawdziwych Polakow ani przybłeda Pereira ani żyd ani szabesgoj.

 3. Jacek NH mówi

  Honor dla organizatorów Marszu Niepodległości.

  1. Aleksandra mówi

   Na Marszach Niepodległości najbardziej brakuje mi katolickich kapłanów, sztandarów czy obrazów ze świętymi wizerunkami Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Pana Jezusa Chrystusa niestety niekoronowanego Króla Polski, polskich świętych i błogosławionych. Z takich pobożnych, patriotycznych akcji znany jest w całym świecie ks. Piotr Natanek, np. KRÓLOWA POLSKI IDZIE DO SEJMU, KRÓL I KRÓLOWA POD PARLAMENTEM EUROPEJSKIM, itp. Na YT oraz na portalu internetowym ks. Natanka można je obejrzeć. Łzy same cisną się do oczu. Prawda jest taka, że tylko pod Krzyżem, tylko pod tym Znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem, a katolicy w całym świecie, wypraszają Łaski prosto z Nieba. W Polsce znana jest np. KRUCJATA RÓŻAŃCOWA ZA OJCZYZNĘ. Niestety frekwencja jest niska. Może Jacek Międlar mógłby się tym zająć? Pieniądze? Narodowa zrzutka – „co łaska” i za „Bóg zapłać”☺ Ewent. milczenie czy odmowa KK, to też odpowiedź.

 4. Zbulwersowany mówi

  W tym roku w Marszu Polaków może wziąć udział w samej Warszawie kilkaset tysięcy uczestników. W żydowskim marszu kaczek, dudkow i danielsow co najwyżej 25 tysięcy. To powinno się przełożyć na drastyczny wzrost poparcia w nadchodzących wyborach dla RN, ONR i MW kosztem głosów dla PIS. I Żydzi o tym wiedzą i drżą im łydki ze strachu.

  1. Kwal mówi

   1000/1000…

 5. Hammurabi mówi

  Owe dziesiątki tysięcy Polaków to zbyt mało, chociaż tak wiele. Nawet setki tysięcy będzie niewystarczającą ilością. Różne stowarzyszenia patriotyczne to również zbyt mało. Mało, bo wróg jest majętny, doskonale zorganizowany, wpływowy i bezwzględny. Pisze Pani: „Oczywiście, medialna propaganda skierowana przeciw jego organizatorom będzie się nasilać, ale „nic to”. Po prostu musimy być przygotowani i konsekwentnie punktować wszelkie propagandowe zagrywki, którymi chce się ogłupiać Polakom”…
  Ja jednak uważam, że to również zbyt mało, bo to tylko obrona. Rzucanie błotem ma to do siebie, że zawsze coś się do szat przyklei i na to właśnie liczą i lewacy i Żydzi, oddani im zdrajcy oraz zwyczajni głupcy. Należy ich zmusić do obrony, zupełnie tak, jak oni zmuszają polskich patriotów. „Naj­lep­szą formą ob­ro­ny jest atak” powiedział kiedyś Hitler. Pwiedział również, że ” Wal­czyć mogę tyl­ko o coś, co miłuję. Miłuję tyl­ko to, co sza­nuję, a sza­nuję je­dynie to, co rozumiem”. Nie gloryfikuję tu super mordercy, jednak nie sposób z tymi akurat słowami się nie zgodzić, bo właśnie „zrozumienia” a zaraz potem jedności brakuje Polakom i tu jest wiele do zrobienia dla uczciwych, mądrych i miłujących ojczyznę ludzi.

 6. finka mówi

  Świetny tekst, mam nadzieję, ze uda się Pani zaprezentować tę ocenę działań wrogich Polakom, usłużnych dziennikarzy u M.Roli, sporo ludzi ogląda wrealu24.tv i podaje dalej.

 7. Goj mówi

  Mam prośbę do przyszłych uczestników Marszu, żeby tym razem nie ignorowali hailujących prowokatorów i natychmiastowo aplikowali im końską dawkę wpierdoloprenu. Szykuje się wielkie wydarzenie, więc każdy ma obowiązek pilnować innych, dla dobra kraju. Ilość żydowskiej agentury będzie niesłychana!

 8. Łukasz, Mokre mówi

  ciekawy artykuł, jakiego próżno szukac w Głównym Nurcie (głównym ścieku)

 9. sulka mówi

  Jewish piszący o przemocy, nacjonalizmie tylko się ośmiesza. Ot niedawno Izrael ogłosił się państwem żydowskim. Jak to nazwać? Wielu Polaków zawdzięcza żydom obudzenie się z letargu. Hucpa, opluwanie Polaków na całym świecie, przyszywanie nam łatki morderców żydów, ustawa 447 to wszystko zadziałało jak trzęsienie ziemi na nas Polaków. Polskojęzyczni produkujący się w prasie i mediach do nas, wypadają żałosnie ze swoją obłudną retoryką. Dziękujemy wam żydzi, że prawdziwą historię własnego kraju (również tę z Magdalenki) wreszcie odkryliśmy. Pedagogika wstydu w naszym kraju przestała działać. Łatka antysemity również wyblakła. Wielu Polaków (tu na dole) ma po dziurki w nosie waszej pokrętnej retoryki.

 10. ddd mówi

  Pereira to taki sam przybłęda-szkodnik jak wszystkie żydki polakożercze, żydokomuniści i niemieckie ścierwa! Trzeba DOM oczyścić z śmieci – Mickiewicz juz półtora wieku temu wołał a my do tej pory NIE wykonaliśmy jego polecenia! DOM nasz splugawili, opluli, zaśmiecili, zasmrodzili, zarzygali ci wszyscy jw. W naszym DOMU nigdy juz nie moze być miejsca dla szubrawców, złodziei,plugawców parszywych! Kazdy kto działa wbrew Polskiej Racji Stanu musi być wywalony na zbitą mordę, bez prawa spojrzenia w stronę Polski, do setnego pokolenia!

 11. Borewicz07 mówi

  Felieton super. Kobiety na zdjęciu, po urodzie widać, że nie pochodzą z bliskiego wschodu czy afryki, więc słabo to wyszło p.z tvp.info

 12. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Maszerujmy,ale po to by narodowcy przejęli ster rządów w Polsce,a nie żeby pospacerować i pokrzyczeć w gronie tysięcy Polskich patriotów i nic z tego nie wynikło.

 13. Kol-Thun mówi

  Pereira i wiekszosc z nich to zydzi!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.